درس هایی که باید از کارآفرین های موفق بیاموزیم

  0
  51
  کارآفرین های موفق

  برای نوشتن مقالات مختلف من تاکنون با بیش از 100 کارآفرین موفق از سراسر جهان مصاحبه داشتم که باعث شده تا با دلایل موفقیت آنها آشنایی پیدا کنم. اگرچه رسیدن مسیر موفقیت برای هر فردی متفاوت است، با این حال یکسری ویژگی های مشترک وجود دارد که در این رابطه کاملا تاثیرگذار است. بدون شک استفاده از تجربیات دیگران، باعث خواهد شد تا سرعت رشد بسیار بالاتری را داشته باشیم. به همین خاطر در ادامه پنج درس مهم از کارآفرین های موفق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  به موقعیت های ناراحت کننده عادت نمایید

  اگر تصور می کنید که کارآفرینی یک کار راحت محسوب می شود. باید به این نکته توجه داشته باشید که این شغل یکی از سخت ترین با بالاترین میزان استرس است. درواقع سرنوشت یک کسب و کار به شما وابسته است و سرمایه گذارها نیز به صورت مداوم از شما انتظاراتی دارند. در کنار تمامی این موارد، همواره احتمال وقوع اتفاقی پیش بینی نشده هم وجود دارد. به همین خاطر هم است که مدیران و کارآفرین ها با موقعیت های ناراحت کننده بسیاری حتی در طول روز مواجه می شوند.

  تحت این شرایط اگر سریعا به آن عادت نکنید، واکنش هایی خواهید داشت که اکثرا احساسی بوده و شما را در موقعیت سخت تری قرار می دهد. در این زمینه شیوه آرام نگه داشتن، برای هر فردی ممکن است متفاوت باشد. با این حال برخی از راهکارها نظیر مدیتیشن روزانه، از جمله موارد رایج کارآفرین های موفق محسوب می شود. این موضوع نه تنها برای مدیران، بلکه برای هر فردی که هدفی در زندگی خود دارد مهم است و باید به این باور برسد که موقعیت های ناراحت کننده، مواردی طبیعی در مسیر آنها محسوب می شود و نیاز است که به آن عادت نماییم.

  کارآفرین های موفقداشتن روتین بسیار مهم خواهد بود

  روتین به معنای برنامه روزانه مشخص است. در این زمینه حتی یک فرد موفق را نمی توانید پیدا کنید که به این موضوع توجه نداشته باشد. با این حال روتین برای هر فرد متفاوت است. توصیه می شود که صبح ها زود از خواب بیدار شوید تا امکان انجام اقدامات لازم وجود داشته باشد و بهترین استفاده را از روز خود داشته باشید. در این رابطه یک برنامه خوب باید شامل ورزش، مطالعه، استراحت و پرداختن به کارهای شرکت در کنار وظایف خانوادگی باشد. قبل از ایجاد روتین برای خود، بهتر است که اولویت ها را شناسایی کرده و به این باور برسید که شما زمان کافی برای پرداختن به هر اقدامی را نخواهید داشت.

  با توجه به این امر که موفقیت شرکت تنها با وضعیت مناسب مدیر آن رخ نخواهد داد، توصیه می شود که کارمندان خود را نیز به داشتن روتین ترغیب نمایید. این موضوع حتی یکی از پارامترهای استخدامی بسیاری از شرکت ها نیز محسوب می شود و افرادی را که برنامه کاری روزانه مشخصی ندارند را استخدام نمی کنند. در آخر نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که روتین هر فرد می تواند بهبودهایی را داشته باشد. به همین خاطر از بازنگری و الهام گرفتن از روتین های کارآفرین های موفق نیز غافل نشوید.

  کارآفرینی به ریسک کردن وابسته است

  اگر روحیه ریسک کردن را ندارید، بدون شک یک مدیر و یا کارآفرین موفق نخواهید شد. درواقع برای به دست آوردن موقعیت های جدید، شما نیاز به ریسک خواهید داشت. با این حال لازم است تا تفاوت میان این موضوع با بی پروا بودن را درک نمایید. در واقع تا زمانی که وارد دایره ریسک کردن نشوید، طبیعی است که در شغل خود نیز به نتایج قابل توجه دست پیدا نخواهید کرد.

  بیشتر بخوانید: توصیه های کاربردی مدیریت زمان برای حرفه ای ها

  کارآفرین های موفقیادگیری را نباید متوقف کرد

  اگر تصور می کنید که شروع یک کسب و کار و رسیدن به صندلی مدیریت به معنای نقطه پایانی بوده و دیگر نیازی به افزایش اطلاعات وجود ندارد، بدون شک در اشتباهی بزرگ هستید. مثال بارز این مسئله را می توان وارن بافت دانست که با 90 سال سن، هنوز هم هر روز مطالعه دارد. درواقع برای یادگیری ابدا نباید نقطه پایانی را متصور شد. به همین خاطر نیز توصیه می شود که مطالعه به عادت روزانه شما تبدیل شود. با این حال نکته بسیار مهم این است که شما تنها باید در زمینه تخصصی خود مطالعه نمایید. درواقع عمیق شدن در یک حوزه برای شما نتیجه بخش خواهد بود.

  این امر در حالی است که اگر صرفا مطالعه برای شما مهم باشد، با توجه به موضوعات و کتاب های بی شمار، تنها زمان خود را از دست خواهید داد. خوشبختانه امروزه شیوه های یادگیری بسیار متنوع شده و تنها به مطالعه کتاب محدود نیستید. برای مثال می توانید در دوره های آنلاین شرکت کرده و پادکست گوش دهید. با این حال بهترین اقدام این است که تمامی این موارد را با هم مورد توجه داشته باشید. درواقع هیچ یک از آنها با هم منافاتی ندارند.

  سقفی برای خواسته های کارآفرین های موفق وجود ندارد

  کارآفرین های موفق همواره چیزهای بیشتر و جدیدتری را می خواهد. درواقع ابدا نباید تصور کنید که رسیدن به یک خواسته به معنای اتمام ماموریت است. این موضوع باعث خواهد شد تا شرکت وارد مسیر نزولی شود. در این زمینه ممکن است حتی توسط نزدیک ترین افراد زندگی خود نیز درک نشوید و تصور کنند که تا همین مرحله هم کافی خواهد بود.

  با این حال این جملات نباید باعث توقف شما شود. مثال بارز این موضوع را می توان در مارک زاکربرگ دید که با رقمی بسیار بالا در حالی که پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی جهان را داشت، اقدام به خرید اینستاگرام کرد. نکته جالب این است که در شرکت، حتی یک نفر هم موافق این اقدام نبوده ولی امروزه نتایج فوق العاده آن را می توان مشاهده کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 2 =