افزایش قیمت لوازم التحریر در سال تحصیلی جدید

  0
  73
  قیمت لوازم التحریر

  همزمان با آغاز سال‌ تحصیلی جدید، افزایش قیمت لوازم التحریر و تهیه آن برای خانواده‌ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، بوی ماه مهر همیشه برای کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان بوی مهربانی و عشق به یادگیری و علم می‌دهد.

  معلمان و دانش‌آموزان هرساله با آغاز فصل پاییز و پایان گرمای تابستان خود را برای فراگرفتن علم و ادب در مدارس آماده می‌کردند اما در دو سال اخیر یک مهمان ناخوانده به نام ویروس کووید19 این شور و شوق را از دانش‌آموزان دریغ کرده است.

  کرونا جدا از آسیب ‌های جسمی با خود آسیب‌ های روحی و روانی زیادی را به همراه آورد به نحوی که دانش‌آموزان و دانشجویان و خانواده‌ها را شاید بیشتر از هر قشری درگیر خود کرد.

  سال‌ های گذشته که هنوز پای این مهمان ناخوانده به شهرو منازل و مدارس باز نشده بود همیشه در اواخیر شهریور ماه و آستانه مهرماه شور و هیاهوی دیگری داشت و دانش‌آموزان خود را برای آغاز سال‌تحصیلی جدید و حضور در کلاس بالاتر آماده می‌کردند.

   هم‌اکنون که دو سال است مدارس به واسطه این بیماری منحوس بسته شده و یک سکوت خاموش در مدارس حکم‌فرما شده است با اعمال واکسیناسیون دانش‌آموزان مسئولان در صدد بازگشایی دوباره مدارس و بازگرداندن دوستی و محبت به مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.

  براساس گفته‌های مسئولان کشوری و استانی قرار است که با اعمال طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان، از امروز مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی و دوباره شاهد حضور آنها در مدارس هرچند متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهیم بود.

  جدا از همه این مباحث، از سویی تأمین لوازم‌التحریر دانش‌آموزان برای خانواده‌ها بسیار مهم بوده و از سویی دیگر در این اوضاع نامناسب اقتصادی، گرانی و مشاهدات عینی خبرنگار تسنیم از سطح بازار، تهیه این وسایل‌ها به یک چالش بسیار بزرگ این‌روزهای والدین تبدیل شده است.

  برای اطلاع از چگونگی خرید مردم در این دم بازگشایی مدارس به بازار سنندج رفتیم تا از کم و کاستی خرید‌های مردم برای دانش‌آموزان با خبر شویم.

  مغازه‌های زیادی در بازار همانند سالیان گذشته به فروش لوازم التحریر مدارس تبدیل شده بودند اما مهم خریدارانی بودند که انگار زیاد رغبتی به خرید لوازم ‌التحریر نداشتند و یا اگر خرید می‌کردند بسیار به اندازه و کم بود!

  قیمت لوازم التحریرخرید لوازم التحریر دغدغه بزرگ خانواده‌ ها

  مهین ساعدی، یکی از شهروندان سنندجی که برای خرید لوازم ‌التحریر همراه فرزند خود به بازار آمده بود، درباره وضعیت امسال قیمت لوازم التحریر اظهار داشت: از اینکه دوباره مدارس بازگشایی می‌شوند و بچه‌ها و دانش‌آموزان قرار است باردیگر در مدارس حضور داشته باشند بسیار خوشحال و خرسند هستیم اما حضور در مدارس بدون لوازم‌التحریر که ممکن نیست و دانش‌آموزان برای تحصیل خود به دفتر و خودکار و مداد و … نیاز دارند.

  وی افزود: با این قیمت‌هایی که امروز در بازار مشاهده می‌شود به واقع خرید لوازم التحریر برای خانواده‌ها به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده و شاید بیشتر خانواده‌ها توانایی خرید لوازم‌التحریر را نداشته باشند.

  این شهروند سنندجی یادآور شد: با این قیمت‌هایی که هر سال رو به افزایش است قطعا تا چند سال اخیر شوق و ذوقی دیگر برای ماه مهر وجود نخواهد داشت چراکه یکی از جنبه‌های حضور پر شوق و ذوق دانش‌آموزان در مدارس لباس و کیف و کفش نو بوده که شاید این مهم امسال و سال‌های آینده فقط به یک خاطره از طرف ما برای فرزندانمان تبدیل شود.

  مهدی کاظمی، یکی دیگر از شهروندان سنندجی با ابراز گله‌مندی قیمت‌های نامتعارف این ‌روزهای لوازم التحریر اظهار داشت: واقعا خرید لوازم‌ التحریراز یک طرف توسط خانواده‌ها برای فرزندانشان بسیار سخت شده و از طرف دیگر اگر هم لوازم‌التحریر وجود نداشته باشد، یادگیری در مدارس انجام نخواهد شد.

  وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مدارس به ویژه مدارس سطح ابتدایی بدون توجه به شرایط اقتصادی جامعه خواهان برخی لوازم ‌التحریر و وسایل بازی‌ های آنچنانی از بچه‌ها هستند که گاهی قیمت بسیار بالایی دارند و بسیار سخت می‌توان آن را تهیه کرد و وقتی هم به مسئولان استانی آموزش و پرورش مراجعه می‌کنید، آن را انکار می‌کنند!

  شهروند سنندجی اظهار کرد: واقعا بدون هیچ اغماضی تحصیل امروزه به یک چالش هم برای خانواده‌ها و هم برای دانش آموزان تبدیل شده و همین وضعیت باعث شده که دیگر شاهد آن شور و شوق سابق برای بازگشایی مدارس از طرف دانش‌آموزان نباشیم.

  بیشتر بخوانید: اجرای طرح نظارتی ویژه بر لوازم التحریر

  قیمت لوازم التحریرنارضایتی از قیمت لوازم التحریر

  سیف‌الله زندی، یکی از فروشندگان لوازم ‌التحریر در سطح بازار سنندج اظهار داشت: قیمت لوازم التحریر در چند سال اخیر به صورت بسیار نا متوازنی افزایش یافته و این افزایش قیمت‌ها نه تنها به خانواده‌ها و دانش‌آموزان ضرر می‌زند بلکه من فروشنده نیز از این افزایش قیمت‌ها راضی نیستم.

  وی افزود: دفتر یا خودکاری که چند سال پیش هزار تومان قیمت داشت امروز هشت برابر شده و این افزایش قیمت، سرمایه بیشتری را از من فروشنده می‌گیرد.  

  این فروشنده لوازم ‌التحریر می‌گوید: اگر قرار است مدارس پویا و با نشاطی داشته باشیم باید شرایط حضور پر شور را در دانش‌آموزان و خانواده‌ها فراهم کنیم  چراکه تأمین نیازمندی دانش‌آموزان و خانواده‌های مستضعف تاثیر زیادی بر امر آموزش دارد.

  مسئولان اتحادیه لوازم ‌التحریر و اصناف سنندج نیز افزایش قیمت لوازم التحریر را متناسب با شرایط اقتصادی دانسته و می‌گویند: فروشندگان در ایام کرونایی به شدت آسیب دیده و اکنون هم با تشکیل برخی از کلاس‌ها به صورت آنلاین و عدم مشخص بودن برگزاری آنها، لوازم‌التحریری‌ها از رونق افتاده و دیگر دانش آموزان چندان نیاز به لوازم‌التحریر ندارند، حال با این اوصاف تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

  مطلب قبلیقیمت بالای کاغذ و تشدید بحران صنعت نشر
  مطلب بعدیمعرفی مجموعه کتاب های برایان تریسی درباره بازاریابی و فروش

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × 3 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.