تمدید معافیت بیمه ای کارگاه های دارای ۵ کارگر

  0
  61
  معافیت بیمه ای کارگاه

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه معافیت بیمه ای کارگاه های با کمتر از ۵ نفر کارگر موافقت کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی عصر چهارشنبه، ۱۱ اسفند ماه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با جز یک بند (و) تبصره ۱۷ ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

  قانون معافیت بیمه ای کارگاه ها

  به موجب این مصوبه، کارگاه‌های مشمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه کارفرمایانی که حداکثر پنج نفر کارگر دارند مصوب ۱۳۶۱ با اصلاحات و الحاقات بعدی آن که پنج سال و کمتر از آن مشمول معافیت مذکور بوده‌اند، کماکان مشمول معافیت بیست درصدی (۲۰%) مندرج در قانون مذکور خواهند بود و برای سنوات بیش از پنج سال، سه درصد (۳%) از معافیت بیمه‌ای فوق در سال ۱۴۰۱ کسر می‌گردد.

  همچنین بر اساس جز ۲ بند (و) تبصره ۱۷ لایحه مذکور، در مورد بیمه‌شدگان قرار گرفته در دهک‌های پنجم تا هفتم درآمدی، به ازای هر دهک سه درصد (%۳) از معافیت بیمه‌ای موجود کسر و دهک‌های هشت و بالاتر مشمول معافیت‌های بیمه‌ای نخواهند بود.

  بیشتر بخوانید: دولت به حذف بودجه معافیت حق بیمه کارفرما رسیدگی کند

  مطابق با بندالحاقی ۹ تبصره ۱۷ ماده واحده این لایحه، در اجرای بند ۱ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده، درآمد حاصل از یک درصد (۱٪) ارزش افزوده به عنوان مالیات سلامت همزمان با دریافت توسط سازمان امور مالیاتی به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌گردد. معافیت بیمه ای کارگاه

  مطلب قبلیتبادل حق خرید و فروش کتاب در نمایشگاه بین ‌المللی کتاب مسقط
  مطلب بعدیبرگزیدگان مسابقات ملی طراحی محصول و بسته بندی معرفی شدند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × یک =