رونق تولید و کاهش واردات لوازم التحریر

  0
  52
  نوشت افزار واردات لوازم التحریر

  سخنگوی گمرک بیان کرد: حدوداً ۸ میلیون دلار از ابتدای سال واردات لوازم التحریر داشتیم که از این میزان حدود ۳ میلیون دلار آن مداد تراش و تیغه بوده است.

  رونق تولید و کاهش واردات لوازم التحریربه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از صدا و سیما؛ با نزدیک شدن به آخرین روزهای فصل تابستان و شروع مدارس، دوباره شاهد هیاهوی دانش ‎آموزان برای خرید لوازم التحریرهای فانتزی و پر زرق و برق هستیم. بسیاری از این لوازم‌ از کشورهای دیگر وارد می‌شوند. بنابراین در این روزها بازار واردات لوازم التحریر بسیار داغ است. در همین رابطه سیدروح الله لطیفی سخنگوی گمرک در گفت و گو با رسانه ملی (رادیو اقتصاد) در خصوص واردات لوازم التحریر به برخی سوالات پاسخ داد که در ادامه می خوانید.

  لطیفی تصریح کرد: از سال ماقبل کرونا لوازم التحریر رونق بیشتری داشت ولی متأسفانه یا خوشبختانه از زمانی که کرونا آمده استفاده از این وسایل خاطره انگیز برای دوران دانش آموزی یک مقداری کمتر شده است و بخشی از این موضوع هم برمی گردد به تصمیمی که در سال 97 برای برخی از کالاهایی که شاید تولید داخل آن شروع شده بود گرفته شد به عنوان کالاهایی که در گروه 4 قرار دارند مثل ماژیک و کوله و اینها کلاً وارداتش کم شد و تقریباً به صفر رسید و ما در پنج ماه امسال نه کوله و نه ماژیک هیچکدام این موارد را واردات نداشته ایم.

  واردات لوازم التحریرآمار واردات لوازم التحریر

  وی در ادامه افزود: برخی دیگر از کالاهای مرتبط با لوازم التحریر هم به عنوان مواد اولیه وارد کشور می شود مثل تیغه مدادتراش یا چوب مداد برای مدادرنگی و مداد مغزی مداد ترد به عنوان مواد اولیه وارد کشور می شود و از واردات لوازم التحریر ابتدای سال تاکنون حدود 3 میلیون دلار بابت مداد تراش و تیغه آن بوده است.

  سخنگوی گمرک در پاسخ به این پرسش که چرا مغز مداد را وارد می کنیم بیان کرد:  ما از ابتدای سال 450 تن یا 450 هزار کیلوگرم واردات چوب مداد به ارزش حدود 1 میلیون و 240 هزار دلار داشته ایم. مداد اتود هم 27 هزار و 636 کیلوگرم واردات داشته است که 541 هزار و 171 دلار مغزی مداد اتود هم 26 هزار و 891 کیلوگرم به ارزش 669 هزار و 214 دلار مداد شمعی را به صورت کامل واردات داشتیم به ارزش 55 کیلوگرم به ارزش 109 هزار و 342 دلار.

  بیشتر بخوانید: افزایش ۱۰ تا ۳۰ درصدی قیمت لوازم التحریر نسبت به سال قبل

  وی در ادامه توضیح داد: کل واردات لوازم التحریر با ملزوماتش 8 میلیون دلار بوده است. در سال 97 حدود هزار و300 تن بوده که الان کاهش پیدا کرده است بخشی برمی گردد به تولیدات داخل تولید مدادشمعی، گچ و خودکار فراهم شده است و یک بخش هم برمی گردد به برخی از لوازم التحریر که جنبه تفریحی داشتند وارداتشان کم شده است البته بخش دیگر هم برمی گردد به سال گذشته که اجازه ترخیص نداشتند.

  مطلب قبلیتولید 50 هزار تن انواع کاغذ در چوب و کاغذ مازندران
  مطلب بعدیافزایش قیمت‌ ها در بازار کاغذ و مقوای تهران غوغا می کند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  ده − 6 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.