ثبات قیمت کتاب ضروری است

  0
  45
  ثبات قیمت کتاب

  نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران گفت: کتاب با کالاهای دیگر متفاوت است و باید به آن به عنوان کالایی نگاه کرد که قوانین ویژه‌ای را می‌طلبد، ثبات قیمت کتاب به عنوان کالایی متفاوت باید در نظر گرفته شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، محمود آموزگار ناشر و نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در برنامه رادیویی «گفتگوی فرهنگی» رادیو گفتگو گفت: با ناهنجاری‌هایی در حوزه نشر مواجهیم که بخشی از آن ریشه در قوانین و آیین نامه‌های کشور، بخشی در مدیریت و متولیان این حوزه و بخشی نیز مربوط به صنف است.

  بیشتر بخوانید:

  یارانه کتاب برای طرح های فصلی

  سیستم کنترلی برای ثبات قیمت کتاب

  وی مشکل ترین مسئله این حوزه را آشفتگی در قیمت‌ها و نبود ثبات قیمت کتاب دانست و افزود: اعضای برخی اتحادیه‌ها کتاب می‌فروشند اما هیچ کنترلی در مورد آنها اعمال نمی‌شود؛ همچنین فروشگاه‌های چند مجموعه‌ای که دیجی کالا نمونه بارز آنهاست، کتاب‌ها را با تخفیف‌های بالا عرضه می‌کنند که آسیب‌های فراوانی را به ناشران و کتاب فروشان وارد کرده است.

  ثبات قیمت کتاب

  نائب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در ادامه گفت: در ۲ دوره قبلی اتحادیه موفق شد، مجوز فروش الکترونیکی کتاب را از اتاق اصناف بگیرد اما بعدا این مجوز به فروشگاه‌های چند منظوره سپرده شد در حالی که باید در قانون نظام صنفی شرایطی فراهم شود که اتحادیه اصلی بتواند کنترل داشته باشد و ضوابط را اعمال کند تا بتواند به کنترل بازار کمک نماید.

  آموزگار در پایان گفت: کتاب با کالاهای دیگر متفاوت است و باید به آن به عنوان کالایی نگاه کرد که قوانین ویژه‌ای را می‌طلبد و قیمت‌ها نیز باید ثابت باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × دو =