کتاب های چاپ اولی سال قبل با آمار 60 درصدی

  گفت و گو با یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر ارشاد

  0
  91
  تولیدات داخلی کاغذ

  آمار کتاب های چاپ اولی سال 1400

  معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: طبق آمار خانه کتاب 112 هزار عنوان کتاب در سال 1400 منتشر شدند که از این میزان شصت درصد کتاب های چاپ اولی بودند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طبق آمار خانه کتاب 112 هزار عنوان کتاب در سال 1400 منتشر شدند که از این میزان شصت درصد کتاب های چاپ اولی بودند. این موضوع نشان می ‌دهد نشاط واقعی به نشر برگشته است و ما امیدواریم که این رونق افزایش پیدا کند.

  وی در خصوص قیمت کتاب ‌ها گفت: در چند ماه گذشته مقداری کاغذ در اختیار وزارت ارشاد قرار گرفت که گرچه میزان قابل توجهی نبود امّا بر قیمت تمام شده کتاب ‌ها اثر گذاشت و کتاب ‌های منتشر شده در فروردین ماه 30 درصد کاهش قیمت داشت.

  کتاب های چاپ اولیمعاون فرهنگی وزیر ارشاد افزود: ما امیدواریم با رونق تولید داخلی مسئله کاغذ حل شود و قیمت کتاب ‌ها نیز کاهش پیدا کند.

  احمدوند در ادامه پیش ‌بینی کرد که نمایشگاه کتاب از نظر حضور چاپ اولی ‌ها و قیمت کتاب‌ ها زمینه خوبی برای رونق صنعت نشر و استفاده مفیدتر مخاطبان از کتاب ‌ها باشد.

  کتاب های چاپ اولیبیشتر بخوانید: رئیس نمایشگاه کتاب تهران و جزئیات برگزاری این رویداد فرهنگی

  سی ‌و‌ سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، از 21 تا 31 اردیبهشت ماه در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی (ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می ‌شود.

  مطلب قبلیمعرفی نسل جدید ماشین راپیدا
  مطلب بعدیافزایش نوسان قیمت ها با حضور کاغذ در بورس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 − 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.