قول وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مطالبات برزمین مانده نشر

  0
  68
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهتمام برای ملی شدن صنعت نشر

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت تلاش می کند با تحقق ملی شدن صنعت نشر، حمایت از نویسندگان ناشران و کتابفروشی ها و گسترش کتابخانه های عمومی، فهرست بلند مطالبات بر زمین مانده این حوزه را سامان ببخشد.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شنبه ۲۱ آبان با حضور در مراسم تجدید میثاق اهالی حوزه نشر و کتاب با آرمان‌های امام (ره) با ابراز خشنودی از آغاز هفته کتاب گفت: افتخار حضور فعالان عرصه کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل عظیم الشان بدون تردید موجب خیر و برکت فعالیت و اقدامات این حوزه خواهد بود.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: انقلاب ما فرهنگی است چون رهبران آن همگی از اهالی فکر و فرهنگ و کتاب بودند. انقلاب ما نظریه پردازان بزرگی دارد از سوی دیگر شهید مطهری که نام او یادآور قدرت نویسندگی و حراست از مرزهای مکتب اسلام است به همراه شهیدان بهشتی، باهنر و … همگی پیش از آن که کنشگر سیاسی باشند، کنشگر فرهنگی بودند.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: تنها حامی برجسته و دلسوز حوزه نشر که در دهه‌های اخیر پای گسترش فرهنگ کتابخوانی ایستاده اند، رهبر حکیم انقلاب اسلامی هستند که با تقریظ کتاب‌ها، تشویق نویسندگان، ناشران و مطالبه از مسئولان یک تنه این نهضت را به پیش می‌برند.

  وی با اشاره به رویکرد دولت انقلابی و مردمی به حوزه نشر و کتاب گفت: دولت تلاش می‌کند با حمایت از تولید کاغذ داخلی، ملی شدن صنعت نشر، حمایت از نویسندگان و ناشران و کتابفروشی ها و گسترش کتابخانه های عمومی، فهرست بلند مطالبات برزمین مانده این حوزه را سامان ببخشد.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال‌های اخیر رشد مراجعه به کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی مثبت ارزیابی می‌شود که این موضوع به واسطه حضور شخصیت‌های جهادی با انگیزه‌های دینی و رویکرد فرهنگی است. امروز شاهد شکل گیری نسل جدید نویسندگان متبحر و در عین حال مقید به ارزش‌های انقلاب هستیم. از سوی دیگر از شبکه گسترده کتابخانه عمومی بهره مندیم که در بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها مرکز رخدادهای فرهنگی است و ظرفیت فراوانی برای فعالیت‌های متنوع فراهم می‌کند.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامیبیشتر بخوانید: بر پایی انجمن ناشران دانشگاهی جشنواره کتاب

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان گفت: بنای دولت در یکسال گذشته گسترش کتابخانه های عمومی و حمایت از چرخه نشر از تولید داخلی کاغذ تا عرضه کتاب در بازار و حمایت از مخاطبان بوده که به یاری خداوند با قدرت ادامه پیدا می‌کند زیرا شخص آقای رئیس جمهور به حل معضلات نشر اهتمام ویژه دارند و با مدیریت ایشان تصمیمات خوبی اتخاذ شده است.

  آئین تجدید میثاق مسئولان فرهنگی و دست‌اندرکاران هفته کتاب، کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با آرمان‌های امام راحل (ره) با حضور «محمدمهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرقد امام خمینی (ره) برگزار شد.

  مطلب قبلیمدیرعامل کارخانه تولیدی نوید تجارت ایستاتیس: نمایشگاه فرصتی برای برندسازی است
  مطلب بعدیسمینار آموزشی محدودیت ها و مشکلات بازیافت OCC برگزار می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − ده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.