برخورد سازمان امور مالیاتی با عدم ثبت در سامانه املاک

  0
  55
  سازمان امور مالیاتی

  معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی تأکیدکرد: مردم برای اینکه دچار مشکلی نشوند باید وارد این سامانه شوند و مشخصات ملک خود و کد پستی را وارد کنند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، محمود علیزاده با تأکید بر لزوم طراحی زیرساخت‌های لازم برای دریافت مالیات از خانه های خالی گفت: برای اینکه مشخص شود یک فرد طی یک سال چند واحد مسکونی و زمین معامله کرده باید زیرساخت هایی را فراهم کرد.

  معاون سازمان امور مالیاتی گفت: مردم برای اینکه دچار مشکل نشوند، باید در سامانه املاک و اسکان مشخصات ملک خود را وارد کنند، در غیراین صورت این املاک به عنوان خالی از سکنه تعریف و به سازمان اعلام خواهد شد.

  وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، قانون پایانه فروشگاهی را یکی از زیرساخت‌های مالیات بر عایدی سرمایه عنوان کرد و افزود: با اجرای این قانون می‌توان معاملات کلیه افراد در حوزه مسکن و طلا و سکه و ارز را تشخیص داد.

  معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: نسبت به هر ملک و زمینی که با اجرایی شدن این قانون، خریده شده باشد و بعد به فروش رفته باشد به دریافت مالیات اقدام می‌کنیم و خانه هایی که قبل از طراحی این قانون خریده شده باشند مشمول این موضوع نمی‌شود.

   

  بیشتر بخوانید:

  زمان تزریق واکسن ۶۵ ساله‌ها اعلام شد

  جزئیات نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

  استخراج‌ غیرمجاز رمزارز و قطع برق

   

  برخورد سازمان امور مالیاتی با متخلفان

  علیزاده یادآور شد: کسانی هم که چند واحد مسکونی خریداری کرده و آن‌ها را اجاره داده باشد، مشمول قانون مالیات بر خانه‌های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه نخواهند شد.

  وی با بیان اینکه اصابت این طرح‌ها فقط به بخش سوداگری است، گفت: اصابت این نوع مالیات به کسانی است که زیر یک سال به خرید و فروش اقدام می‌کنند که البته هنوز مکانیزم و زیرساخت‌های جزئی برای این کار طراحی نشده است.

  معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی تأکیدکرد: مردم برای اینکه دچار مشکلی نشوند باید وارد این سامانه شوند و مشخصات ملک خود و کد پستی را وارد کنند در غیراین صورت این املاک به عنوان خالی از سکنه و کاربر تعریف و به سازمان اعلام خواهد شد البته این افراد می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات خود به اداره مالیات وضعیت خود را مشخص کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 16 =