رکود معاملاتی در مناطق لوکس‌نشین پایتخت

  0
  20
  لوکس‌نشین

  بازار مسکن در مناطق لوکس‌نشین پایتخت در ایام پایانی سال در رکود قرار دارند.

  تحقیقات میدانی «دنیای‌اقتصاد» از وضعیت بازار خرید و فروش مسکن در مناطق لوکس (یک و سه) حاکی از آن است که بازار این مناطق در رکود قرار دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد: به گفته برخی از واسطه‎های ملکی فعال در این مناطق، به‌رغم اینکه پیش‌بینی‌ها از رونق نسبی در بازار خرید و فروش در شب عید حکایت داشت اما بازار دور از انتظارات پیش می‌رود.

  بسیاری از بنگاه‌های معاملات ملکی در این مناطق بر این باورند یکی از مهم‌ترین دلایل بازار رکودی، مقاومت فروشندگان برای فروش ملک به‌واسطه کاهش نسبی قیمت‌ها طی ماه‌های گذشته است.

  لوکسنشیننتایج تحقیقات میدانی نشان می‌دهد، غالب فایل‌های ارائه شده برای فروش برای مالکانی است که قصد تبدیل به احسن ملک خود را دارند. افرادی که املاکی جهت سرمایه‌گذاری دارند، زیاد تمایلی برای فروش ندارند.

  بیشتر بخوانید:

  چاپ سه بعدی بافت‌های نرم دارای عروق با جوهر زیست

  شرط آمریکا برای کاهش تحریم‌های ایران

  جزئیات ممنوعیت سفر «به» و «از» شهرهای قرمز و…

  آزاد شدن ۳ میلیارد دلار از منابع ارزی ایران

   

  بررسی بازار خرید و فروش املاک در مناطق لوکس‌نشین طی دو ماه گذشته، حاکی از افزایش نامحسوس معاملات در بهمن‌ماه بود اما به‌دلیل مقاومت فروشندگان این حجم از معاملات در حد انتظارات واسطه‌های ملکی نبوده است.

  وضعیت قیمت‌ها نیز در این مناطق نشان می‌دهد، در آبان‌ماه به‌واسطه کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی بازار در مناطقلوکس‌نشین کمی افت کرد اما روند کاهشی خیلی کُند بود و طی حدود یک‌ماه گذشته تقریبا متوقف شده است.

  لوکسنشین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 18 =