سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای ناشران کوچک

  0
  75
  نمایشگاه فیزیکی

  برگزاری سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران به صورت حضوری موجب دیده شدن ناشران کوچک و رونق بیشتر بازار نشر می‌ شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ محمدرضا سیمیاری، کارشناس و فعال حوزه نشر گفت: حضوری شدن نمایشگاه بین‌اللملی کتاب تهران، ناشران سراسر کشور را در کنار هم قرار می ‌دهد و به این ترتیب فرصت گفت ‌و گو، میان آنان را فراهم می‌ کند.

  این کارشناس و فعال حوزه نشر افزود: گردهمایی ناشران در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران موجب می‌ شود ناشران رقیبان یکدیگر را نیز ببینند و تازه ‌ترین آثار تولید شده حوزه کتاب را نیز از نزدیک بررسی کنند.

   

  سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران و رقابتی تر شدن حوزه نشر 

  سیمیاری گفت: برگزاری حضوری سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران به رقابتی ‌تر شدن حوزه نشر و یاری فرآیند چاپ بیشتر کتاب ‌های حوزه ‌های گوناگون نیز کمک می ‌کند.

  این کارشناس و فعال حوزه نشر، افزود: برخی از بازدیدکنندگان نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران افزون بر بازدید و خرید کتاب، نمایشگاه را مجالی برای تفریح و سرگرمی خود و فرزندانشان می ‌دانند که این موضوع هم برای رونق کتابخوانی سودمند است.

  سیمیاری گفت: هنگامی که نمایشگاه کتاب تهران به علت کرونا، دو سال به صورت مجازی برگزار شد اگرچه مخاطبان و فروش در خور توجهی داشت، اما آن دسته از مخاطبانی که نمایشگاه را مجالی برای خرید کتاب و تفریح می‌دانند، جایی نداشت.

  این کارشناس و فعال حوزه نشر، افزود: به هر روی سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران به صورت حضوری برای همه جذاب است چه آنانی که کتابخوان حرفه ایی هستند و چه آنان که آشنایی کمتری با کتاب و کتابخوانی دارند، اما با ذوق و علاقه به بازدید نمایشگاه کتاب می ‌آیند.

  بیشتر بخوانید: ثبت‌ نام در بخش بین ‌الملل نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران آغاز شد

  سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهرانسیمیاری گفت: گاه کتابخوانان حرفه‌ای نیز در بازدید از نمایشگاه، نسخه ‌های متفاوتی از آثار مورد علاقه خود را می‌یابند و یا آثار جدیدی درباره موضوع ‌های مورد علاقه‌‌شان را پیدا می‌کنند.

  این کارشناس و فعال حوزه نشر، افزود: البته شاید برخی از ناشران بزرگ و قدرتمند حوزه نشر کشور با توجه به این که نمایشگاه غیرحضوری کتاب هزینه کمتر و فروش در خور توجهی دارد، نمایشگاه غیرحضوری را بپسندند، اما در مجموع باید گفت نمایشگاه حضوری کتاب علاقه‌مندان بیشتری دارد.

  سی‌و سومین نمایشگاه کتاب تهران، اردیبهشت ماه برگزار می ‌شود و بر اساس گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران و به نقل از یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سامانه اداره کتاب نیز پس از رفع اختلال از هفته آینده در دسترس ناشران قرار خواهد گرفت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 + پنج =