پیشگیری از ورشکستگی حوزه چاپ و نشر کتاب با حمایت دولت

  0
  52
  انتقاد مدیر انتشارات نوید شیراز از تعداد بالای ناشران و شمارگان پایین کتاب

  نماینده مردم شهرستان‌ های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه چاپ و نشر کتاب چرخه اقتصادی ایجاد کرده است، گفت: اقتصاد این حوزه در حال ورشکستگی است که دولت برای پیشگیری از ورشکستگی این حوزه از فعالان این عرصه حمایت کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بانه، بهزاد رحیمی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی بانه اظهار داشت: باید راهکارهای برای حمایت از اقتصاد چاپ و نشر ارائه شود چراکه جامعه بدون وجود این بخش فرهنگی رو به نابودی می‌رود.

  وی افزود: سرانه مطالعه در ایران کمتر از 2 دقیقه است که با این وضعیت نباید انتظار داشته باشیم اقتصاد کتاب به خوبی اداره شود.

  نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حوزه چاپ و نشر کتاب چرخه اقتصادی ایجاد کرده است، گفت: اقتصاد حوزه چاپ و نشر کتاب در حال ورشکستگی است که دولت برای پیشگیری از ورشکستگی این حوزه از فعالان این عرصه حمایت کند.

  حوزه چاپ و نشر کتاب کتابفروشی 28 کتابخانه مشارکتی در کردستان وجود دارد

  رییس اداره امور کتابخانه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان نیز گفت: در استان کردستان 28 کتابخانه مشارکتی وجود دارد که همگام با کتابخانه‌های نهادی فعالیت می‌کنند و دهیاران در روستاها وظیفه کتابداری را نیز انجام می‌دهند.

  محمدجلیل سیدی افزود: در مقایسه با سال‌های گذشته بیشتر میران دریافتی کتابخانه‌های مشارکتی در سال گذشته محقق شده بدهی شهرداری بانه از سال 1384 تا سال 1400 حدود یک میلیارد و 424 میلیون بدهی نیم درصد را به نهاد کتابخانه‌ها دارند.

  وی اظهار داشت: شهرداری بانه در سال گذشته 84 میلیون تومان از نیم درصد درآمد را به نهاد کتابخانه‌ها و سال 1399 نیز 55 میلیون تومان پرداخت کردند.

  بیشتر بخوانید: انتقاد مدیر انتشارات نوید شیراز از تعداد بالای ناشران و شمارگان پایین کتاب

  سیدی گفت: در صورتی که شهرداری بدهی نیم درصد درآمدی را واریز نکند نهاد کتابخانه ‌ای عمومی با مکاتبه با وزارت اقتصاد و دارایی از حساب شهرداری برداشت می‌کند.

  حوزه چاپ و نشر کتاب

  مطلب قبلیاحداث شهرک چاپ اردبیل با هدف توسعه کار فرهنگی و اشتغالزایی
  مطلب بعدیواگذاری شرکت فنلاندی بسته بندی Huhtamaki به روسیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.