افول 2 هزار عنوانی آمار صنعت نشر

  0
  55
  طرح خرید متمرکز کتاب

  در حالیکه آمار صنعت نشر حکایت از کاهش دو هزار عنوانی کتاب در مرداد ماه نسبت به ماه گذشته دارند،‌ قیمت کتاب نیز نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته ۶۰ درصد افزایش یافته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس آمارهای مؤسسه خانه کتاب‌، در مرداد ماه 7 هزار و 568 عنوان کتاب منتشر شده است که از این تعداد پنج هزار و 589 عنوان تالیف و هزار و 979 عنوان ترجمه بوده‌اند.

  طبق آمار صنعت نشر در مردادماه؛ ناشران تهرانی پنج هزار و 452 عنوان کتاب و ناشران شهرستانی دو هزار و 116 عنوان منتشر کرده‌اند. شماره کتاب‌های چاپ اول در مردادماه پنج هزار و 135 عنوان و شمار تجدید چاپی‌ها دو هزار و 433 عنوان بوده است. شمارگان کلی کتاب‌های منتشر شده شش میلیون و 645 هزار و 607 نسخه بوده است.

  کتابفروشی آمار صنعت نشرمیانگین شمارگان نسبت به ماه‌های گذشته با کاهش مواجه بوده و به 878 نسخه رسیده است،‌ اما میانگین قیمت کتاب در مرداد ماه با افزایش جدی همراه بوده و به 80 هزار تومان رسیده است.

  در حوزه کودک و نوجوان هزار و 129 عنوان کتاب منتشر شده است که از این تعداد 706 عنوان تألیفی و 423 عنوان ترجمه بوده است. افزایش تفاوت تألیف و ترجمه در حوزه کودک و نوجوان اگر ادامه‌دار باشد می‌تواند برخی از دغدغه‌های اهالی این حوزه را کاهش دهد.

  در عین حال همچنان شمار کتاب‌های چاپ اول در حوزه کودک و نوجوان با 453 عنوان نسبت به شمار تجدید چاپی‌ها که  676 عنوان است‌، کمتر است و این موضوعی است که بسیاری از فعالان این حوزه را نگران کرده است. میانگین شمارگان در حوزه کودک و نوجوان هزار و 519 نسخه و میانگین قیمت 42 هزار و 300 تومان است.

  کتابفروشی آمار صنعت نشربیشتر بخوانید: بررسی وضعیت نشر کتاب در استان اصفهان

  ادبیات با هزار و 473 عنوان، علوم عملی با هزار و 149 عنوان و کودک و نوجوان با هزار و 129 عنوان به ترتیب بیشترین عناوین منتشره را به خود اختصاص داده‌اند.

  مقایسه آمار صنعت نشر کتاب در مرداد ماه سال جاری با بازه زمانی مشابه حکایت از کاهش 2 هزار عنوانی کتاب دارد‌، همچنین شمارگان 300 نسخه کاهش یافته و قیمت نیز 60 درصد افزایش داشته است.

  آمار صنعت نشر

  مطلب قبلیبررسی الگوهای مختلف تبلیغات در جهان برای برندها
  مطلب بعدیمجمع عمومی نوبت دوم شرکت تعاونی سازندگان کلیشه و لیتوگراف برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − ده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.