ناشران با کتاب الکترونیک مشکلی ندارند

  0
  63
  الکترونیک

  کتاب الکترونیک نمی تواند جای کتاب کاغذی را بگیرد 

  مدیرعامل نشر هرمس با بیان اینکه کتاب الکترونیک نمی تواند جای کتاب کاغذی را بگیرد اذعان داشت که با این وجود ناشران مشکلی با این نوع از  کتاب ندارند. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از شبستان، مرتضی کاردر مدیرعامل نشر هرمس، امروز در نشست بررسی نشر الکترونیک آثار ادبی از سلسله نشست های دومین نمایشگاه مجازی کتاب که در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار شد، گفت: نباید فریفته شکل و فرم های جدید شویم، بهتر است از آنها به عنوان یک فرصت استفاده کنیم. چیزی که قاعدتا در همه بازارها، شکل ها و دوره ها جایگاه اش را از دست نمی دهد، اصالت نوشتن است. کتاب الکترونیک نمی تواند جای کتاب کاغذی را بگیرد، هر یک از این دو جایگاه خود را دارد.

  مدیرعامل نشر هرمس اظهار داشت: استقبال در حوزه ادبیات داستانی، روانشناسی عمومی و توسعه فردی بیشتر است. کتاب هایی که این قابلیت را دارند که عمومی شوند، جایگاه خود را در بین نشر الکترونیک باز کردند. در حال حاضر ناشری نیست که با این نوع از کتاب ها مسئله داشته باشد و آن را نخواهد. ما در حال حاضر همزمان داریم در انتشارات با پنج شرکت کتاب صوتی کار می کنیم.

  بیشتر بخوانید: توسعه تولید و نشر کتاب الکترونیکی در کشور

  وی با بیان اینکه یک مشکل عمده در نشر الکترونیک فقدان مرجعیت است، عنوان کرد: حتی ناشران سنتی که سال ها حتی یک وب سایت هم نداشتند امروزه به این نوع از نشر  روی آوردند البته باز هم در برخی حوزه ها مسئله داریم به ویژه حوزه هایی که کتاب های مرجع محسوب می شوند. خیلی از زیرساخت ها را در این حوزه نداریم و حتی برای جست و جوی یک لغت؛ این مشکلات باید به مرور زمان برطرف شود و یک بخش آن نیازمند عزم حکومتی و عمومی است.

  مطلب قبلیمزیت استفاده از بطری های چرخشی کوکاکولا در برزیل
  مطلب بعدینیچ مارکتینگ شکلی متمرکز از بازاریابی 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.