ممنوعیت تردد خودرو های خاص در سیزده به در

  0
  28
  تردد خودرو

  معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تمهیدات ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روز طبیعت را تشریح کرد و گفت: با تخلفات رانندگان که خط قرمز پلیس است در این روز به جد برخورد می‌شود. ممنوعیت تردد خودروهای خاص نیز اعلام شد.

  سیزده بدر و محدودیت تردد خودرو

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، سرهنگ محمد رازقی در خصوص تمهیدات، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ و روز طبیعت بیان داشت: با توجه به شرایط خاصی که امسال به دلیل شرایط خاص کرونایی و ممنوعیت دو سال گذشته بخاطر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، پیش بینی می‌گردد حضور شهروندان در پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر تهران افزایش یابد.

  تردد خودرووی ادامه داد: همچنین از فردای روز طبیعت شروع ماه مبارک رمضان را و شروع و آغاز مجدد مدارس را خواهیم داشت که سبب می‌شود مراجعه به پارک‌ها و بوستان‌ها و تفرج گاه‌ها بیشتر باشد و روز طبیعت شلوغ تری را در این مراکز شاهد باشیم.

  سرهنگ رازقی ادامه داد: به همین دلیل پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تدابیر خاصی را در نظر گرفته است که امسال نوعی محدودیت تردد خودرو داریم که در برخی معابر به ناچار محدودیت تردد خودرو اعمال تا بتوانیم مدیریت بهتری در آن محل داشته باشیم که اکثر پارک‌ها و بوستان‌های مهم شهر تهران از جمله پارک چیتگر، پارک سرخه حصار، پارک یاس فاطمی شمالی و جنوبی و پارک ولایت و پارک‌هایی که وسعت زیادی دارد و مراجعه به آنها زیاد است پلیس از لحاظ ورود به این پارک‌ها طرح جناغی را اجرا می‌نماید.

  وی گفت: طرح جناغی به این صورت اجرا می‌گردد که لاین ورود به پارک توسط مخروطی ها جدا می‌گردد و رانندگانی که قصد ورود به پارک‌ها و بوستان‌ها را دارند و احتمال دارد در ابتدای صبح تعداد آنها زیاد باشد پلیس راهور بار ورودی به معابر را کنترل و به داخل جناغی ها هدایت کرده تا با بار عبوری در معبر تداخل پیدا ننماید که این این اقدام به رانندگانی که قصد عبور از این محدوده‌ها را دارند و قصد ورود به پارک‌ها را ندارند کمک می‌کند تا بی جهت پشت بار ترافیکی ورودی پارک‌ها نمانده و به سهولت عبور نمایند.

  معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ به رانندگانی که قصد مراجعه به پارک‌ها و بوستان‌ها را دارند توصیه کرد: این رانندگان با دیدن صف ورود به پارک‌ها از فرصت سوءاستفاده نکرده و به اصطلاح قصد زرنگ بازی را نداشته و از بقیه خودروهای در انتظار ورود به پارک‌ها جلو نزنند و حتماً این رانندگان در طول صف و مانند دیگر خودروهای در انتظار به نوبت و اولویت وارد بوستان‌ها گردند که مسیر عبوری دیگر رانندگان مسدود نشود.

  وی افزود: در روز طبیعت تمامی همکاران بنده در معابر حضور دارند و طرح‌های مقطعی  برای تردد خودرو ها برقرار می‌کنند که نیاز به همکاری شهروندان و رانندگان گرامی دارد و کلیه رانندگان می‌بایست با پلیس راهور مستقر همکاری لازم را صورت دهند و اگر مشاهده می‌کنند که پلیس راهور به صورت مقطعی محلی را مسدود می‌کند بخاطر این است که ترافیک روان تر گردد و قطعاً پلیس رانندگان را به مسیر بهتر و جایگزین هدایت می‌کند و از درب دیگری رانندگان را هدایت کرده تا وارد آن پارک شوند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است و پلیس انتظار دارد که مردم، شهروندان، رانندگان و خانواده‌ها همکاری لازم را در این خصوص با پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

  سرهنگ رازقی گفت: نکته بعدی ممنوعیت و عدم تردد تمامی کامیون‌های سنگین در روز طبیعت است که پلیس راهور تهران بزرگ از تردد آنها در این روز جلوگیری به عمل خواهد آورد.

  بیشتر بخوانید:بیمه مرکزی تعرفه حق بیمه شخص ثالث را اعلام کرد

   جزئیات ممنوعیت تردد خودرو

  وی بیان داشت: در آن روز چند تخلف است که رانندگان بیش از همه مرتکب آن می‌شوند مانند اینکه در سواری‌ها بیش از حد مجاز نفر سوار کرده و یا اینکه در قسمت بار وانت بارها به صورت اضافه نفر سوار کرده و یا کسی را راننده در سمت چپ خود سوار می‌کند که معمولاً بچه‌ها را سوار می‌کنند تا بتوانند ظرفیت بیشتری را در خودرو ایجاد نمایند که تمامی این موارد و موارد مشابه آن خط قرمز پلیس راهور است چرا که ایمنی را کاهش داده و پلیس راهور تهران بزرگ با این تخلفات شدیداً برخورد کرده و انتظار داریم شهروندان نیز همکاری بیشتری را با پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

  معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان توجه داشته باشند که توقف در حاشیه بزرگراه ممنوع می‌باشد مانند پارکی مانند پردیسان که هر سمت ان بزرگراه می‌باشد پلیس راهور اجازه توقف و پارک حاشیه‌ای را به رانندگان نخواهد داد و حتماً می‌بایست رانندگان و مراجعین به پارکینگ مراجعه نمایند چرا که توقف حتی لحظه‌ای هم در حاشیه بزرگراه بسیار خطرناک می‌باشد و در این روز اجازه عبور عابرین نیز در بزرگراه‌ها داده نمی‌شود. تردد خودرو

  وی گفت: نکته مهم دیگر این است که برخی از ورودی‌ها به شهر تهران مثل شمال به جنوب جاده تلو، شمال به جنوب جاده لشگرک و یا معابر ورودی به شهر تهران از ساعت ۴ بعد از ظهر بخاطر حجم ترافیک به صورت یک طرفه گردد یعنی در بعد از ظهر امکان تردد در مسیرها مثلاً لواسان امکان تردد بخاطر بار سنگین برگشت و یکطرفه شدن وجود نخواهد داشت که این چند محدودیت برنامه ریزی گردیده و سایر محدودیت‌های به صورت مقطعی و در صورت نیاز برقرار خواهند شد و انتظار همکاری کامل شهروندان و رانندگان را با پلیس راهور تهران بزرگ داریم.

  وی اظهار داشت: امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان گرامی در این روز هیچ گونه حادثه‌ای را شاهد نباشیم و شهروندان روز طبیعت را به خوشی و خرمی در پارک‌ها و بوستان‌ها سپری نمایند.

  مطلب قبلیاستفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی
  مطلب بعدیمشکل قیمت کاغذ و گرانی کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − 15 =