انتخابات شفاف راه حل شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران

  گفت و گو با میریونس جعفری، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران

  0
  69
  شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران معتقد است وضعیت فعلی شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران بی تردید ناشی از ضعف مدیریت است و امیدواریم با برگزاری یک انتخابات شفاف جهت روی کارآمدن هیئت مدیره جدید، شاهد رونق دوباره در فعالیت تعاونی باشیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اتحادیه چاپخانه داران تهران، این روزها که تامین به موقع ملزومات چاپ با قیمت مناسب، به دغدغه ای فراگیر در این صنف تبدیل شده، شاهد هستیم که بیش از گذشته عملکرد شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران زیر ذره بین قرار گرفته است. در واقع، پرسش مطرح فعالان چاپ این است که چرا عملکرد شرکت تعاونی پاسخگوی نیاز صنف نیست؟

  میریونس جعفری، نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در این باره ضعف مدیریتی را عامل اصلی وضعیت فعلی شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران بیان کرد و گفت: فعالیت رسمی شرکت تعاونی از دهه 60 خورشیدی آغاز شده است و در آن برهه از زمان، نقش این شرکت در تنظیم و مدیریت بازار بسیار مفید و ثمربخش بود.

  وی افزود: در آن زمان قیمت محصولات عرضه شده در شرکت تعاونی با ارزهای دولتی محاسبه می شد و اختلاف قابل توجهی با قیمت های معمول در بازار داشت؛ اما به مرور، شرکت تعاونی از اهداف و جایگاه خود فاصله گرفت و فعالیت آن از یک شرکت سودده به شرکتی زیان ده تبدیل شد.

  جعفری با بیان اینکه در حال حاضر شرکت تعاونی، توان خرید و عرضه کالا با قیمتی پایین تر از قیمت بازار را ندارد، تصریح کرد: گاهی شاهد هستیم قیمت برخی محصولات عرضه شده در شرکت تعاونی از قیمت آن در بازار هم بیشتر است. با وجود این وضعیت نگران کننده دیگر نمی توان عنوان «تعاونی» را برای این شرکت به کار برد.

  به گفته جعفری در حالی که تعداد کارکنان شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران از ده ها تن به شش تن کاهش یافته است شاهدیم که مدیران آن در تلاش هستند تا این شرکت را صرفا سرپا نگه دارند و از تعطیلی کامل آن جلوگیری کنند.

   

  راه برون رفت از وضعیت فعلی شرکت تعاونی چاپخانه داران تهران

  وی در پاسخ به این پرسش که راه برون رفت از وضعیت فعلی چیست، گفت: فروش سهام شرکت تعاونی و نیز دریافت سهمیه ارزی (ارز نیمایی) برای واردات ملزومات می تواند راهکار مناسبی برای افزایش سرمایه جهت برون رفت از وضعیت فعلی تعاونی باشد.

  نایب رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران با ابراز تاسف از وضعیت نیمه تعطیل شرکت تعاونی خاطر نشان کرد: وضعیت فعلی شرکت تعاونی چاپخانه داران بی تردید ناشی از ضعف مدیریت است؛ اما امیدواریم با برگزاری یک انتخابات شفاف جهت روی کارآمدن هیئت مدیره جدید، شاهد رونق دوباره در فعالیت تعاونی باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × یک =