سیمای شهر یک خانواده ی بزرگ

گفت و گو با داود چگونیان؛ مدیرعامل مجموعه ی سیمای شهر

0
59
سیمای شهر

کافی است مستعد باشی و از همان ابتدای خودشناسی هر سدی روبرویت ایستاد را با تکیه بر پشتکار بشکنی و پا در جبهه ای که برای فتح آن ساخته شده ای بگذاری؛ خود راه بگویدت که چون باید رفت؛ تنها در این صورت است که موفقیتت حتمی است.

خصال نیکو در محکمه ی وجدان تو مشخص اند و همین بس که به آن ها عمل کنی؛ همین بس که گردنه ی راه ها و کوره راه ها، تجربه ها و مصائب را بعد از رهایی از آن ها کنار بگذاری اما در عین حال فراموششان نکنی؛ به خاطر بسپاری که گاه داشتن همدرد به درد می ارزد و بیاموزی خود مرد طریق و شانه ی قابل اتکا باشی. مهر تو رفاقت می آورد و دوستان می توانند خانواده ای تشکیل دهند، صمیمی و متحد، سیمای شهری را نشان بدهند، بزرگ و موفق.

سیمای شهر

شروع با تبلیغات

بنده داود چگونیان، مدیرعامل مجموعه ی سیمای شهر هستم. من در هنگام تحصیل فعالیت های متنوعی را به عنوان شغل به انجام رساندم و سال 1380 که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم و هنگام ورود به بازار کار فرارسیده بود، برحسب تجربیات چندی که کسب کرده بودم، کار درزمینه ی تبلیغات را به عنوان شغل خود انتخاب و همان سال کار خود را در یک مرکز تبلیغاتی آغاز کردم.

مرکز تبلیغاتی که من در آن کار می کردم، برای انجام سفارش های خود یک دستگاه کاتر از کشور دبی خریداری کرده بود که طی یک سال نتوانسته بود آن را راه اندازی کند و دستگاه مذکور فقط فضای کارگاهی آن ها را اشغال کرده بود. با توجه به اینکه من تسلط بر سیستم های کامپیوتری و گرافیک داشتم و علاقه وافر به کسب دانش دیجیتال باعث به راحتی این ماشین را برای آنها راه اندازی کنم.

تجربیاتی از این قبیل باعث شد که احساس کنم راه خود را درست انتخاب کرده ام؛ این حوزه ای بود که کار در آن مرا سر ذوق می آورد. علاقه ی اصلی خود را پیداکرده بودم و به شکل سیری ناپذیری به کنکاش و مطالعه در این حوزه پرداختم و آنجا بود که متوجه شدم این صنعت به شدت در حال تبدیل از شیوه سنتی به دیجیتال است. ماشین آلات و تجهیزات داشت به سمت دیجیتال شدن می رفت و مرز این تغییرات بهترین زمان برای ورود و ایجاد کسب وکار شخصی در این حوزه بود.

یک سال بعد از ورود به بازار کار بود که تصمیم خود مبنی بر راه اندازی کسب وکاری اقتصادی در حوزه ی تبلیغات را با پدرم مطرح کردم و به این طریق سیمای شهر در سال 1381 به تأسیس رسید. طی همین مدت نسبتاً کوتاه، آشنایی خوبی با ماشین آلات این حوزه پیدا کرده بودم برای شروع کار دست به انتخاب پیشرفته ترین ماشین چاپ دیجیتال زدم.

سیمای شهردستگاه شش رنگ سولجت رولند (Roland SOLJET) اولین ماشین از این مدل بود که وارد استان اصفهان می شد و در زمان خودش از باکیفیت ترین ماشین های این حوزه به حساب می آمد. کیفیت این دستگاه فوق العاده بود و می توان گفت که حوزه ی چاپ تبلیغاتی اصفهان را متحول کرد. ابتدای کار همه چیز خوب بود اما رفته رفته ما در کار با این ماشین به مشکل برخوردیم. این برند خدمات پس از فروش خوبی نداشت. هزینه های بسیار بالایی برای مرکب و قطعات داشت و نماینده ی مشخصی از آن پشتیبانی نمی کرد که این مسئله ادامه ی کار با آن را برای ما سخت کرد.

دستگاه مذکور ایرادات اساسی پیدا کرد و فاز ضرردهی آن آغاز شد. دستگاه به خرج افتاده بود و به قطعاتی نیاز داشت که پیدا نمی شد، مجموع این مشکلات ما را تا مرز ورشکستگی پیش برد اما مهمتر از آن تجربه ای را به ما آموخت که ادامه ی راه سیمای شهر را هموار کرد. ما متوجه شدیم که خدمات پس از فروش هم به اندازه انتخاب دستگاه بسیار مهم است و برای وصول به بهترین نتیجه باید عاوه بر تجدد، آیتم های متفاوت دیگری را نیز در نظر بگیریم.

فروشنده ی دستگاه ما یک شرکت تهرانی بود اما بعد از مدت کمی زیر تعهدات خود زد و یکی دو سال بعد هم به طورکلی تعطیل شد. این اتفاق آن هم در عنفوان کار می توانست به راحتی هرکسی را از گردونه خارج کند اما ما از همان ابتدا نقشه ی راه مشخصی را در ذهن ترسیم کرده بودیم و از این رو حتی همین مسئله را هم سرمشق خود قرار دادیم و از آن آموختیم. ما دانستیم که اگر محصولی را به دست مشتری می رسانیم باید بهترین نمونه در نوع خود باشد، چرا که احساس بد بعد از خرید ناموفق را چشیده بودیم. پشتکار و امید آن چیزهایی بودند که مشکلات ما را کنار زدند.

سیمای شهربعد از مدت کوتاهی ما یک دستگاه دست دوم تهیه کردیم و به سال 1383 سیمای شهر، خود را به عنوان اولین مرکز چاپ پلاکارد در اصفهان مطرح کرد. ذهن جستجوگر ما به دنبال ساخت روال کاری جدیدی بود و از همین رو پی بردیم که بسیاری از این پلاکاردها، علی الخصوص آن هایی که مختص به شغل ها و ارگان های دولتی می شوند، به صورت یک شکل هستند و می توان آن ها را از قبل به صورت آماده و یا نیمه آماده تولید کرد. با این نتیجه گیری شروع به دسته بندی آن ها کرده و کاتالوگ های ویژه ای را برای ارائه به مشتریان و آسان سازی انتخاب آن ها درست کردیم.

 

خلاقیت در فروش سیمای شهر

خلاقیت های مختلف در روند فروش خدمات چاپ بی وقفه و به صورت سه شیفته باعث شد که طعم شکست اولیه را خیلی زود فراموش کنیم و سفارش های سیمای شهر هر روز به میزان بیشتری ارتقاء پیدا کند. هنوز سال 1383 تمام نشده بود که میزان بالای سفارش ها ما را مجبور به خرید دستگاهی دیگر کرد. این بار با چشمی باز دست به انتخاب زدیم و چون در آن زمان تازه بحث واردات از چین شروع شده بود بهتر دیدیم که مستقیماً وارد عمل شده و برای تهیه دستگاه دلخواه به چین مسافرت کنیم.

با توجه به تجربیات بی نظیر قبلی در سرویس و تعمیرات دستگاه ها، سیستم دستگاه های چینی به مراتب راحت تر و بی درد سرتر نسبت به ماشین های ژاپنی بود. تعمیرات این دستگاه ها برای ما بسیار راحت بود و پس از چندی متوجه شدم که همه چیز را در مورد سیستم آن ها می دانیم.

چنین اشرافی در کنار موفقیت ما در انتخاب دستگاه، آشنایی به دست آمده از محصولات چینی و موردتوجه قرار گرفتن دستگاه های سیمای شهر توسط همکاران صنفی، باعث شد که واردات و فروش دستگاه را ب عنوان فعالیت اصلی شرکت دنبال کنیم.

سیمای شهرسیمای شهر در پی حضور پررنگ و پشتکاری که از خود نشان داده بود، خیلی زود به یک مجموعه بزرگ و شناخته شده تبدیل شد. طولی نکشید که انواع و اقسام دستگاه های چاپ بنر، دستگاه های برش لیزر و سی ان سی ( Cnc) و مواد اولیه ای چون جوهر و ملزومات دیگر به سیستم کاری ما اضافه شد. با توجه به حضور مکرر در نمایشگاه های بین المللی موفق شدیم با اثبات توانایی های خود نمایندگی های متعددی از شرکت های معتبر و صاحب سبک دریافت کنیم که رویه کاری ما را در آینده به شدت تحت تأثیر قرار داد.

خدمات کاری ما رو به فزونی بود و فروش دستگاه و ملزومات نیز هر روز بیشتر می شد و در این بین تجربیات این سال ها باعث شده بود که مشتری مداری در پوست و گوشت و استخوان سیمای شهر رخنه کند و ملکه ی ذهن ما باشد سال ها تلاش و تجربه در کنار باز خورد دریافتی از مشتریانمان، باعث شد بهترین و مناسب ترین دستگاه ها برای بازار ایران را انتخاب و به مشتریان ارائه کنیم.

به لطف خداوند عملکرد مثبت سیمای شهر و حس خوب مشتریان راضی باعث خوشنامی بیش از پیش سیمای شهر شد و این گنج گرانمایه را نمی توان قیمت گذاشت و این افتخار همیشگی سیمای شهر است.

دستگاه های ما همگی تست شده هستند و گروه سرویس کاران زبده ای داریم که بالاترین درجات خدمات رسانی را نسبت به مشتری ما ارائه می دهند. تمامی پرسنل ما در بخش های فنی و سرویس به صورت تمام وقت جوابگوی مخاطبان بوده و هرگز نمی گذارند خط تولید کسب وکار مشتری سیمای شهر برای ساعتی مسکوت بماند و از کار بیفتد. سرویس خوب، به موقع و مطمئن باعث شده که مشتری ما احساس کند که هرگز در کار با سیمای شهر به بن بست نخورده و متضرر نخواهد شد و این احساسی است که در بازار کار ما و بین دست اندرکاران این حوزه جاافتاده است.

سیمای شهرنمی دانم برای انتقال این حس که از متعهد بودن ما برآمده چه میزان باید تبلیغات و تلاش کرد اما آنچه می دانم این است که راز رسیدن به چنین موفقیتی تنها صداقت و حس وفاداری به مشتریان بوده است.

بحث واردات دستگاه و اشرافی که ما در تعمیرات و شناخت مکانیسم عمل آنها به دست آورده بودیم باعث شد که فکر تولید دستگاه به ذهنمان خطور کند. ما که طی این سال ها مزد سخت کوشی خود را گرفته بودیم. در سال 1393 تصمیمی مبنی بر تولید دستگاه را عملی کردیم. تولید دستگاه لیزر اولین قدم در عرصه ی تولید ماشین آلات بود که بدون تعارف از نظر کیفیت یک سر و گردن از هر دستگاه چینی که در مقام مقایسه قرار دهید، بالاتر است.

ما با سایر دستگاه ها کارکرده بودیم و نقاط قوت و ضعف هر یک را می دانستیم؛ با چنین پیش زمینه ای دست به کار تولید شده و خروجی کار خود را تضمین کرده بودیم. تولید دستگاه های لیزر در سیمای شهر ادامه پیدا کرد و استقبال از آن نیز رو به ازدیاد بود.

اصل کیفیت و استفاده از بهترین متریال موجود در کنار نوسانات ارزی کشور باعث شده واحد تولید این ماشین آلات با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهد و هدف های والایی برای آینده ترسیم نماید.

تجربه نشان داده هنگامی که مشغول کاری هستید توجه زیادی به حواشی آن ندارید اما وقتی مدتی از اتمام آن گذشت می توانید تصویر درستی از موفقیت یا شکست آن به دست بیاورید. بحث تولیدات ما امروز در فاز جداگانه ای از سیمای شهر در حال پیگیری است و این به ما اجازه ی مدیریت بهینه ای روی سایر کارها و فعالیت های مجموعه، داده است.

سیمای شهربخش تولیدات سیمای شهر امروز علاوه بر تحقیقات در حال امکان سنجی برای توسعه ی دامنه ی تولیداتش است. به زودی شما شاهد تولیدات برند سیمای شهر در قالب انواع دستگاه های لیزر در سایزهای مختلف و همچنین دستگاه های فلز بر و غیرفلز بر خواهید بود.

بنده به عنوان مدیرعامل مجموعه ی سیمای شهر کیفیت بی چون و چرای محصولات این مجموعه را تضمین می کنم چراکه دستگاه های وارداتی از برترین برندها و باکیفیت ترین قطعات یدکی تهیه شده و تیم فنی و پشتیبانی سیمای شهر همواره به صورت دوست و یاور در کنار مشتریان حضور دارند.

دستگاه های چاپ دیجیتال مختلف با استفاده از هد های کونیکا، کونیکای آی اپسون، اسپکترا، ریکو و … به مشتریان ارجمند عرضه می شود همچنین در حوزه ی اکوسالونت (چاپ دوستدار محیط زیست) دستگاه های متنوعی با عرض های مختلف از 185 تا 320 عرضه می کنیم و حوزه ی چاپ روی پارچه را نیز از طریق این فناوری با ارائه دستگاه های چاپ متنوع پوشش داده ایم. دستگاه های چاپ سابلیمیشن سیمای شهر از جدیدترین محصولات ما هستند که همواره تخصصی ترین نگاه ها را به سمت خود جلب کرده اند.

دستگاه های فلت بد با هد ریکو و اپسون در مدل های UV2030 ،UV1313 و UV2513 هم ازجمله دستگاه های شناخته شده ی بازار هستند که توسط سیمای شهر ارائه می شوند و مشتریان پر و پا قرص خود را دارند. بخش دیگر دستگاه های ما نیز به حوزه ی دستگاه های برش لیزر و برش فلزات اختصاص دارد که حوزه ی تخصصی ما محسوب می شود و صنعتگران زبده این حوزه کیفیت مثال زدنی تولیدات سیمای شهر در این زمینه را تایید می کنند.

لیزر برش و حکاکی چوب، برش لیزر فایبر، برش لیزر روباز، دستگاه فایبر، برش لیزر مدل 1218 و دستگاه برش لیزر فلزات (مدل 1325) برخی از دستگاه های نام آشنای عرضه شده از سوی سیمای شهر هستند.

سیمای شهرانواع دستگاه های Cnc (چوب و سنگ) و دستگاه چلنیوم هم بخش دیگری از محصولات سیمای شهر را به خود اختصاص می دهند. طبیعی است که مجموعه ما برای تکمیل چرخه ی محصولات خود و عمل به مقوله ی مشتری مداری دست به تهیه و عرضه ی محصولات تکمیلی مختلف زده است از جمله قطعات یدکی دستگاه ها و سایر ملزوماتی چون مواد اولیه و جوهرهای تخصصی را ارائه می دهد.

همان طور که در خلال بحث اشاره شد، ما شرکتی هستیم که قبل از هر چیز مصرف کننده ی این حوزه محسوب می شده است و اکنون که در مقام عرضه کننده قرارگرفته است هم به اصولی که خود از رعایت و یا عدم توجه عرضه کنندگان دیگر، از آن ها منتفع و یا ضرر دیده است به بهترین وجهی عمل می کند. سیمای شهر با شناختی برآمده از تجربه بهترین ها را اخذ و در اختیار صنعتگرانی می گذارد که آن ها را بهترین می داند.

سیمای شهر برای خدمات رسانی بیشتر و گسترش دامنه ی توزیع خود دست به اخذ نمایندگی های مختلفی در اقصی نقاط کشور زده است. ما نمایندگی های مستقل و پرکاری در کلان شهرهایی چون تهران، مشهد و تبریز و شمال کشور داریم که خدمات رسانی بدون خلل به مشتریانمان را بیمه می کنند. همین طور سیمای شهر برای توزیع بهتر محصولات و خدمات خود عوامل فروشی نیز در شهرهای مختلف کشور ازجمله کرمان، یزد و خوزستان، سیستان بلوچستان و … دارد که صنعتگران و فعالان این حوزه را با معرفی و ایجاد دسترسی به تولیدات و محصولات قابل ارائه سیمای شهر، منتفع می کنند.

مجموعه ی سیمای شهر به دنبال سیاست های توسعه بخشی خویش، طی سه سال اخیر بحث صادرات دستگاه به کشورهای خارجی را پی گرفته است. ما تاکنون چند دستگاه را به کشورهایی چون عراق، پاکستان، افغانستان، آذربایجان و گرجستان صادر کرده ایم و تصمیم داریم این روند را با شرکت در نمایشگاه های مختلف و معتبر بین المللی و معرفی و ارائه ی درست دستگاه های خود، قوت ببخشیم.

 

سخن پایانی

در پایان عرایضم مناسب می دانم که از عوامل اصلی موفقیت سیمای شهر که مشتریان وفادار آن هستند، کمال تشکر را داشته باشم. آن ها طی این سال های فعالیت همواره یار و یاور ما بوده اند و به قد کشیدن نهال سیمای شهر کمک های شایانی کرده اند. ارتباط متواتر ما صمیمیت بی شائبه ای را میانمان رقم زده است و به راستی ما را به خانواده ای بزرگ و متحد تبدیل کرده که سود هر یک از اعضا را نصیب همه ی خانواده نموده است.

یکی از مسببان مباهات سیمای شهر این است که همواره با تمامی مشتریانش دوست و رفیق است، احساسی دوسویه که مشکلات و توفیقات را در میان ما تقسیم کرده است. سیمای شهر همواره مشکل مشتریانش را مشکل خود دانسته و دوش به دوش آن ها تا مرتفع کردن مصائب تلاش کرده است. تمام هم و غم ما یاری رسانی به مشتری است که با خلوص نیت دست به انتخاب ما زده و هیچ یک از دست اندرکاران سیمای شهر حاضر به خدشه برداشتن این اعتماد نیستند.

سعی ما برای به موفقیت رساندن مشتریانمان است چراکه معتقدیم موفقیت سیمای شهر در رضایت و موفقیت مشتریانش است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیست + 13 =