ایران از حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 انصراف داد

  0
  44
  نمایشگاه فرانکفورت 2022

  مسئولان هفتاد و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 با ارسال نامه‌ ای ضمن دخالت آشکار در امور داخلی ایران و اعلام عدم توانایی برای تامین امنیت و رعایت شئون غرفه جمهوری اسلامی ایران و گروه ایرانی حاضر در نمایشگاه، بدون اطلاع‌رسانی قبلی نسبت به انتقال غرفه از سالن اصلی به یکی از سالن‌ های فرعی اقدام کردند و خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری برپایی غرفه ایران با تأکید بر اینکه جانمایی جدید، در شأن و جایگاه نشر کشورمان نیست به طور رسمی از حضور در این نمایشگاه انصراف داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، مسئولان هفتاد و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 با ارسال نامه‌ای ضمن دخالت آشکار در امور داخلی ایران و اعلام عدم توانایی برای تامین امنیت و رعایت شئون غرفه جمهوری اسلامی ایران و گروه ایرانی حاضر در نمایشگاه، بدون اطلاع‌رسانی قبلی نسبت به انتقال غرفه از سالن اصلی به یکی از سالن‌ های فرعی که محدودیت دسترسی عمومی دارد، اقدام کردند. در همین حال سفارت آلمان در تهران نیز با وجود وعده‌های قبلی و در اقدامی هماهنگ با مسئولان نمایشگاه فرانکفورت در صدور روادید برای گروه اعزامی تعلل کرد.

  خانه کتاب و ادبیات ایران که بیش از یک دهه در این نمایشگاه حاضر بوده و فرصت حضور فعالان نشر بین‌ الملل کشورمان را در نمایشگاه‌ های بین‌ المللی کتاب فراهم می‌ کند در پاسخ به مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022، ضمن اعتراض به رفتار غیر حرفه‌ ای آن ها که با اهداف فرهنگی اعلام شده برای این رویداد تعارض آشکار دارد، اعلام کرد از این نمایشگاه انتظار می‌ رفت با رفتار حرفه‌ ای فرصتی برابر در اختیار کشورها قرار دهد و به روابط دوجانبه مطلوب ایجاد شده در نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران و فرانکفورت پایبند باشد.

  اما متأسفانه با طرح مسائلی واهی در خصوص امور داخلی ایران، سعی دارد بر تلاش‌ های سفیران فرهنگی نشر ایران سایه افکند و در مسیر معرفی و پیشرفت‌های این صنعت سنگ‌اندازی کند.

  نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری برپایی غرفه جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه جانمایی جدید، در شأن و جایگاه نشر کشورمان نیست و امکان اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده را ندارد، از حضور در هفتاد و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت به طور رسمی انصراف داد.

  این اقدام یکجانبه نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 در تغییر محل از پیش تعیین شده غرفه، در صورتی است که خانه کتاب و ادبیات ایران در اسفند ماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام کرد و در فروردین ماه ۱۴۰۱ با انتشار فراخوان برای همکاری و مشارکت از ناشران سراسر کشور دعوت به عمل آورده بود.

  بیشتر بخوانید: حضور کمرنگ ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت

  نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022ناشران و فعالان بین‌المللی نشر ایران نیز نسبت به تنظیم قرارهای ملاقات با طرف های خارجی، آماده سازی نمایه‌های چندزبانه و نمونه آثار برای انعقاد قراردادهای انتشار به زبان‌های دیگر و بهره‌برداری از این نمایشگاه برنامه‌ریزی و اقدام کرده بودند.

  معرفی و عرضه آخرین دستاوردهای صنعت نشر ایران، رونمایی از آثار جدید، تنظیم ملاقات ناشران ایرانی با طرف‌های خارجی، ملاقات با رؤسای دیگر نمایشگاه‌های دنیا، معرفی طرح‌های حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه نشر آثار مکتوب، دعوت از ناشران خارجی جهت حضور در سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران و … از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده غرفه ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022 بود.

  نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2022

  مطلب قبلیچالش های تولید کاغذ و هشدارهایی به منظور توقف تولید
  مطلب بعدیتوسعه بسته‌ بندی های قابل بازیافت مواد غذایی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − شانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.