افزایش ۴۴ درصدی قیمت‌ کتاب‌ های منتشر شده در تیرماه

  0
  41
  افزایش قیمت کاغذ کتاب‌ های منتشر شده پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز

  آمارهای نشر در تیرماه امسال حکایت از کاهش بیش از هزار و ۹۰۰ عنوانی کتاب‌ های منتشر شده و افزایش ۴۴ درصدی قیمت‌ ها نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، براساس آمارهای نشر موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران‌، در تیرماه سال جاری هشت هزار و 26 عنوان کتاب منتشر شده است که از میان کتاب‌ های منتشر شده پنج هزار و 883 عنوان تالیفی و دو هزار و 143 عنوان ترجمه بوده است.

  انجمن فرهنگی ناشران کتاب‌ های منتشر شدهشمار کتاب‌ های چاپ اول پنج هزار و 50 عنوان و شمار تجدید چاپی‌ ها 2هزار و 976 عنوان بوده است. میانگین شمارگان کتاب در تیر ماه به 985 نسخه رسیده است. همچنین میانگین قیمت کتاب در نخستین ماه از فصل تابستان به 74 هزار و 650 تومان رسیده است.که در مقایسه با بازه زمانی تیرماه سال گذشته 44 درصد رشد را شاهد هستیم. هم‌چنین در قیاس با ماه پیش شاهد هفت درصد رشد بوده است.

  در میان رده‌ های دیویی نشر ادبیات با هزار و 653 عنوان کتاب،‌ کودک نوجوان با هزار و 375 عنوان و علوم عملی با هزار و 83 عنوان به ترتیب بیشترین عناوین منتشره در خرداد را به خود اختصاص داده‌اند.

  ناشران کتاب‌ های منتشر شدهکتاب‌ های منتشر شده در حوزه کودک و نوجوان

  در حوزه کودک و نوجوان از هزار و 375 عنوان کتاب 678 عنوان تألیفی و 497 عنوان ترجمه بوده است، شمار کتاب‌ های منتشر شده چاپ اول در حوزه کودک و نوجوان 456 عنوان و شمار تجدید چاپی‌ ها حدودا یک برابر و نیم یعنی 719 عنوان بوده است.

  بیشتر بخوانید: کتاب های چاپ اولی سال قبل با آمار 60 درصدی

  میانگین شمارگان کتاب در حوزه کودک و نوجوان هزار و 965 نسخه و میانگین قیمت نیز نسبت به ماه قبل کاهش داشته و به 40 هزار و 500 تومان رسیده است.

  مقایسه آمار نشر در بازه زمانی تیرماه سال جاری و بازه زمانی مشابه در سال گذشته نشان از کاهش بیش از هزار و 900 عنوانی تعداد عناوین منتشر شده دارد، اما در حوزه قیمت با رشد 44 درصدی مواجه بوده است.

  مطلب قبلیپیش نیازهای راه اندازی یک کسب‌وکار موفق
  مطلب بعدیانتشار فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 1 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.