فعالیت یک هزار و 442 ناشر در استان قم

  0
  50
  ناشر در استان قم

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: در حال حاضر یک هزار و 442 ناشر در استان قم فعال هستند و سالانه برای انتشار ۱۱ هزار عنوان کتاب مجوز صادر می ‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، امیرعلی عموزاده روز یکشنبه در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، با ارائه گزارشی از ظرفیت ‌های فرهنگی در قم، افزود: ۳۰ درصد کاغذی که در کشور مصرف می ‌شود، در استان قم تهیه و توزیع می ‌شود و ظرفیت چشم‌گیری است.

  وی اضافه کرد: قم نخستین استانی است که دارای شهرک چاپ و نشر است و بعد از تهران بیشترین محصولات را در حوزه نشر عرضه می‌کند.

  ناشر در استان قممدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: در حال حاضر یک هزار و 442 ناشر در استان قم فعال هستند و سالانه برای انتشار ۱۱ هزار عنوان کتاب مجوز صادر می ‌شود.

  وی بیان کرد: ۵۰۰ موسسه تک منظوره و چندمنظوره توانمندی خاصی را به مجموعه‌های فرهنگی قم اضافه کرده است و ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد که در سطح استان پراکنده هستند، فعالیت‌های بسیاری انجام می‌دهند.

  عموزاده ادامه داد: ۱۱ انجمن هنری، ۲۰۰ کانون تبلیغاتی، ۵۰ موسسه فیلم‌سازی، ۴۰ آموزشگاه آزاد هنری، وجود موسسات قرآنی بین‌المللی و فاخر استانی از جمله موسسه علامه طباطبایی و آیت‌الله جوادی آملی از جمله ظرفیت‌های این استان در حوزه فرهنگی و هنری است.

  ناشر در استان قمبه گفته وی، حضور اتباع و مهمانان خارجی در استان قم رسالت فرهنگی ما را ده چندان می‌کند و ظرفیت‌ها و فرصت‌های خوبی را ایجاد می‌کند؛ برای استفاده از این فرصت‌ها باید منابعی را تامین کنیم.

  وی تصریح کرد: همگرایی، هم سویی و همدلی بین استاندار، معاونان استاندار، نمایندگان و دستگاه‌های فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین نقطه قوت استان قم است.

  ناشر در استان قم

  مطلب قبلیمقوای FBB معروف به ایندربرد در تعاونی چاپخانه‌داران عرضه می شود
  مطلب بعدیاجرای قطعی بخشنامه معافیت مالیات بر ارزش افزوده چاپخانه های استان فارس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + 2 =