حل مشکل حوزه نشر با تدابیر وزارت ارشاد

  0
  57
  حل مشکل حوزه نشر

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه دیدار با فرماندهان ارتش در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه سینما دارها با مدیران سازمان سینمایی و تازه‌ترین اقدامات وزارت خانه برای حل مشکل حوزه نشر سخن گفت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه سوم مهر ماه در حاشیه نشست مشترک خود با فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران از برگزاری جلسه سینما دارها با مدیران سازمان سینمایی و تازه‌ترین اقدامات وزارت خانه برای حل مشکل حوزه نشر سخن گفت.

  وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر نحوه رسیدگی به مشکلات ناشران طی روزهای گذشته گفت: یکی از اولین کارهایی که بنده از بدو شروع به کارم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای آن جلسه برگزار کردم موضوع رسیدگی به مشکلات ناشران بود که بتوانیم با برنامه‌ریزی اصولی و سنجیده به شرایطی دست پیدا کنیم که در بحث خودکفایی صنعت چاپ به شرایط روشن‌تری برسیم. متاسفانه ما در این زمینه نزدیک به ۹۰ درصد واردات داریم که این شرایط اصلاً زیبنده صنعت نشر ما نیست. به همین منظور بنده و همکارانم جلساتی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار کردیم که بتوانیم در این زمینه به اتفاقات موثری برای حل مشکلات این صنعت گام‌هایی را برداریم.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته قرار است جلساتی با حضور اتحادیه ناشران، نمایندگان وزارت ارشاد و نمایندگان وزارت صمت برگزار شود تا بتوانیم برایحل مشکل حوزه نشر  ظرفیت‌ها را فعال کرده و با یک برنامه علمی اساسی در این بخش گام برداریم. این در حالی است که تمام تلاش دولت بر این است که راه‌های حمایت از ناشران تقویت شود حتی ما در این زمینه با جناب رییس جمهور نیز جلساتی برگزار کردیم که تاکید ایشان هم بر این بود که در یک فاصله زمانی کوتاه گام‌های عملی برداشته شود. حل مشکل حوزه نشر یکی از مهمترین دغدغه های وزارت ارشاد محسوب می شود.

  بیشتر بخوانید:

  خواهر خواندگی ناشران ایران و روس

  رو به‌ رویی بازار کتاب با کمبود نقدینگی

   

  حل مشکل حوزه نشر با مذاکرات مسئولان

  اسماعیلی درباره بحث واردات کاغذ و مشکلات ارزی برای حل مشکل حوزه نشر گفت: حوزه نشر در حال حاضر نیازمند حمایت‌هایی است که در برنامه‌های میان مدت و بلند مدت باید این حمایت‌ها تعریف شود. بنده در این زمینه نامه‌ای را به رییس بانک مرکزی ارسال کرده و در این زمینه با وی وارد مذاکره شدم تا مشکلات ارزی در این زمینه مرتفع شود. خوشبختانه با وجود همه مشکلاتی که در این زمینه بر سرراه بانک مرکزی وجود داشت اما قرار است در این زمینه تخصیص‌هایی صورت گیرد که جزییات آن اعلام خواهد شد.

  وی درباره تازه‌ترین اقداماتش برای حل مشکلات ناشی از کرونا سینمادارهای کشور هم گفت: مهم‌ترین کار ما این بوده که بتوانیم در این شرایط کرونایی بازگشت به چرخه فعالیت‌ها را برای همه صنوف فراهم کنیم که بخشی از این برنامه مربوط به برنامه جامع واکسیناسیون بود که در حال انجام است. در حوزه سینمادارها هم باید بگویم که مشکلات این عزیزان به سازمان سینمایی ارجاع می‌دهیم که برخی از مشکلات این عزیزان از جمله بدهی‌ها و مسائلی از این دست به واسطه جلساتی که در این زمینه برگزار می‌شود، مرتفع شوند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 1 =