حل مشکل کاغذ در حوزه مطبوعات و بازار نشر

  0
  67
  مطبوعات و بازار نشر

  محمدمهدی اسماعیلی از اصلاح قیمت کاغذ خبر داد و گفت: در روز‌های آینده محموله ‌های جدیدی با ارز مناسب که با تلاش و همت رئیس‌جمهور صورت گرفته وارد می ‌شود و مشکل کاغذ در حوزه مطبوعات و بازار نشر در کوتاه‌مدت حل خواهد شد، اما باید در بلندمدت به خودکفایی برسیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بلاغ، محمدمهدی اسماعیلی جمعه شب در پایان سفر یک روزه به مازندران در نشست هم‌اندیشی با فعالان فرهنگ، هنر و رسانه استان مازندران که در سالن شماره یک استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در یک سال اخیر که عهده‌دار مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم بیش از ۵۰ سفر استانی و شهرستانی باهدف استفاده از توان فکری صاحبان اندیشه در حوزه فرهنگ و هنر انجام دادم.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه ۷ سرفصل از ۳۷ سرفصل سند تحول به حوزه فرهنگ، هنر و رسانه اختصاص دارد، گفت: سند تحول حکمرانی برای دولت سیزدهم بسیار مهم و دارای ارزش است و تمامی برنامه‌ها و اهداف پیش‌بینی‌شده این سند به‌عنوان اسناد بالادستی عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

  مطبوعات و بازار نشروی بیان کرد: مأموریت اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دولت، قرار دادن حوزه فرهنگ و هنر در جایگاه اصلی و شایسته است چراکه اعتقادداریم فرهنگ مقدم بر همه حوزه‌ها و پیشران حرکت دولت است.

  اسماعیلی اذعان کرد: اعتقادداریم باوجود همه رویدادها و کارهای مبارکی که تاکنون در دولت‌ها و دوره‌های مختلف گذشته انقلاب شکل‌گرفته و انجام‌شده، همچنان مشکلاتی وجود دارد و دولت آیت‌الله رئیسی خود را مکلف به رفع این مشکلات می‌داند.

  وی بابیان اینکه مشکل مسکن و بیمه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در حال مرتفع شدن است، ادامه داد: ۱۷ هزار خبرنگار در کشور داریم و تاکنون ۱۲ هزار خبرنگار ۲۰۰ گیگ اینترنت رایگان دریافت کردند.

  اسماعیلی بابیان اینکه برای اهالی رسانه تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته‌شده ، ادامه داد: ما در تلاش هستیم تا مشکلات قدیمی اهالی رسانه را حل‌وفصل کنیم.

   وی بابیان اینکه صادق الوعده هستیم و اهل شعار نیستیم، افزود: کارنامه دولت سیزدهم بیانگر عملکرد دولتی‌هاست.

   اسماعیلی بابیان اینکه ۸۹ میلیارد تومان در کمتر از ۹ ماه برای تکمیل پروژه تالار مرکزی ساری در دولت سیزدهم هزینه شد، گفت: ۱۵ تالار در سراسر کشور به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

  وی بابیان اینکه اداره کشور پهناوری نظیر ایران اسلامی قطعاً با مشکلاتی مواجه است اما دولت تلاش دارد بدون نگاه به بیرون با اتکا به منابع درون مشکلات کشور را مرتفع کند.

  اسماعیلی بابیان اینکه در متون دینی خود به امداد غیبی اعتقادداریم، افزود: کار اگر برای رضای خدا و بدون منت باشد موردتوجه و عنایت خدا قرار خواهد گرفت.

  مطبوعات و بازار نشر

  مشکل مطبوعات و بازار نشر نیازمند تدابیر بلندمدت

   وی از اصلاح قیمت کاغذ خبر داد و گفت: در روز‌های آینده محموله‌ های جدیدی با ارز مناسب که با تلاش و همت رئیس‌جمهور صورت گرفته وارد می‌شود و مشکل کاغذ در حوزه مطبوعات و بازار نشر در کوتاه‌مدت حل خواهد شد، اما باید در بلندمدت به خودکفایی برسیم.

  اسماعیلی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد این هدف محقق شد و تقریباً ۳۸ هزار تن کاغذ مربوط به کتب درسی را آموزش‌وپرورش سفارش داده است، ما نیز در وزارت ارشاد قرارداد بستیم ماهانه هزار تن کاغذ تولیدی را به حوزه نشر اختصاص دهیم.

  وی یادآور شد: در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ سینمای در حال ساخت در کشور داریم و وعده ما این است که تا پایان دولت سیزدهم تعداد سینماهای کشور را از بیش از ۵۰۰ سینما به یک هزار سینما برسانیم و این روند باقدرت در حال انجام است.

   اسماعیلی بابیان اینکه مسئولیت‌پذیری شاخصه اصلی دولت سیزدهم است، گفت: به دنبال باز شدن گره‌های حوزه فرهنگ با میدان‌داری دولت سیزدهم هستیم.

  بیشتر بخوانید: افزایش نرخ محصولات صنعت نشر با رشد تورم

   وی بابیان اینکه آئین‌نامه حمایت از طراحان مد و لباس ایرانی و حمایت از تولید داخلی ارائه شد، اظهار کرد: سند مهندسی فرهنگی استان مازندران به‌زودی رونمایی می‌شود.

  اسماعیلی به فعالیت ۲۶ هزار کانون فرهنگی هنری در سطح کشور و اثر گذاری این کانون ها در حوزه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: ستاد هماهنگی مساجد کشور تشکیل ۷۰۰۰ کانون فرهنگی هنری را هدف‌گذاری کرده که امیدواریم شاهد آثار و برکات این اتفاق مبارک در حوزه مسجد باشیم.

  مطبوعات و بازار نشر

  مطلب قبلیقیمت هر بند کاغذ تحریر به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید
  مطلب بعدیهودیس؛ ادامه راه افتخار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + شانزده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.