مجتمع نقش الماس؛ شب الماسی دی ماه

گزارشی از قرعه کشی 150 میلیونی مجتمع چاپ نقش الماس

0
60
مجتمع نقش الماس

مجتمع نقش الماس همواره در کنار برنامه های ارتقا بخشی خود چشمی هم به مشتری مداری داشته و هرگز عوامل موفقیت خود را از یاد نبرده است. گزارش پیش رو در تلاش برای پوشش یکی از ده ها قرعه کشی این مجموعه ی موفق و مشتری مدار است.

آرامش با توفان تعریف می شود و قبل و بعد از هر تکان های ایستایی است. اگر سکون قبل از توفان را غنیمت شمرده باشید، این شما هستید که بعد از فروکش تلاطم باز هم آرامش را، حتی فراتر از قبل احساس می کنید. بی شک بازار به ثبات رسیده، دوباره روند بهبود را تجربه می کند و ورطه ی کم رقیب، موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

بی ثباتی بازار در مهلکه ی توفان امری طبیعی می نمایاند اما این مقطع زمانی دقیقاً همان روز ناخوشی است که دوست و دشمن و رفیق و نارفیق را مشخص می کند. توجه کنید که در این زمانه، تنها با تاب آوردن فشار و ماندن بر سر اسلوب است که می توانید ادعای مشتری مداری داشته باشید.

امروزه مشتری مداری از آن حرف هایی است که از فرط تکرار به سخنی کلیشه ای تبدیل شده است. حرفی که یکسره بر زبان هر کاسب کار خرد و کلانی می چرخد اما جایش در عمل خالی است. با این همه باور کنید هنوز برخی از فعالان بازار هستند که این نگرش در کارشان ساری و جاری است. آن ها راه دیگری جز انصاف برای کاسبی نمی شناسند.

مجتمع چاپ نقش الماس همواره در کنار برنامه های ارتقا بخشی خود چشمی هم به مشتری مداری داشته و هرگز عوامل موفقیت خود را از یاد نبرده است. گزارش پیش رو در تلاش برای پوشش یکی از ده ها قرعه کشی این مجموعه ی موفق و مشتری مدار است.

با ما در این صفحات همراه باشید، هرچند که خودمان می دانیم با تمام کوشش های انجام پذیرفته باز هم موفق به انتقال تام و تمام حس دوست داشتنی غروب شاد بارانی آخر دی ماه مجتمع نقش الماس نخواهیم شد.

مجتمع نقش الماسبارانی از جوایز

مجتمع نقش الماس از سال 1392 تقریباً هرماه با یک قرعه کشی جوایز ارزنده ای را به مشتریان خود اختصاص داده و به رعایت بی چون و چرای اصل مشتری مداری پرداخته است. قرعه کشی های ماهانه نقش الماس از 50 دوره گذشته است و این مجموعه علاوه بر آن به صورت سالانه هم بارانی از جوایز را به مشتریان خود ارزانی می دارد.

ما هنوز خاطره «روز الماسی» در پایان سال (جمعه 18 اسفند) 1396 را به خاطر داریم. یک دستگاه خودرو هایما، یک دستگاه خودرو 207 و یک دستگاه خودرو 206، پنج دستگاه موتورسیکلت آپاچی و ده ها گوشی هوشمند آخرین مدل از برند اپل (آیفون 8 و 7) و سامسونگ ( S8) جزو جوایز نفیس این جشنواره بودند که به مناسبت 15 سالگی نقش الماس به کارکنان، مشتریان و حضار تقدیم شد.

مجتمع نقش الماس در روز الماسی خود خاطرات زیبایی را زینک گرفت و با مرکب دوستی بر لوح قلب حاضرین چاپ زد، بدون اینکه هیچ کدام از آن ها پشت بزند! خاطر بسیاری از حضار در جشنواره ی نقش الماس، نقره کوب و طلاکوب و الماس نشان شد. نقش الماس با پوششی از ملاطفت خاطره ی آن روز را در ذهن همگان حک کرد و تلخی های سال 96 را از دل ها برش زد. الماس ها این بار هم در غروب پنجشنبه 27 دی ماه، باری دیگر نقشی ماندگار زدند و همراه با آسمان بارانی، بارانی از جوایز به راه انداختند.

مجتمع نقش الماسیک جایزه ی 300 میلیون ریالی، یک جایزه ی 250 میلیون ریالی، یک جایزه ی 200 میلیون ریالی، یک جایزه ی 150 میلیون ریالی، یک جایزه ی 100 میلیون ریالی و 10 جایزه 50 میلیون ریالی (جمعاً 150 میلیون تومان) جوایزی بود که به قیدقرعه از طرف نقش الماس به 15 مشتری این مجموعه -که از شهریور تا آبان ماه 97 بیش از چهار میلیون تومان از این مجموعه خرید کرده بودند- اعطا شد.

گفتنی است که در این قرعه کشی هر 40 میلیون ریال به منزله ی یک امتیاز محسوب شده بود. همچنین در این شب به 10 نفر از مشتریان خوب این مجموعه لوح تقدیری تقدیم شد و در ادامه یک قرعه کشی دیگر هم در میان حضار به انجام رسید که طی آن به 11 تن از آنان نیز جایزه ای برای سفارش تا سقف یک میلیون ریال از مجتمع نقش الماس، تعلق گرفت.

مراسم قرعه کشی مجتمع نقش الماس به صورت لایو از شبکه ی اجتماعی اینستاگرام پخش می شد که به جوایزی هم برای تماشاگران این رسانه در نظر گرفته شد (اسامی برنده شدگان این مراسم را در همین صفحه نظاره می کنید).

مجتمع نقش الماس

کیفیت مطلوب، سرع تبالا، قیمت کنترل شده

مجتمع نقش الماس را می توان اولین چاپخانه ی تخصصی در حوزه ی تولید فرم های عمومی دانست که چنین کاری با این ابعاد و کیفیت حتی در خاورمیانه هم بی نظیر محسوب می شود. کارنامه ی این مجموعه مملو از سوابق درخشان و جهش های توسعه ای است که مدیریت هوشمندانه آن را به رخ می کشد.

سلاح همت، کسب وکار کوچکی را که با آغاز دهه ی 80 هجری شمسی کار خود را در بخش پیش از چاپ (و تنها با یک دستگاه چاپ سیلک نیمه اتوماتیک و یک خشک کن یووی آغاز کرده بود، در کوتاه ترین زمان ممکن به یکی از بزرگ ترین و مجهزترین چاپخانه های کشور) تبدیل کرد.

کاری که با همدلی برادرانه شروع شده بود در کمتر از دو دهه به شکوفایی رسید و امروز در حدود 300 شغل مستقیم آفریده است. رصد سیر صعودی این مجموعه نشان می داد که دست اندرکاران آن حرف های زیادی برای گفتن دارند و ما معتقدیم که هنوز هم باید منتظر بیشتر و بیشتر شنیدن از آن بود. شما با مجموعه ای روبرو هستید که خلاقیت بی مرزش هر دم امکان غافلگیر کردن شما را دارد.

یک ماشین چهار و نیم ورقی هایدلبرگ پنج رنگ ( 5- CD 102)، یک ماشین چهار و نیم ورقی هایدلبرگ چهار رنگ ( 4- CD 102)، سه ماشین دو ورقی هایدلبرگ پنج رنگ CD 74-5، یک ماشین چاپ جنیوس 52 یووی KBA پنج رنگ ( UV52)، یک ماشین چاپ جنیوس 52 یووی KBA پنج رنگ، دو دستگاه لیتوگرافی Kodak فول اتوماتیک (Magnus 800) ماشین سیلک چهار و نیم ورقی SPS آلمان و ماشین سلفون کشی دوکاره چهار و نیم ورقی ناوگان مجهز مجتمع نقش الماس را در بخش های چاپ، پیش و پس از چاپ تشکیل می دهند.

اولین کارت ویزیت در شکل های برجسته، طلاکوب، دورگرد، پی وی سی، فوری؛ اولین گارانتی کننده ی کارت های ویزیت؛ اولین تولیدکننده ی پکی جهای مخصوص فست فود به صورت عمومی؛ اولین چاپخانه مکانیزه کشور؛ اولین چاپ آنلاین کشور؛ اولین محاسبه کننده ی اتوماتیک و آنلاین قیمت چاپ، اولین تولیدکننده ی فرم های عمومی تراکت و ست اداری و… همگی از آن دست فعالیت های موفق و آوانگارد این مجموعه پویا بوده است.

مجموع این موفقیت ها باعث شده که امروز مجتمع نقش الماس خود را به عنوان اولین انتخاب مطرح کند و حامی همیشگی مشتریان باشد. می توان گفت قیمت ارزان و خدمات بهینه نقش الماس آن را در جایگاه یک مرجع برای کیفیت سنجی و قیمت گذاری تبدیل کرده است. سایت پیشرفته ی این مجموعه با دقیق ترین فرمول بندی ها به شما امکان استعلام های مکرر قیمتی را می دهد و بی ادعا می توان آن را یک کنترل کننده ی بازار در این رسته محسوب کرد.

مدیریت مدبرانه، پرسنل مجرب و حرفه ای؛ استفاده از بهترین کاغذ، بهترین مرکب، بهترین روکش و دیگر مواد اولیه موردنیاز در کنار بهره بری از مجهزترین و پیشرفته ترین دستگاه های چاپ و به کارگیری پیشرفته ترین متدها و نرم افزارهای حوزه ی چاپ به نقش الماس قدرت کنترل تامی را بر حوزه ی کاری خود داده است. شما در نقش الماس می توانید بهترین کیفیت را با پرداخت نازل ترین قیمت رایج در بازار به دست آورید و می دانیم که این در وضعیت بی ثباتی و چند قیمتی بازار خود موهبتی خوشگوار به حساب می آید.

روند رو به توسعه مجتمع نقش الماس

همان طور که گفته شد و می دانید، نمی توان نقطه ی ایستایی را برای نقش الماسیان متصور شد. این مجموعه ی پویا حتی بعد از تثبیت برندش در بازار، روند رو به رشد خود را متوقف نکرد و هر دم از باغ خود بری نصیب صنعت چاپ کشور می کند.

روند توسعه ای مجتمع چاپ نقش الماس در سال اخیر متوجه مکان چاپخانه شد و ضمن نوسازی و تجهیز بخش پس از چاپ، ساختمان آن نیز گسترش پیدا کرد. ساختمانی چهار طبقه با هزار و 600 متر زیربنا که در مجاورت ملک چاپخانه واقع در خیابان مجاهدین اسام، بعد از حسینیه ی فاطمیون، نبش کوچه حشمتی، پلاک 214  قرار داشت و به ساختمان قبلی این مجموعه اضافه شد. همچنین با یک مدیریت اندیشمند از سقف بلند چاپخانه نهایت استفاده به عمل آمد و با پیشروی طبقه ی دوم آن 600 متر فضا به سایت کارگاهی مجتمع نقش الماس اضافه شد.

مجتمع نقش الماس را می شد نگین پاساژ شقایق دانست. این مجموعه با جدی شدن کار به این پاساژ نقل مکان کرد و طی سال ها دفتر اداری، چاپخانه و سالن سفارشات و انبار این مجموعه در همین پاساژ بنا نهاده شد که این مکان هم در وهله ی بعدی توسع هبخشی تغییر کرد و به خیابان جمهوری (نرسیده به میدان بهارستان، خیابان ظهیرالاسلام، بعد از کوچه شهید سلطانی، جنب موزه صبا، بن بست اول، پلاک یک) منتقل شد.

 گفتنی است که برای پوشش بهتر به مشتریان آن منطقه کماکان دفتر سفارش گیری مجتمع نقش الماس در این پاساژ نیز فعالیت دارد. تغییرات سیستماتیک سخت افزاری و نرم افزاری یکی دیگر از بخش های کار بود که همسان با توسعه ی کارگاهی و دستگاهی مطرح شد و این مجموعه را به یکی از بهترین و مجهزترین چاپخانه ها و سایت های سفارش دهی کشور مجهز کرد. نقش الماس روزانه پوشش دهنده ی سفارشات متفاوتی از جای جای کشور است که برای کنترل آن ها نیاز به نرم افزاری داشت که در حین سرعت، دقت و سهولت را نیز به کار آن ها اضافه کند.

با توسعه ی نرم افزاری انجام پذیرفته، اکنون در کنار هر دستگاه چاپ نقش الماس یک کامپیوتر قرار دارد که در شبکه ای کلی تعریف شده و تمامی مراحل کار را به هم متصل می کند. این نرم افزار به صورت اختصاصی برای این مجموعه راه اندازی شده و با کمک آن است که امروز مشتری نقش الماس می تواند تمامی مراحل، از سفارش دهی تا تحویل را پیگیری کند و دقیقاً از وضعیت کار خود مطلع شود.

مجتمع نقش الماس در کنار توسعه ی افقی کار به توسعه ی عمودی هم دست زد و هم اکنون در حال ساخت کارخانه ای با نام «نقش الماس کاسپین» برای تولید سلفون و طلق است. این کارخانه که در شهرک صنعتی کاسپین واقع شده 15 هزار متر فضا دارد که از این مقدار هشت هزار متر آن به احداث سالن تولید اختصاص پیداکرده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده بنا است که دو خط تولید سلفون های حرارتی مات و براق و لمینت مات و براق در این کارخانه راه اندازی شود و ما به زودی با تولیدی وطنی و درعین حال باکیفیت در این بخش روبرو خواهیم شد.

مجتمع نقش الماس خود مصرف کننده ی عمده ی این محصولات محسوب می شود و چون درد مصرف کننده را می شناسد و محصولات تولیدشده توسط خود او به کار می روند، می توان به کیفیت کار آن اطمینان داشت. نقش الماس کاسپین ضمن اینکه توان پوشش تمامی نیازهای مصرفی داخل کشور را دارا است و نرخ بالایی از اشتغال را به بار می آورد، با تکیه بر کیفیت خود به فکر رقابت با بازار جهانی و صادرات هم هست. قطع وابستگی، عدم خروج ارز و کنترل قیمت بازار از فوایدی است که با شروع تولید این کارخانه نصیب صنعت چاپ کشور خواهد شد.

راه اندازی شعبه ی دیگری از مجتمع نقش الماس در یکی از کشورهای حوزه ی خلیج فارس، برای پوش شده ی بهتر به نیازهای منطقه نیز از برنامه های جدید نقش الماس محسوب می شود که در حال پیگیری است. این حرکت را می توان گامی در راه بین المللی شدن یک مجموعه خودساخته، کوشا و موفق ایرانی دانست که به هر زعم نشانی از قدرت و اقتدار صنعت چاپ کشور و باعث مباهات است. پیشرو بودن آن خصلتی است که بیش از سایر صفات دیگر نقش الماس به چشم می آید و با توجه به آن است که می توان گفت به زودی بیشتر و بیشتر از این مجموعه خواهیم شنید.

مجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسمجتمع نقش الماسنویسنده: میلاد حاتمی لندی

منتشر شده در شماره 169 نشریه چاپ و نشر- بهمن ماه 1397

مطلب قبلیتوجه جدی به مقام کارگران چاپخانه‌ها در روز ملی صنعت چاپ
مطلب بعدیکارخانه بسته بندی اروپا در حریق

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هفده + 19 =