اختصاص کاغذ به عملکرد ناشران بستگی دارد

  0
  66
  تعاونی های ناشران

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نحوه اختصاص کاغذ به ناشران در دولت سیزدهم خبر داد.

  نحوه اختصاص کاغذ به ناشران 

  یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه تخصیص کاغذ به ناشران بیان کرد: کارگروهی که برای کاغذ در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شده است، همچنان تقاضای ناشران برای دریافت کاغذ را بررسی می ‌کند.

  وی ادامه داد: کارگروه کاغذ در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاغذ مورد نیاز ناشران را براساس فعالیت فرهنگی شان و عملکردی که دوره قبل در زمینه گرفتن کاغذ داشتند، بررسی می ‌کند. این کارگروه بر اساس گزارش‌ های واصله درباره اینکه ناشران از کاغذ به درستی استفاده کرده اند یا نه، حواله دریافت کاغذ را صادر می‌کنند. اتحادیه تعاونی‌های ناشران وظیفه تحویل کاغذ را در این میان به عهده دارد.

  بیشتر بخوانید: طرح پاییزه کتاب 1400 و میزبانی 966 کتابفروشی

  معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه کاغذ به همه ناشران تعلق می ‌گیرد یا نه، ابراز کرد: در دوره کنونی هم حتماً ناشران فعال‌ تر در زمینه فرهنگی از کاغذ دولتی بهره مند می‌ شوند، نه ناشرانی که فعالیت دارند اما به دریافت کاغذ دولتی نیاز ندارند. به عبارت دیگر همه ناشرانی که فعالیت خوب فرهنگی داشته باشند، می ‌توانند از تسهیلات کاغذ دولتی بهره‌ مند شوند.

  این در حالی است که پیش از این احمدوند از توافق با کارخانه چوب و کاغذ مازندران برای تولید ۲۰ هزار تن کاغذ تحریرمورد نیاز ناشران خبر داده و ابراز امیدواری کرده بود که با کمک حوزه صنعت مشکلات حوزه کاغذ مرتفع و اختصاص کاغذ به ناشران سهل تر شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 + دو =