تحقق عدالت فرهنگی با برپایی نمایشگاه مجازی کتاب

  گفت و گو با علیرضا اسماعیلی مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  55
  تحقق عدالت فرهنگی

  امکانی برای تحقق عدالت فرهنگی

  مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نمایشگاه مجازی کتاب از نظر زیرساختی و امکانات نمایشگاهی تجربه خوبی برای دوره‌ های بعدی آن به دست آمد و موجب شده است که یک قدم در تحقق عدالت فرهنگی به جلو حرکت کنیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا در اصفهان، علیرضا اسماعیلی گفت: نمایشگاه مجازی کتاب فرصت و امکان بسیار خوبی برای تحقق عدالت فرهنگی است، معتقدم در نمایشگاه مجازی کتاب از نظر زیرساختی، امکانات نمایشگاهی و بسیاری موارد دیگر، تجربه خوبی برای دوره‌های بعدی آن به دست آمده و موجب شده است که یک قدم در تحقق عدالت فرهنگی به جلو حرکت کنیم.

   وی ادامه داد: تجربه اجرای نمایشگاه مجازی کتاب به ما نشان داد برگزاری آن فرصتی را برای تأمین کتاب‌های مورد نیاز در اختیار مردم سراسر کشور قرار می‌دهد؛ همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مجازی استانی نیز فرصتی را برای اهالی استان‌ها فراهم می‌کند.

  تحقق عدالت فرهنگیاسماعیلی با اشاره به مزایای نمایشگاه‌های مجازی کتاب، عنوان کرد: در این میان مردمی که علاقمند به مطالعه و کتابخوانی هستند، می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کتاب‌های مورد نیاز خود را تأمین کنند. از سوی دیگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز باید تلاش کند امکانات نمایشگاه مجازی را هر چه بیشتر و بهتر کرده و تکمیل کند. تحقق عدالت فرهنگی

   مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین مطرح کرد: اولین نمایشگاه مجازی کتاب استانی آذربایجان غربی و دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران طی ماه‌های آتی برگزار می‌شود و درواقع برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها استمرار دارد.

  بیشتر بخوانید: انتخاب محل برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

   وی درباره بازخورد ناشران و مخاطبان از نمایشگاه‌های مجازی کتاب گفت: در این میان نه تنها ناشران، بلکه مردم و مصرف‌کنندگان کتاب هم از این طرح تمجید کردند زیرا شرایطی فراهم شده است که یارانه به صورت یکسان در اختیار مردم قرار گیرد، از سوی دیگر هزینه حضور در نمایشگاه مجازی کتاب برای ناشران و مخاطبان نسبت به نمایشگاه فیزیکی کاهش چشمگیر دارد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 8 =