مجلس مجوز واردات خودرو را صادر کرد 

  0
  50
  مجوز واردات خودرو

  با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مجوز واردات خودرو صادر شد و  از این پس هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات آن نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.

  صدور مجوز واردات خودرو از سوی مجلس شورای اسلامی 

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از  ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود، گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی در آن اعمال کردند. بنا بر این گزارش با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مجوز واردات خودرو صادر شد. 

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده ۴  طرح  مجوز واردات خودرو را به شرح زیر اصلاح کردند:

  ماده۴- هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.

  تبصره ۱- با هدف تنظیم بازار و رعایت الگوی مصرف، شاخص های کیفیت و میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی و نیز سقف تعداد مجاز واردات آنها (متناسب با کسری تولید داخل نسبت به تقاضای موثر) بصورت سالانه، توسط وزارت صنعت  معدن و تجارت تعیین و به تصویب هیات وزیران می رسد.

  تبصره ۲- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل نظارت بر صادرات موضوع این ماده را جهت جلوگیری از واردات مجدد آن، تدوین و اعمال کندو گزارش آن را هر سه ماه یکبار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

  تبصره ۳- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است سیاست‌های تشویقی برای اولویت دهی و حمایت از واردکنندگان خودرو را که به انتقال فناوری و سرمایه گذاری در تولید خودرو اقدام می کنند، تدوین و اعمال کند.

  بیشتر بخوانید: اتصال دسته چک به خودپرداز تا پایان سال اجرایی می شود

  تبصره ۴- دستور العمل مربوط به خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی با لحاظ پرهیز از انحصار در نمایندگی فروش توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تعیین می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 5 =