نمایشگاه کتاب سلیمانیه 2022 و دعوت از ناشران ایرانی

  0
  38
  نمایشگاه کتاب سلیمانیه

  خانه کتاب و ادبیات ایران از تمامی فعالان عرصه نشر دعوت کرده است تا برای حضور در غرفه ایران نمایشگاه کتاب سلیمانیه ۲۰۲۲ ثبت‌نام کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، چهارمین دوره از نمایشگاه کتاب سلیمانیه (۲۶ آبان تا ۵ آذرماه ۱۴۰۱- ۱۷ تا ۲۶ نوامبر ۲۰۲۲) برگزار می‌ شود و خانه کتاب و ادبیات ایران با هدف گسترش و توسعه نشر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌ الملل با برپایی غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شرکت خواهد کرد.

  خانه کتاب و ادبیات ایران از تمامی ناشران فعال، تشکل‌ های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی سراسر کشور برای ثبت‌نام و مشارکت در این رویداد فرهنگی و معرفی آثار برتر ایرانی، دعوت کرده است.

   

  امکاناتی برای حضور ناشران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه

  اختصاص فضا در بخشی از غرفه ملی ایران و ارسال رایگان کتاب‌های منتخب متقاضیان به نمایشگاه کتاب سلیمانیه تا سقف معین ازجمله امکاناتی است که برای متقاضیان درنظر گرفته شده است. خانه کتاب و ادبیات ایران، تنها مسئولیت ارسال کتاب‌ها را برعهده دارد و بازگشت کتاب‌های ارسالی، به ایران امکان‌پذیر نیست. تمامی هزینه‌ها و اقدامات مربوط به بلیت هواپیما، اقامت و رفت‌وآمد نماینده یا نمایندگان اعزامی، برعهده متقاضی است.

  نمایشگاه کتاب سلیمانیهمتقاضیان می‌ توانند تا تاریخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۱ برای حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب سلیمانیه در سایت خانه کتاب و ادبیات ایران به آدرس ketab.ir ثبت‌نام کنند.

  ناشران، تشکل‌ های صنفی نشر، نهادها و مؤسسات فرهنگی باید حداکثر تا تاریخ ۲۵ مهرماه برنامه‌ها و نشست‌های پیشنهادی خود را ارائه و یک نفر را به‌عنوان متصدی غرفه به‌صورت ثابت معرفی کنند. متقاضیان همچنین باید تا یکم آبان ۱۴۰۱ فهرست کتاب‌ های مناسب و قابل‌ عرضه در غرفه (ترجیحاً آثار به زبان‌های کُردی، عربی، انگلیسی و فارسی) را اعلام کنند.

  تهیه بروشور و ارائه ترجمه متن چکیده کتاب‌ها به زبان‌های کُردی، عربی یا انگلیسی تا تاریخ دهم آبان‌ماه ۱۴۰۱ و تحویل کتاب‌های منتخب و بروشور به خانه کتاب و ادبیات ایران در جهت آماده‌سازی برای ارسال تا تاریخ ۱۵ آبان‌ماه ۱۴۰۱ الزامی است. چنانچه آثار به‌طور مشخص از یک مؤلف باشد، بروشور معرفی مؤلف ارائه شود.

  بر اساس اولویت‌های مربوط و ظرفیت محدود، نسبت به انعقاد تفاهم‌ نامه همکاری در این‌ خصوص اقدام خواهد شد.

  دارا بودن مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با قابلیت عرضه در بازارهای جهانی نشر، تألیفی بودن کتاب‌های پیشنهادی (ارجحیت با کتاب‌های منتشره به زبان‌های کُردی، عربی و انگلیسی)، جدیدالانتشار بودن کتاب‌های پیشنهادی (اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدیدچاپ آن‌ها در چهار سال اخیر باشد)، تناسب موضوعی کتاب‌های پیشنهادی (کتاب‌ها ازلحاظ موضوعی در یکی از حوزه‌های، ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر، ایرانشناسی، گردشگری، تاریخ، آموزش زبان فارسی و ادبیات کودک و نوجوان باشند)، شرایط عرضه کتاب‌ها در چهارمین نمایشگاه کتاب سلیمانیه است.

  بیشتر بخوانید: تعامل ویراستار و نویسنده

  متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به خانه کتاب و ادبیات ایران به نشانی تهران، خیابان انقلاب، بین فلسطین و برادران مظفر جنوبی، شماره ۱۰۸۰ مراجعه و یا با تلفن ۰۲۱۶۶۴۱۵۵۴۰ تماس بگیرند. پست الکترونیک به نشانی international@tibf.ir نیز برای اطلاع‌رسانی درنظر گرفته شده است.

  مطلب قبلیافزایش قیمت‌ ها در بازار کاغذ و مقوای تهران غوغا می کند
  مطلب بعدیتولید جعبه با قفل کودک برای محصولات شوینده

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده + 14 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.