تعاونی انجمن ناشران آموزشی تشکیل می شود

  0
  112
  تعاونی انجمن ناشران آموزشی تولید کاغذ داخلی

  ضرورت تقویت قابلیت های اقتصادی تعاونی انجمن ناشران آموزشی

  نشست هم ‌اندیشی انجمن ناشران آموزشی با موضوع تاسیس و فعالیت شرکت تعاونی انجمن ناشران آموزشی و فعالیت‌های اقتصادی آن برگزار شد.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا امین آصفی، مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی گفت: بحث تشکیل تعاونی انجمن ناشران آموزشی آغاز شده تا در ذیل آن بحث رفاهی و اقتصادی ناشران عضو انجمن را تامین کنیم. فراخوانی منتشر شد، تعدادی ناشر عضو شدند و مراحل اداری آن آغاز شد، اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی نیاز بود که قبل از شکل‌گیری نهایی تعاونی انجمن ناشران آموزشی از نظر تعداد اعضا و هم امکانات و قابلیت‌های اقتصادی تقویت شود.

  آصفی با اشاره به برگزاری نشست ناشران آموزشی با موضوع تشکیل تعاونی انجمن ناشران آموزشی گفت: با هدف تجمیع نظر افراد مختلف صنف، یکشنبه‌(6شهریورماه) برنامه‌ ای با حضور جمعی از ناشران حوزه آموزشی برگزار و در آن مسیر پیش رو تبیین شد.

  وی با بیان اینکه نشست روز گذشته مصوباتی به همراه داشت، افزود: نخست اینکه تعاونی انجمن ناشران آموزشی با هدف ترويج و تحكيم مشاركت، همكاری و تعاون عمومي، تأمين نياز‌های مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعضاء و كمک به تحقق عدالت اجتماعی، تولید، تهیه و توزیع محصولات فرهنگی و تأمین نیازمندی‏‌های اعضا با بهره‏‌گیری از حمایت‏‌های اعضاء، خیرین، مراکز دولتی تشکیل شود.

  تعاونی انجمن ناشران آموزشی انجمن فرهنگی ناشران آموزشیآصفی از توسعه ویترین محصولات فرهنگی، آموزشی، انتشاراتی و هنری به‌عنوان یکی دیگر از اهداف تعاونی انجمن ناشران آموزشی نام برد و گفت: از آنجایی که طبق اساسنامه، انجمن فرهنگی ناشران علمی – آموزشی نمی‎تواند فعالیت اقتصادی داشته باشد و از طرفی به دلایل متعدد اعضای انجمن این مهم را برای انجمن لازم می‏‌دانند، پیشنهاد شد با تأسیس یک تعاونی هم به این نیاز پاسخ داده شود؛ علاوه‌ بر این با تشکیل این تعاونی می‌ توان به غیر از فعالیت‏‌ های اقتصادی، برخی از مشکلات ناشران را مرتفع کنیم.

  آصفی با بیان اینکه در این نشست، چند دستور کار برای تعاونی ناشران آموزشی پیشنهاد شد، توضیح داد: برگزاری نمایشگاه ‎های تخصصی کتاب‏‌ های آموزشی، متولی بخش ناشران آموزشی در همه نمایشگاه‌ ‎های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تهیه اقلام اولیه ناشران برای تولید کتاب (کاغذ، مقوا، زینک و …) با هزینه مناسب، برخی از این اقدامات به شمار می‌ آیند.

  بیشتر بخوانید: نگاه به انجمن ناشران آموزشی باید نگاهی مثبت و علمی باشد

  به گفته وی، برگزاری دوره‏ های آموزشی مختلف برای ناشران و همکاران، برگزاری تورهای تخصصی داخلی و خارجی در حوزه نشر و فناوری آموزش EdTech و هر نوع فعالیت اقتصادی دیگری که به پیشرفت اهداف انجمن کمک کند.

  وی با بیان اینکه ایجاد بازوی اقتصادی برای انجمن و ایجاد امکان برای انجام اقدامات اقتصادی انجمن، دو هدف کلی تعاونی است، گفت: در این زمینه کارهایی که به ترتیب لازم است برای داشتن تعاونی قدرتمند انجام دهیم شامل اتمام مراحل قانونی، نوشتن اساسنامه جامع، تنظیم سیاست‌ ‏های عضوگیری، انتخاب هیأت‌مدیره منطبق با اهداف تعاونی، پیدا کردن مدیرعامل اقتصادی و شروع فعالیت است.

  مطلب قبلیکلنگ کارخانه کاغذ از کربنات کلسیم ازنا زده شد
  مطلب بعدیانتخابات هیئت مدیره صنف دارندگان کارگاه های ظهور، چاپ و تکثیر شیراز برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.