گسترش روابط تجاری با بهره‌‌‌مندی از ظرفیت ترانزیتی ایران

  0
  53
  روابط تجاری

  اعضای یک هیئت تجاری از بلاروس که در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی فعالیت دارند، به سرپرستی سفیر این کشور، در اتاق بازرگانی تهران حاضر شدند و با همتایان خود و فعالان اقتصادی ایران دیدار و در مورد راه‌‌‌های توسعه روابط تجاری گفت‌‌‌وگو کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، بلاروس از اعضای اتحادیه اوراسیاست که علاقه‌ زیادی به همکاری با بخش خصوصی کشورمان، به‌‌‌خصوص در حوزه ترانزیت و حمل‌‌‌ونقل دارد. همایش تجاری ایران و بلاروس با هدف آشنایی و مذاکره مستقیم فعالان اقتصادی دو کشور، روز دوشنبه ۳۰خردادماه در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران برگزار شد.

  روابط تجاریتوسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران

  در این نشست سفیر جمهوری بلاروس در تهران از آمادگی کشورش برای توسعه روابط اقتصادی با ایران خبر داد و گفت: برپایی منظم گردهمایی‌‌‌های اقتصادی در دو کشور گامی رو به جلو برای شناخت متقابل بنگاه‌‌‌ها از ظرفیت‌‌‌های همکاری مشترک است. دمیتری کاتسوف، عضویت دو کشور در اتحادیه اقتصادی اوراسیا را فرصتی تاریخی برای شکل‌‌‌گیری حجم بالایی از روابط اقتصادی و بازرگانی دو طرف عنوان کرد و از جمله نیازمندی‌‌‌های بلاروس در گسترش روابط تجاری با ایران را بهره‌‌‌مندی از ظرفیت ترانزیتی ایران و دسترسی به آب‌‌‌های آزاد در منطقه خلیج‌‌‌فارس برشمرد.

  روابط تجاریسفیر بلاروس در تهران، گفت: ایران یکی از شرکای تجاری ما در منطقه است و امیدواریم از کمک‌‌‌ و حمایت ایران در رفع نیازهای اقتصادی بلاروس از جمله در زمینه ترانزیت برخوردار شویم. کاتسوف همچنین، همکاری دو کشور در صنایع ماشین‌‌‌سازی و موادغذایی را سرآغازی برای گسترش روابط اقتصادی دانست.روابط تجاری

  دبیرکل اتاق تهران هم در سخنانی، با اشاره به اینکه فضای اقتصادی ایران و بلاروس به دلیل اعمال تحریم‌‌‌های یکجانبه و ناعادلانه با تنگناهایی مواجه شده است، گفت: با این حال و با وجود تحریم، اقتصاد ایران و بلاروس می‌‌‌توانند در این دوران اتصال و پیوند کافی پیدا کنند تا پس از رفع و پایان تحریم‌‌‌ها، بستر مناسب برای رشد و همکاری بلندمدت اقتصادی دو کشور فراهم شده باشد.

  بیشتر بخوانید: معرفی توانمندی ها در نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و مواد غذایی

  بهمن عشقی، از جمله فرصت‌‌‌های پیش‌‌‌روی اقتصادی دو کشور را تعاملات ترانزیت و انتقال و جابه‌‌‌جایی کالا عنوان کرد و با اشاره به اینکه مرزهای خروجی کالا در بلاروس تحت‌تاثیر تحریم‌‌‌ها، کارآمدی گذشته خود را از دست داده است، افزود: بلاروس از فرصت مرزهای آبی ایران و دسترسی به آب‌‌‌های گرم در منطقه خلیج‌‌‌فارس می‌‌‌تواند برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی با ایران و تبادل کالایی با کشورهای منطقه استفاده کند.روابط تجاری

  مطلب قبلیتوزیع کاغذهای احتکاری در حوزه نشر، کتاب و مطبوعات
  مطلب بعدینمایشگاه کارتن سازی ویتنام در مردادماه برگزار می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 + 20 =