مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تمدید شد

  0
  41
  مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

  بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی و طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا،مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان تا پایان شهریورماه تمدید شد.

  مسکن

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسلامی اعلام کرد: با توجه به پایان یافتن مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان در ۲۰ خردادماه، ستاد ملی مقابله با کرونا این زمان را تا پایان شهریورماه تمدید کرد.

  وی افزود: ما انتظارداریم مردم در این مهلت باقی مانده نسبت به ثبت‌نام در سامانه جامع املاک و اسکان اقدام و کمک کنند تا یک بار برای همیشه در تاریخ کشور، وزارت راه و شهرسازی بتواند بر اساس اطلاعات و آمار واقعی، برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن را انجام دهد و از این طریق شاهد ایجاد شکاف در وضعیت عرضه و تقاضای مسکن نباشیم.

  حدود دو هفته قبل معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه استقبال مناسبی از سوی خانوارها بر ثبت اطلاعات سکونتی شده است، بیان کرد: در بسیاری از موارد خانوارها با استثنائاتی مواجه بودند که نیاز بود تک به تک بررسی شود و این موضوع زمان زیادی برد. البته ما از سه طریق شامل تلفن ۲۴ ساعته به شماره ۰۲۱۵۹۱۹۸ و شماره پیامکی ۰۲۱۱۹۳ و پاسخگویی آنلاین جوابگو هستیم که همچنان ادامه دارد.

  محمود محمودزاده تصریح کرد: مجموعه سئوال ها و تحلیل هایی که صورت گرفت باعث شد تا وحدت رویه‌ای شکل بگیرد. زمان هایی صرف شد تا همه خانوارهای شهری و روستایی در سطح کل کشور اطلاعات خود را ثبت کنند.  با توجه به اینکه لازم است تکالیف سنگینی که بر عهده سامانه املاک و اسکان است درخواست تمدیدمهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان را دادیم تا کسی دچار مشکل نشود.

  مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

  مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان برای اصلاح و ویرایش

  وی با بیان اینکه آمار تعداد خانوارها محل اختلاف است، افزود: تعریف خانوار یکی از موضوعاتی است که برای برنامه‌ریزی درخصوص وضعیت سکونتی خانوارها لازم است و در قانون به آن اشاره شده است. وزارت تعاون پیشنهادی را در این زمینه ارائه کرده که در کمیسیون های تخصصی دولت در حال بررسی است و متعاقبا اعلام می شود.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اتصال سامانه املاک و اسکان به سامانه های سایر دستگاه ها، هرکس وارد شود می‌تواند تمامی اطلاعات خود را مشاهده کند. اگر کد ملی سرپرست خانوار را وارد کنند می‌بینند که تمام اطلاعات هویتی و مالکیتی وجود دارد.

   

  بیشتر بخوانید:

  بخشودگی جرایم مالیات 14 گروه شغلی آسیب دیده از کرونا

  دوز سوم واکسن کرونا برای سالمندان

  زمان تزریق واکسن ۶۵ ساله‌ها اعلام شد

  ثبت اطلاعات ملکی در سامانه املاک و اسکان آغاز شد

   

  فرصتی داده شده که اگر ویرایشی لازم است انجام شود. مثلا ممکن است محل سکونت تغییر کرده یا یکی از اعضای خانواده ازدواج کرده باشد که باید این تغییرات به ثبت برسد.

  مهلت ثبت‌نام در سامانه املاک و اسکان

  بنابراین گزارش، طبق اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مصوب دی ۱۳۹۹ تمامی سرپرستان خانوار اعم از شهری و روستایی، مالک و مستاجر مکلف هستند اطلاعات محل سکونت و املاک تحت مالکیت خود را با مالکیت‌های رسمی، وکالتی، تعاونی شهری و روستایی در سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی https://amlak.mrud.ir ثبت کنند. مدت خوداظهاری و درج اطلاعات سکونتی و ملکی تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ بود که تا پایان شهریورماه تمدید شده است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 4 =