وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم کمبود ارز نیمایی در کشور خبر داد

  0
  40
  وزیر صنعت

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با فعالان صنعت کشور دیدار کرد

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه افزایش نرخ ارز عملیات روانی است و هیچ کمبودی در ارز نیمایی وجود ندارد، گفت: تولید‌کنندگان می‌‌توانند ارز مورد نیاز خود را از بازار نیمایی تامین کنند بنابراین افزایش قیمت‌ها اصلا قابل قبول نیست.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم کمبود ارز نیمایی در کشور خبر داد

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل ازفارس، سیدرضا فاطمی امین امروز در نشست هم‌اندیشی با منتخبین اصناف و اتحادیه‌های سراسر کشور، اظهار کرد: رصد ثبت سفارش‌ها و تخصیص ارز حاکی از آن است که در بازار نیمایی کمبود ارز وجود ندارد و واردکنندگان می‌توانند بگویند که در مقایسه با 6 ماه قبل و یک سال قبل وضعیت تخصیص ارز بهتر شده است.

  وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه افزایش نرخ ارز یک عملیات روانی بود، گفت: تولید‌کنندگان می‌توانند ارز مورد نیاز خود را به راحتی از بازار نیمایی تامین کنند لذا افزایش قیمت‌ها اصلا قابل قبول نیست و باید تلاش کنیم تا این جو روانی که بازار ارز را متلاطم می‌کند اثری به صورت گران‌فروشی نداشته باشد.

  وزیر صمت اظهار داشت: صنعت در بهار امسال رشد 5.1 درصدی داشته است همچنین تولید شرکت‌های بورسی که بیش از 50 درصد تولید را در اختیار دارند در مهر‌ امسال در مقایسه با سال گذشته 7.7 درصد رشد داشته است و رشد اقتصادی کشور نیز کمی بیش‌تر از 3 درصد بوده است.

  وی بیان داشت: رشد تولید شرکت‌های بورسی در تیر‌ 5.8 درصد و در مرداد‌ 6.4 درصد و در شهریور 6.5 درصد بوده است که بررسی این آمارها نشان می‌دهد وضعیت تولید خوب بوده است.  صادرات در 6 ماهه ابتدای امسال 13 درصد رشد داشته است.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اصلاح برخی زیرساخت‌ها بیان داشت: این مساله موجب بروز اتفاقات خوبی در حوزه تولید شد، همه سهمیه‌ها در حوزه فلزات و فولاد برداشته شد و مشکل مواد اولیه در بخش فولاد حل شد.

  وی با بیان  اینکه در فعالان اقتصادی امید ایجاد شده است، گفت: این موضوع باید تقویت شود زیرا اقدامات خوبی انجام شده که یکی از این اقدامت تامین مالی زنجیره‌ای است.

  بیشتر بخوانید: مسائل و مشکلات صنعت چاپ در دیدار با وزیر صمت بررسی شد

  وزیر صنعت، معدن و تجارت  گفت: با بررسی‌های انجام شده 110 شهرستان در کشور شناسایی شده که به لحاظ تولیدی اقدام خاصی در این شهرستان‌ها انجام نمی‌شود بنابراین در تلاش هستیم تا با استفاده از توان شرکت‌های بزرگ به راه‌اندازی تولید در این شهرستان‌ها کمک کنیم.

  وی با اشاره به کمبود نیروی کار بیان داشت: در مناطقی مانند سیرجان، زرندیه، شهرک محمودیه قم، رباط کریم و غیره با کمبود نیروی کار روبرو هستیم.

  مطلب قبلیترندهای دیجیتال مارکتینگ در سال 2022
  مطلب بعدیجلسه معارفه هیئت مدیره صنف فروشندگان کاغذ و مقوا تهران برگزار شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  12 + 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.