فاصله صنعت نشر از فضای فرهنگی

  گفت و گو با کامران شرفشاهی، مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر

  0
  66
  صنعت نشر

  مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر گفت: کماکان مشکلات صنعت نشر به شکل آزاردهنده‌ای وجود دارد و برگزاری نمایشگاه کتاب تهران شوری را در میان ناشران برپا نمی‌ کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کامران شرفشاهی، مدیرمسئول انتشارات تجلی مهر گفت: واقعیت این است که علیرغم انبوهی از وعده‌هایی که به ناشران داده شده، کماکان مشکلات صنعت نشر به شکل بسیار آزاردهنده‌ای وجود دارد.

  به گفته او برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دیگر آن شور سابق را در ناشران برای انتشار کتاب ایجاد نمی‌کند و این را می‌توان از پایین آمدن عناوین و تیراژ کتاب‌های منتشرشده مشاهده کرد.

  صنعت نشربیشتر بخوانید: تلاش ارشاد برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال آینده

  برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به یک سنت تبدیل شده است. سنتی که با اصل ماجرا که ایجاد شرایط مساعد برای فعالیت ناشران در بازار نشر است، فاصله زیادی دارد. مسئولان وزارت ارشاد همچنان به دنبال این هستند که نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به صورت تشریفاتی برگزار شود.

  بنابه گفته کامران شرفشاهی مسئله‌ای که نمی‌توان آن را انکار کرد، آن شور و انگیزه‌ای است که از ناشران ربوده شده، چون در شرایطی هستیم که با گذشته تفاوت زیادی دارد.

  تورم شدید و کمرشکنی که کاهش قدرت خرید دوستداران کتاب را مضاعف کرده است و جولان هولناک مافیای کاغذ و دیگر ملزومات صنعت چاپ فضایی خاکستری میان ناشر و پدید آورنده اثر را به وجود آورده است.

  شرفشاهی می‌گوید: صنعت نشر ما از آن فضای سالم فرهنگی فاصله گرفته و آفت زده شده است.

  صنعت نشر

  مطلب قبلیکارگاه آموزشی آشنایی با ۱۷ سیستم مدیریتی و توسعه کسب و کار چاپی برگزار می شود
  مطلب بعدیچاپ مهیار؛ خوش‌فکر، توسعه‌طلب، مترقی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 + دوازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.