مزیت استفاده از بطری های چرخشی کوکاکولا در برزیل

  0
  73
  بطری های چرخشی

  بطری های چرخشی (بازگشت‌پذیر) کوکاکولا در برزیل کاملا منحصر به فرد است. اما چگونه عمل می‌کند و چه مزیت‌های زیست‌ محیطی و تجاری دارد؟

  مزیت های زیست محیطی بطری های چرخشی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از هنر بسته بندی، در سیستم دایره‌ای، خریداران ودیعه غیرمستقیم در هنگام خرید سودا در یک بطری قابل پرکنی مجدد می‌ پردازند آن هم از طریق تخفیفی که بر روی خرید بعدی می‌ گیرند در هنگام بازگرداندن بطری خالی به فروشگاه. پاداشی که تضمین‌کنده بازگشت بطری‌ های خالی تا 90درصد می‌شود.

  خرده‌فروشان پس از آن بطری‌ های خالی را انبار و درنهایت به کوکاکولا باز می‌گردانند. سپس کوکاکولا بطری‌های گوناگون از برندهای مختلف را در کارخانه می‌شوید و لیبل‌ها را جدا و آنها را پر می‌کند و دوباره لیبل‌زنی می‌ کند. بطری‌ها حدودا 25 بار در چرخه رفت و برگشت قرار می‌گیرند و در پایان عمر همراه با لیبلشان کاملا بازیافت می‌شوند. به این شیوه بطری های چرخشی یا بازگشت پذیر گفته می شود. 

  بیشتر بخوانید: حذف پلاستیک از صنعت بسته بندی

  این کشور در سال 2018، 25میلیون دلار هزینه بهبود طراحی و یکسان‌سازی بطری های چرخشی اش کرد و 400 میلیون دلار نیز صرف ایجاد زیرساخت‌های جدید برای شستشو و پرکنی مجدد کرد. بنا بر پیش‌بینی‌ ها این بطری های چرخشی در حدود 200 میلیون بطری یک بار مصرف در برزیل را سالانه جایگزین می‌کند. 

  مطلب قبلیبرگزاری کارگاه های آموزشی صنعت چاپ در ارومیه
  مطلب بعدیناشران با کتاب الکترونیک مشکلی ندارند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دوازده + 19 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.