سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران به خرید مجازی اختصاص دارد

  0
  66
  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران

  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با شکوه برگزار می شود

  علی‌اکبر اشعری، با پیش‌بینی استقبال بی‌نظیر مردم از سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به این‌که یارانه‌ها خرید نمایشگاه کتاب 1401 صرفا به خرید‌‌های مجازی اختصاص پیدا می‌کند، بخش گسترده‌تری از مخاطبان می‌توانند از این یارانه‌ها بهره‌مند شوند.

  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهرانبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا علی ‌اکبر اشعری عضو شورای سیاستگذاری سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به ویژگی ‌های سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: از سال 1398 به دنبال شیوع بیماری کرونا امکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به‌صورت فیزیکی نبود اما مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این فاصله تلاش کردند با برگزاری نمایشگاه ‌های مجازی کتاب این خلاء را تا حدی جبران کنند.

   وی افزود: برپایی نمایشگاه مجازی تجربه خوبی بود، زیرا به مرور امکانات فنی پیشرفته‌تری را به کار گرفتند و توانستند با رفع اشکالات، بخش گسترده‌ای از نیاز مردم را مرتفع کردند.

   اشعری با اشاره به تجارب برگزاری دو دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، گفت: در این حوزه بحث‌های کارشناسی مختلفی درباره حضور مردم در نمایشگاه کتاب و تورق کتاب‌ها شکل گرفت و گفته شد که چنین امکانی در نمایشگاه مجازی وجود ندارد، از سوی دیگر نمایشگاه کتاب نوعی تفرجگاه فرهنگی برای مردم نیز به شمار می‌آید.

   وی درباره سایر فواید برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت فیزیکی، توضیح داد: ناشران نیز می‌توانستند در یک فضای حرفه‌ای در کنار یکدیگر قرار گیرند، از تجربیات هم بهره‌مند شوند، با تازه‌های نشر یکدیگر آشنا شوند و به همین دلیل شورای سیاستگذاری تصمیم گرفت که  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران به‌صورت حضوری برگزار شود.

   اشعری تاکید کرد: پیش‌بینی می‌کنم، با توجه به برگزار نشدن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، طی دو سال گذشته این است، استقبال بی‌نظیری را از سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران شاهد خواهیم بود؛ زیرا حضور مردم در نمایشگاه قرآن و  فروشگاه «باغ کتاب» نمایانگر علاقه‌مندی آن‌ها به فضاهای فرهنگی است.

  وی همچنین با بیان این‌که نمایشگاه کتاب تهران تجربه‌ قابل‌توجهی برای شناخت و ارزیابی کلی درباره پیش‌بینی‌های انجام شده است، درباره برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی و فیزیکی ادامه داد: در سال‌های گذشته همواره این مشکل وجود داشت که همه مردم از شهرها و روستاهای مختلف نمی‌توانستند به نمایشگاه مراجعه کنند و به همین دلیل معتقدم که نمایشگاه به دو گروه کمک زیادی می‌کند.

   اشعری افزود: گروه نخست مردم دور از پایتخت هستند؛ این دسته به‌دلیل بُعد مسافت، امکان حضور در نمایشگاه را ندارند. گروه دوم افرادی‌اند که با وجود کاهش شیوع کرونا، ترجیح می‌دهند کمتر به مراکز تجمع و شلوغی بروند.

  بیشتر بخوانید: مصلای تهران محل برگزاری نمایشگاه کتاب

   وی با بیان این‌که فراهم کردن امکان خرید کتاب به‌صورت آنلاین به این به هر دو گروه کرده است، عنوان کرد: بخش مجازی سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران به این دو گروه کمک می‌کند که از خرید تازه‌های نشر و کتاب محروم نشوند، از سوی دیگر با توجه به این‌که یارانه‌ها خرید نمایشگاه کتاب 1401 صرفا به خرید‌‌های مجازی اختصاص پیدا می‌کند، بخش گسترده‌تری از مخاطبان می‌توانند از این یارانه‌ها بهره‌مند شوند.

  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهراننشان و اسنپ در خدمت بازدیدکنندگان سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران

  لازم به ذکر است اپلیکیشن نشان با ارائه دسترسی آسان به اجزای نمایشگاه کتاب تهران، ثبت و راهنمایی در‌مورد سالن‌ها، مکان‌های رفاهی و مسیریابی راحت‌تر، تلاش می‌کند تردد و بهره مندی بازدیدکنندگان از نمایشگاه و خدمات آن را به بهترین شکل حمایت کند.

  علاوه ‌بر‌این اپلیکیشن اسنپ با ارائه خدمات اختصاصی به ناشران مانند جابجایی کتاب‌ها از فروشگاه و انبار به محل برگزاری سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران و بالعکس، ارائه خدمات ویژه به مردم برای ارسال بسته‌ها و تخفیف‌های ویژه برای تردد بازدیدکنندگان به مقصد نمایشگاه، تلاش میکند به سهولت و اقتصادی بودن تردد بازدیدکنندگان و حمل کتابها کمک کند.

  جزئیات خدمات رسانی این دو اپلیکیشن و سایر اپلیکیشن‌ها به بازدیدکنندگان و ناشران حاضر در سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران به‌زودی اعلام خواهد شد.

  سی ‌و‌ سومین دوره نمایشگاه کتاب تهران 21 تا 31 اردیبهشت 1401 در مصلای امام خمینی‌(ره) برگزار خواهد شد.

  مطلب قبلیدید بهتر با فناوری چاپ ‌سه‌بعدی نوری
  مطلب بعدیمهارت های بازاریابی در اینستاگرام

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + 2 =