هشدار پلیس به تخلف مخدوش کردن پلاک

  0
  52
  مخدوش کردن پلاک

  معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلف ‌های مخدوش کردن پلاک در پایتخت خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ درباره نحوه برخورد پلیس با تخلفاتی نظیر پوشش و مخدوش کردن پلاک در پایتخت گفت: ماموران پلیس راهور همواره با حضور در مبادی ورودی طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا به شکل محسوس و نامحسوس بر تخلفاتی نظیر پوشش یا تغییر در ارقام پلاک خودرو نظارت دارند و در کنار دوربین‌ ها به شکل حضوری و فیزیکی نیز با این موارد برخورد می‌ کنند.

  وی با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه وسایل نقلیه به دلیل شیوع کرونا گفت: با توجه به محدودیت های اعمال شده متاسفانه شاهدیم که معدود رانندگانی اقدام به تخلف و مخدوش کردن پلاک خودروی خود می‌کنند که این موضوع از دید و رصد دوربین ها و ماموران پلیس دور نیست و به طور جدی با آن برخورد می‌شود.

  همه‌خانی ادامه داد: رانندگانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور، ماسک، کاغذ و برچسب می کنند و قصد تردد در مناطق طرح ترافیک، طرح کاهش آلودگی هوا یا تردد در ساعات منع تردد شبانه را داشته باشند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون به مبلغ ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومان، برای ورود غیرمجاز به محدوده جریمه خواهند شد و در کنار آن به دلیل ارتکاب جرم، به مرجع قضایی هم معرفی می‌شوند.

  مخدوش کردن پلاکترددهای شبانه و تخلف مخدوش کردن پلاک

  معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: ماموران پلیس راهور در سطح معابر پایتخت به صورت فیزیکی حضور دارند و همچنین با استفاده از دوربین ‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هر نحوی دستکاری و مخدوش کنند یا بپوشانند، برخورد خواهند کرد.

  همه‌خانی تاکید کرد: اجرای طرح برخورد با تخلف مخدوش کردن پلاک یا پوشاندن در ساعت منع تردد نیز به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس راهور قرار داشته و گشت‌های محسوس و نامحسوس شبانه پلیس با آن برخورد خواهند کرد.

  مخدوش کردن پلاکبه گفته وی، به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم محسوب می‌شود و در صورت مشاهده ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها، آنها را برای رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می‌کنند.

  همه‌خانی تاکید کرد: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌شان همواره باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفته‌اند، بدون هیچگونه دستکاری در قسمت جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × یک =