صنعت چاپ آذربایجان‌غربی غرق در مشکلات

  0
  86
  مدرسه چاپ

   رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران آذربایجان‌غربی گفت: شرایط چاپخانه‌داران درصنعت چاپ آذربایجان‌غربی به گونه‌ای است که اگر کسی خواهان فعالیت باشد و نفس بکشد، مالیات و بیمه اجازه آن را نمی‌دهند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، با ابراز تاسف از اینکه وضعیت چاپخانه‌داران صنعت چاپ آذربایجان‌غربی نسبت به سال گذشته هیچ بهبودی نیافته، اظهار داشت: متاسفانه در آذربایجان‌غربی تسهیلاتی به این صنعت اختصاص نیافته و هیچ توجهی به آن نشده است.

  وی تصریح کرد: حتی برای مقام عالی صنعت چاپ آذربایجان‌غربی نامه‌ای نوشته و عنوان شد که برای صنعت چاپ برنامه وجود دارد چون این صنعت مکمل تمامی صنایع است اما متاسفانه هیچ کس خواهان نجات صنعت چاپ نیست.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران آذربایجان‌غربی گفت: برای مثال بانک‌های سطح استان که از آذربایجان‌غربی درآمد دارند، کارهای خود را با سپردن به چاپخانه‌های تهران و تبریز، برون‌سپاری می‌کنند.

  وی افزود: از سوی دیگر متاسفانه برای چاپ‌خانه‌ای که دستگاهی ندارد مبلغ 400 تا 500 میلیون مالیات بر ارزش‌افزوده نوشته می‌شود و چاپخانه‌های سطح استان رو به تعطیلی هستند در حالی که شهرهای اصفهان، تهران و مشهد رونق بسیاری در صنعت چاپ دارند اما در استان حمایتی از این بخش نشده است.

  بیشتر بخوانید:مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان از کمبود زینک در ماه های آتی خبر داد

  صنعت چاپ آذربایجان‌غربی و مشکلات بیمه کارکنان

  محبی با اشاره به اینکه بیمه، کارگران را از مشمولیت خارج کرده و کارگر نمی‌تواند از بیمه استفاده کند اظهار داشت: همچنین جرائم بیهوده و بدون دلیل نوشته می‌شود و متاسفانه همه دست به دست هم داده تا صنعت چاپ را نابود کنند.‌

  وی تاکید کرد: بی‌تردید اگر همت درونی وجود نداشته باشد، هیچ گشایشی وجود نخواهد داشت و حتی اگر تسهیلات نیز اختصاص یابد، با این اوضاع نمی‌توان نفس کشید و در این راستا نگاه دولت به صنعت در آذربایجان‌غربی با سایر استان‌ها متفاوت است و کسی از آنها حمایت نمی‌کند.

  رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هم‌اکنون شرایط چاپخانه‌داران در استان به گونه‌ای است که اگر کسی هم خواهان فعالیت باشد و نفس بکشد، مالیات و بیمه اجازه آن را نمی‌دهند.

  وی در ادامه نیز با اشاره به اینکه تا خرداد امسال دو هزار و 25 نفر در استان به صورت مستقیم در صنعت چاپ فعال بودند اظهار داشت: بی‌شک این رقم کاهش یافته چون چند چاپخانه تعطیل و دستگاه‌های آنها فروخته شد.

  مطلب قبلیاعلام پروتکل‌ها و شرایط جدید برای سفرهای هوایی
  مطلب بعدیبسته بندی کوکاکولا و حفظ محیط زیست

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.