افزایش قاچاق کالا در سالی که گذشت

  0
  43
  قاچاق کالا

  مدیر کل پیشگیری از قاچاق و ارز سازمان تعزیرات حکومتی گفت: قاچاق کالا در ۶ ماهه‌ی نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۳ درصدی داشته است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از جام جم آنلاین، سید عبدالحمید اجتهادی درباره قاچاق کالا گفت: قاچاق کالا در ۶ ماهه‌ی نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افرایش ۳۳ درصدی داشته است.

  مدیر کل پیشگیری از قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی بیان کرد: ۱۳۸ درصد محکومیت‌های قطعی را داشتیم و همچنین در شعب بدوی شاهد افزایش محکومیت بودیم که بر این اساس پرونده‌های مهم ملی با ارزش بیش از یک میلیارد ریال ۸۵ درصد افزایش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

  بیشتر بخوانید:

  مجلس مجوز واردات خودرو را صادر کرد 

   

  پرونده های قاچاق کالا

  اجتهادی با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های کاشف در این زمینه خوب بوده است، اظهار کرد: ۹۶ پرونده‌ های قاچاقی که وارد شعب اجرای احکام شده است مختومه شده و جریمه‌های وصولی نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۸۷ درصد افزایش پیدا کرده است.

  وی با اشاره به این‌که بیش‌ترین پرونده‌ های قاچاق در سال ۱۴۰۰ مربوط به استان هرمزگان بوده است افزود: حدود ۱۴ درصد از پرونده‌ های قاچاق به استان هرمزگان اختصاص دارد و سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی کرمان و فارس در رتبه‌های بعدی قرار دارند؛ همچنین بیش‌ترین پرونده‌ های قاچاق مربوط به فرآورده‌ های نفتی به ویژه نفت و گازوئیل است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 − شانزده =