خدمات ویژه کتابخانه مرکزی پارک شهر در هفته کتاب

  0
  30
  کتابخانه مرکزی پارک شهر

  مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر به تشریح برنامه های مختلف این مجموعه به مناسبت سی امین دوره هفته کتاب پرداخت. 

  کتابخانه مرکزی پارک شهربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا مرضیه یگانه، مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر درباره برنامه‌های هفته کتاب کتابخانه مرکزی پارک شهر اظهار کرد: همزمان با هفته کتاب، کتابخانه مرکزی پارک شهر احتمالا فراخوان اهدای کتاب خواهد داشت و نکته مهم در بحث اهدای کتاب این است که این کتابخانه؛ پیک رایگان برای دریافت کتاب‌ های اهدایی افراد دارد و امیدواریم در هفته کتاب با ارائه فراخوان ویژه اهداء کتاب در سایت کتابخانه پارک شهر، امکان ارسال کتاب با پیک رایگان برای افراد بیشتری فراهم شود. 

   

  اهدا 12 هزار جلد کتاب به کتابخانه در سال 1400

  یگانه با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی پارک شهر در زمینه اهدای کتاب جزو کتابخانه‌ های برتر است، گفت: سال گذشته این کتابخانه بیش از 12 هزار نسخه کتاب اهدایی دریافت کرده  و 4 هزار جلد از این آثار وارد کتابخانه شدند.

  وی درباره خدمات دیگر کتابخانه مرکزی پارک شهر عنوان کرد: دریافت کتاب‌های اهدایی ازسوی سازمان‌ها و افراد مختلف به این کتابخانه بسیار زیاد است به طوری‌که در چند ماه گذشته  900  عنوان کتاب از کتابخانه ملی و 300 کتاب از خانه کتاب و ادبیات ایران با انتخاب خودمان، دریافت کردیم و به‌زودی تقریبا 300 عنوان کتاب درخواستی کتابخانه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستمان می‌ رسد.

   

  بازدید از مدارس اطراف کتابخانه مرکزی پارک شهر در هفته کتاب

  مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر با اشاره به بازدید از مدارس اطراف  کتابخانه پارک شهر تهران اظهار کرد:  بازدید از مدارس اطراف کتابخانه، تبلیغات میدانی برای عضویت رایگان در هفته کتاب که احتمالا 24 آبان ماه خواهد بود همچنین پخش بروشورهای تبلیغاتی برای معرفی خدمات کتابخانه و عضویت رایگان در محل‌های اطراف کتابخانه از دیگر برنامه‌های این کتابخانه در هفته کتاب امسال است.

  کتابخانه مرکزی پارک شهر

  برپایی نشست با حضور تصویرگران کتاب کودک

   یگانه با اشاره به برگزاری نشست با تصویر گران کتاب کودک در هفته کتاب اظهار کرد: سه نفر از تصویرگران کتاب کودک قرار است  همزمان با هفته کتاب در کتابخانه مرکزی پارک شهر حضور پیدا کنند و درباره تصویرگری کتاب کودک و نوجوان سخنانی را ارائه کنند.

   

  نقد و بررسی 2 کتاب «آتش سرد» و «حقوق شهروندی»

  مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر با اشاره به نقد و بررسی کتاب در پایگاه اطلاع‌ رسانی کتابخانه پارک شهر گفت: دو کتاب «آتش سرد» در بخش بزرگسال و  یک مجموعه 6‌جلدی «حقوق شهروندی»  در بخش کودک نوجوان در هفته کتاب نقد و بررسی می‌ شود. این دو کتاب در ادامه نقد و بررسی آثاری است که ماهیانه در پایگاه اطلاع‌ رسانی کتابخانه پارک شهربرگزار می‌ شود.

   

  تجلیل از اهداکنندگان و کتابخوانان برتر

  یگانه با اشاره به برگزاری جشن کتاب در 25 آبان‌ماه عنوان کرد: این جشن با محوریت گروه کودک و نوجوان در آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار می‌ شود. در این جشن از اهدا‌کنندگان و کتابخوانان برتر تجلیل خواهد شد؛ علاوه‌براین افراد شاخصی که در  محافل ادبی و نقالی حضور داشتند اجرا خواهند داشت.

   

  خدمت پیک کتاب، رزرو سالن مطالعه و اتاق مطالعه ویژه

  مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر درباره ارائه خدمات «پیک کتاب» در هفته کتاب اظهار کرد: خدمت پیک کتاب به‌صورت پایلوت برای بسیاری از کتابخانه‌ ها گذاشته شده اما این کتابخانه با جدیت، دو سال است این خدمت را ارائه می‌کند درحالی‌که کتابخانه‌های دیگر به دلیل سختی کار این خدمت را مداوم و مستمر انجام نمی‌ دهند.

  وی افزود: این خدمت نیز برای اعضای کتابخانه پارک شهر با امکان ارسال و آوردن کتاب‌های امانت داده شده به اعضا و بازگشت  آن‌ها به کتابخانه در هفته کتاب نیز ادامه پیدا خواهد کرد. کتابخانه مرکزی پارک شهر، هزینه تمام‌شده «پیک کتاب» در این کتابخانه را تا 80 درصد کاهش داده است. این کتابخانه از طریق «الو پیک» انبوه؛ تمام درخواست‌ ها را  با حد نصاب 20 درخواست در یک روز ارسال می‌کند تا مشمول تخفیف شود.

  کتابخانه مرکزی پارک شهر

  امکان رزو سالن‌های مطالعه و اتاق‌های مطالعه خصوصی

   یگانه درباره خدمات ویژه کتابخانه مرکزی پارک شهر گفت: این کتابخانه دو سالن مطالعه برای خواهران و برادران دارد و امکان رزرو آنلاین سالن‌های مطالعه از خدمات ویژه کتابخانه مرکزی پارک شهر است؛ زیرا این کتابخانه 4500 عضو فعال دارد و ظرفیت سالن مطالعه آن 400 نفر است.

  یگانه با بیان اینکه  کتابخانه مرکزی پارک شهر نخستین کتابخانه عمومی کشور است که بحث رزرو سالن مطالعه را ارائه کرده است، اظهار کرد: این کتابخانه دارای 11 اتاق‌ مطالعه خصوصی است. افراد دارای تحصیلات تکمیلی می‌توانند از این اتاق‌ ها استفاده کنند. افراد باید علاوه بر حق عضویت سالیانه 50 هزار تومان؛ 600 هزار تومان ماهیانه برای استفاده از این اتاق‌ های خصوصی پرداخت کنند.

   

  تعبیه 400 کمد برای استفاده اعضای کتابخانه

  مسئول کتابخانه مرکزی پارک شهر با اشاره به ایجاد 400 کمد برای استفاده مراجعه‌کنندگان به‌ویژه برای کنکوری‌ها از سالن مطالعه  این کتابخانه گفت: این کمدها برای استفاده داوطبان کنکور به‌دلیل داشتن کتاب‌های زیاد کاربردی است.

  کتابخانه مرکزی پارک شهر

  بیشتر بخوانید: نشست خبری سی امین دوره هفته کتاب برگزار می‌شود

  وی افزود: این کتابخانه برای اعضای کتابخانه مرکزی پارک شهر، اینترنت رایگان 200 مگ را درنظر گرفته و در داخل کتابخانه؛ براساس درخواست عضو و با  تعرفه همراه اول، حجم بیشتری به آن‌ها داده می‌شود. در این کتابخانه، امکان استفاده رایگان اعضای کتابخانه پارک شهر از کلاس‌ های آموزرشی  و ترویجی کتابخانه وجود دارد؛ زیرا کتابخانه‌های دیگر ممکن است، فعالیت‌های جانبی و کلاس‌ های مختلف با این تنوع را نداشته باشند.

  سی‌امین دوره  هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «ما همانیم که می‌خوانیم» از 21 تا 27 آبان‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

  مطلب قبلیسرانجام کارخانه تولید کاغذ از سنگ الیگودرز
  مطلب بعدیاستفاده از مارکتینگ اتومیشن در کسب و کار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.