فناوری تبدیل کاغذ مصرف شده به نو

  0
  45
  کاغذ مصرف شده

  یک شرکت، دستگاهی ساخته است که بدون استفاده از آب، برگه‌های کاغذ مصرف شده را به کاغذ نو تبدیل می‌کند!

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از  خبرگزاری صدا و سیما، بسیاری از افراد با پرینتر‌ها سر و کار دارند و مهم نیست که این نوع کاربری، خانگی باشد یا اداری، مهم‌ترین بحث همه این است که چگونه برگه کمتری مصرف کنیم؟

  بهتر است که نگران این موضوع نباشیم، زیرا شرکت اپسون، دستگاهی به نام PaperLab ساخته است که نیاز نیست برگه‌های باطله را جمع‌آوری کنیم تا روزی به شرکت بازیافت تحویل دهیم.

  اپسون، چرخه بازیافت کاغذ که پروسه‌ای پیچیده دارد، تبدیل به یک چرخه آسان کرده و در دسترس همگان قرار داده است. PaperLab امکان ساخت کاغذ‌های جدید در محل را به کاربر می‌دهد. قبل از آن، تصویر چرخه بازیافت کنونی و چرخه بازیافت اپسون را ببینید.

  مقایسه چرخه بازیافت کاغذ به روش قدیمی با روش شرکت اپسون

  همان‌طور که در تصویر دیدید، قبل از این که اپسون این دستگاه را بسازد، ما جهت بازیافت کاغذهای خود مجبور بودیم که ابتدا کاغذ‌ها را در محلی جمع‌آوری کنیم. سپس، خودروی بازیافت، آن را از ما تحویل بگیرد و به انبار کاغذ مصرف شده تحویل دهد. سپس، آن‌ها را از انبار تحویل بگیرد و به شرکت بازیافت، منتقل کند.

  پس از این که کار بازیافت به پایان رسید، آن‌ها را تحویل خودروی باربری و جهت فروش دوباره، به مراکز فروش کاغذ و سپس، دوباره تحویل خودروی باربری می‌دهند تا به اداره برسد و این چرخه به پایان می‌رسد؛ اما با دستگاه اپسون، دیگر نیاز نیست که این چرخه بازیافت قدیمی را دنبال کنیم. به‌راحتی و در مدت کوتاه، کاغذ مصرف شده را بازیافت می‌کنیم و کاغذ سفید و جدید، تحویل می‌گیریم.

  جهت شروع بازیافت با PaperLab شما باید برگه‌های باطله را در محل مخصوص قرار دهید و دکمه استارت را بزنید. پس از گذشت ۳ دقیقه، برگه‌های جدید در دسترس شما هستند. این دستگاه می‌تواند در هر دقیقه، ۱۴ برگه A۴ و در هر ۸ ساعت، ۶۷۲۰ برگه A۴ به شما تحویل دهد.

  کاغذ مصرف شدهEpson PaperLab می‌تواند انواع کاغذ با رنگ و ضخامت‌های مختلف را تولید کند و حتی با آن می‌توانید کارت ویزیت نیز تولید کنید. بر خلاف روش‌های پیشین که جهت بازیافت کاغذ، نیاز زیادی به آب بود، در این دستگاه از مقدار کمی آب جهت ایجاد رطوبت استفاده می‌شود.

  بازیافت کاغذ با دستگاه PaperLab

  فناوری فیبر خشک، از ۳ فناوری جداگانه تشکیل شده است:

  مرحله تبدیل شدن به فیبر: در این مرحله، با استفاده از یک ساز و کار اصلی، کاغذ چسبناک، به الیاف بلند و نازک پنبه تبدیل می‌شود. این روند می‌تواند همه اسناد محرمانه را نابود سازد.

  از آن‌جا که Paper Lab از آب بسیار کم استفاده می‌کند، نیاز به لوله‌کشی نیست. ضمن این‌که به دلیل اندازه کوچک و جمع و جور این دستگاه، به‌راحتی می‌توانید در اتاق یا حیاط اداره و محل کار خود، آن را به راه بیاندازید.

  بیشتر بخوانید:

  تاکید رئیس کل دادگستری گیلان بر احیای کارخانه چوکا

  بحران کاغذ، معطل تصمیم دولت

  حذف ارز تخصیصی دولت به ناشران و ورشکستگی صنعت…

  نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور جهت حل مسئله…

  جدی نگرفتن هشدارهای فعالان عرصه کاغذ از سوی دولت

   

  PaperLab Epson

  مرحله هم‌بندی یا چسباندن ذرات به یکدیگر: در این مرحله می‌توان انواع ماده‌ هم‌بند را به مواد فیبردار اضافه کرد تا چسبندگی و سفیدی کاغذ را افزایش دهد. حتی می‌توانید با این دستگاه، رنگ‌های متنوع، عطر و مقاومت در برابر شعله را انتخاب کنید.

  کاغذ مصرف شدهدستگاه بازیافت اپسون

  مرحله شکل گیری کاغذها: کاربران می‌توانند به لطف این فناوری بی‌نظیر، کاغذ‌های A۳ و A۴ و کاغذ‌های مخصوص کارت ویزیت را تولید کنند، زیرا این دستگاه به آنها اجازه می‌دهد که چگالی، ضخامت و اندازه کاغذ را تعیین کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 + 12 =