حمایت از تازه های نشر با اختصاص 850 میلیون ریال اعتبار

  0
  52
  تازه های نشر

  حمایت از تازه های نشر، ناشران و مولفان

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: امسال به منظور حمایت از تازه های نشر و پشتیبانی از ناشران و مولفان استان، ۸۵۰ میلیون ریال اعتبار برای خرید کتاب‌های منتشر شده از سوی ناشران و مولفان استان تخصیص داده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز سه‌ شنبه با اعلام این خبر افزود: این کار با هدف حمایت از تازه های نشر، ناشران و مولفان استان، اعتلای فرهنگ نوشتاری و ارتقای سطح دانش و فرهنگ عمومی و بهبود شرایط نویسندگان و مولفان و مترجمان در زمینه کتاب‌های ارزشمند و دارای مزیت‌های فرهنگی در موارد مختلف و حمایت از ناشرانی که امکانات خود را صرف انتشار کتب ارزشمند فرهنگی می‌کنند، انجام شده است.

   وی ادامه داد: این کتاب‌ها به منظور اهدای کتاب به مراکز فرهنگی، ادبی و هنری و کمک به غنی سازی کتابخانه‌های استان بر اساس اعتبارات تخصیص یافته مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

  اسماعیلی تصریح کرد: این اداره کل پیرو نشست هیئت ارزیابی خرید کتاب، تعداد ۱۱۷ عنوان کتاب در ۲ هزار جلد را به ارزش حدود ۸۵۰ میلیون ریال از ناشران و مولفان استان خریداری کرده است.

  وی تاکید کرد: این مبلغ از محل اعتبارات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تامین شده و به غیر از این، مبالغی نیز با همکاری استانداری و از طریق سازمان برنامه و بودجه استان برای حمایت از ناشران و مولفان منظور شده است. تازه های نشر

  این مسئول افزود: خرید کتاب انگیزه مضاعفی در نویسندگان و ناشران قزوین جهت فعالیت کیفی‌تر ایجاد می‌کند و همین امر در نهایت موجبات رونق حوزه نشر استان را فراهم می‌سازد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تشریح کرد: کتاب‌هایی با موضوعاتی همچون کمک به ارتقای سطح فرهنگ عمومی، سمت گیری در جهت تقویت و ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، کمک به حفظ، گسترش و غنای زبان ادبیات فارسی و کتاب‌هایی که ارتباط موضوعی با مباحث ایران شناسی، تاریخ و ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته باشند و همچنین آثار نوقلمان در اولویت خریداری قرار می‌گیرند.

  بیشتر بخوانید: شیوه های جدید قاچاقچیان کتاب

  وی اضافه کرد: البته علاوه بر موارد مذکور کیفیت مطالب منتشر شده در کتاب با کیفیت چاپ و رعایت اصول فنی نگارش نیز در ارزیابی و انتخاب خرید کتاب تاثیر گذار است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + یازده =