رونق کسب و کار صحافان با وجود افزایش 30 درصدی قیمت مواد اولیه

  0
  80
  اتحادیه صحافان تهران

  کسب و کار صحافان نسبت به دو سال قبل بهتر است 

  به گفته رئیس اتحادیه صحافان با وجود افزایش 30 درصدی قیمت مواد اولیه صحافی اما کسب و کار صحافان در اسفند ماه امسال نسبت به دو سال گذشته رونق خوبی داشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا جلیل غفاری رهبر، رئیس اتحادیه صحافان تهران با اشاره به روند کسب و کار صحافان در ماه‌های پایانی سال، گفت: خوشبختانه طی یکی دو ماه پایانی سال همیشه حجم سفارشات صحافان افزایش پیدا می‌کند و امسال نیز نسبت به دوسال گذشته که کرونا شیوع پیدا کرده بود، وضعیت رونق کسب و کار صحافان بهتر است.

   وی با اشاره به تعاملاتی که با برخی از اصناف این حوزه در این روزها داشته است، ادامه داد: در این میان اگرچه قیمت مواد اولیه طی یکسال اخیر رشد زیادی داشت و شرایط کار را برای صحافان سخت کرده بود اما حجم سفارشات خوب و رونق کسب و کار صحافان رونق قابل قبولی داشته است.

   غفاری رهبر افزود: البته در سال‌های قبل بسیاری از ادارات و شرکت ‌های دولتی و خصوصی برای کتاب یا سررسید اقدام می‌کردند اما این دو – سه سال سفارشات بسیار کم شده است و گویی جامعه و اصناف توانسته ‌اند خود را با شرایط کرونایی وفق دهند.

   وی با بیان اینکه بالا رفتن قیمت مواد اولیه موجب کاهش برخی از سفارش‌ها شده است، گفت: در زمینه تامین مواد اولیه صحافان مثل چسب صحافی سرد و گرم و مقوا به طور میانگین ما شاهد 30 درصد افزایش قیمت بودیم که شرایط رونق کسب و کار صحافان را سخت کرد.

  بیشتر بخوانید: بازار صحافان در رکود و کاهش سفارشات

   به گفته رئیس اتحادیه صحافان، با توجه به اینکه در دو هفته پایانی سال به سر می‌بریم بخش زیادی از سفارش‌گیری ‌ها در حال انجام است و امیدواریم روزهای آخر سال برای همکاران ما با رونق اقتصادی بیشتری همراه باشد.

   غفاری رهبر همچنین با پیش ‌بینی وضعیت کسب و کار صحافان در سال پیش رو نیز توضیح داد: همه چیز به شرایط کلان اقتصادی بستگی دارد ما مثل همیشه امیدوار به بهبود شرایط و مناسب شدن محیط کسب و کار و شرایط اقتصادی هستیم زیرا اگر به صورت کلان همه چیز حل شود، کارها نیز رونق پیدا می‌ کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفت + 8 =