تشریح عملکرد دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران

  0
  52
  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران

  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران و جلسات آسیب شناسی این رویداد

  سی ‌و سومین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران، پس از دو سال وقفه در بهار ۱۴۰۱ در دو بخش  فیزیکی و مجازی برگزار شد. بلافاصله پس از پایان این رویداد فرهنگی، با تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، جلسات آسیب ‌شناسی نمایشگاه سی‌ و سوم برگزار شد.

  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران هفتمین نمایشگاه بین ‌المللی ايران ‌فارما به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و رئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ضمن دبیرخانه دائم نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، درباره مهم‌ترین محورهای مطرح شده در این جلسات، بیان کرد: پس از پایان سی ‌و سومین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، تاکنون یک جلسه شورای سیاست گذاری نمایشگاه سی‌ و سوم و یک جلسه عمومی دست ‌اندرکاران نمایشگاه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران برگزار شده که در آن به ابعاد مختلف نمایشگاه پرداخته شده است.

  وی افزود: همچنین چهار جلسه آسیب‌ شناسی برای بررسی عملکرد و فعالیت کمیته ‌ها و بخش‌ های این دوره از نمایشگاه کتاب تهران برگزار شده است.

  در این جلسات دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، نقاط قوت و ضعف کمیته‌های «تبلیغات، ارتباطات رسانه‌ای و فضای مجازی»، «فعالیت‌ های فرهنگی»، «اجرایی و پشتیبانی»، «بین ‌‌الملل» و «ناشران خارجی»  بررسی و پیشنهادهای ساختاری و عملکردی برای برگزاری بهتر دوره آتی نمایشگاه کتاب، از سوی مدیران این کمیته ‌ها ارائه شد. در ادامه برای بهبود عملکرد بخش‌ ها و استفاده از تجربیات این دوره برای استفاده در سی ‌و چهارمین نمایشگاه بین‌ المللی کتاب تهران، نقدهای صریح و متعددی از سوی حاضران در جلسه مطرح و به بحث گذاشته شد.

  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران نمایشگاه کتاب تهرانرئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران با تأکید بر برگزاری منظم این جلسات دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، گفت: این جلسات در فواصل زمانی نزدیک تا بررسی کامل فعالیت و عملکرد تمامی بخش‌ها و کمیته ‌ها ادامه خواهد داشت. در پایان هر جلسه، پس از جمع ‌بندی موارد مطرح‌شده، جلسات آسیب‌ شناسی سی ‌و سومین نمایشگاه کتاب، با تشکیل دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز شد و تا زمان اتمام بررسی تمام بخش‌های این رویداد فرهنگی ادامه خواهد داشت. مصوباتی هم مطرح شد که برای درج و به‌کارگیری در آئین ‌نامه‌ها، ساختار و سایر اجزاء نمایشگاه دسته ‌بندی می‌شود.

  رئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران، افزود: نتایج بررسی ‌های انجام‌ شده در زمینه عملکرد و نقاط قوت و ضعف کمیته ‌ها و تجربیات به ‌دست آمده در این دوره از نمایشگاه کتاب، برای برگزاری مطلوب ‌تر و باکیفیت ‌تر این رویداد فرهنگی در سی ‌و چهارمین دوره بسیار راهگشاست. با تقویت نقاط قوت، بهسازی و بازنگری در نقاط ضعف و برطرف کردن ایرادات، بهره ‌گیری از توان نیروهای متخصص و خلاق، همچنین استفاده مطلوب از ظرفیت بخش مجازی در کنار بخش فیزیکی نمایشگاه، مطمئنا چشم‌انداز درخشان ‌تری پیش‌روی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران در دوره ‌های آتی خواهد بود. 

  علی رمضانی بیان کرد: برگزاری جلسات تخصصی‌ با اجزای برخی از کمیته ‌ها مانند اعضای انجمن فرهنگی ناشران خارجی، هیات‌مدیره انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، گروه خلاق و گرافیک نمایشگاه، اعضای شورای نظارت و ارزیابی و همچنین نشست‌هایی با تشکل ‌ها و صاحبنظران حوزه نشرِ دست‌اندرکار در نمایشگاه، گروه‌های مشاوره کتاب و بخش اطلاع‌رسانی نمایشگاه برای تحلیل نتایج به‌دست‌ آمده از سوالات مردم و راهنمایی‌ های ارائه‌شده، ازجمله اقدامات صورت‌ گرفته است.

  دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهرانبیشتر بخوانید: انتشار فراخوان پنجمین دوره انتخاب کتاب سال استان البرز

  وی با اشاره به برخی از خروجی ‌ها و مصوبات این جلسات، گفت: تعیین به ‌موقع زمان و مکان نمایشگاه، تنظیم جدول زمان‌ بندی برای همه فرآیندهای نمایشگاه کتاب تهران، انجام مکاتبه با برخی از نهادهای مربوطه، تدوین سیاست ‌های خبری، نحوه انعکاس فعالیت‌ ها و برنامه ‌ریزی برای فعالیت‌ های فرهنگی نمایشگاه سی‌ و چهارم، ازجمله تصمیمات گرفته ‌شده این جلسات است.

  رئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران افزود: از یک ماه گذشته، مکاتبه ‌ای از سوی رئیس محترم نمایشگاه با رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران با موضوع اعلام مشخصات و زیرساخت ‌های مورد نیاز محل برگزاری سی ‌و چهارمین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب تهران انجام شد که این نامه‌ به شهردار محترم تهران نیز ارجاع شده و منتظر پاسخ مجموعه مدیران شهری هستیم. همچنین مقرر شد در حوزه اجرایی درخصوص زیرساخت‌های موردنیاز و طرح‌های جدید، بررسی لازم صورت گیرد.

  مطلب قبلیمدیر شرکت آسان برش: نمایشگاه فرصتی برای یافتن بازارهای جدید است
  مطلب بعدیایجاد مشتریان وفادار دنیای جدید

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.