مالیات بر تراکنش بانکی نداریم

  0
  34
  تراکنش بانکی

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: مالیات بر تراکنش بانکی نداریم و مواردی مانند حقوق، دریافت وام، تبدیل شکلی از دارایی به شکل دیگر و مواردی که جنس درآمدی ندارند، مشمول اخذ مالیات نیستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، امیدعلی پارسا با بیان اینکه توانسته‌ایم با جلوگیری از فرار‌های مالیاتی به درآمد تعیین شده در بودجه سال جاری در خصوص درآمد‌های مالیاتی دست یابیم، افزود: یکی از راه‌های تشخیص فرار مالیاتی بررسی تراکنش بانکی افرادی است که دارای گردش مالی بالایی هستند، یعنی گردش مالی تراکنش بانکی بالای 5 میلیارد تومان مبنای کار قرار دارد.

  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: بانک مرکزی تمامی اطلاعات مربوط به این اشخاص را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می‌دهد، البته مواردی مانند حقوق، دریافت وام، تبدیل شکلی از دارایی به شکل دیگر و مواردی که جنس درآمدی ندارند را کنار می‌گذاریم، اما نسبت به موارد دیگر از مودیان سوال می‌شود که آیا فعالیتی بوده که مالیات آن پرداخت نشده باشد.

  تراکنش بانکیچگونگی مالیات بر تراکنش بانکی 

  پارسا با تاکید بر اینکه ما مالیات بر تراکنش بانکی نداریم، اظهار کرد: براین اساس سازمان امور مالیاتی با بررسی تراکنش بانکی اشخاص از فعالیت‌هایی که مالیات آن‌ ها پرداخت نشده، مالیات را مطالبه کرده و این کار با قوت در دست اقدام است. طی 5 ماه گذشته نسبت به مدت زمان مشابه در سال‌های گذشته حدود 62 درصد رشد درآمد مالیاتی داشته‌ایم که این درصد بدون فشار به مودیان و بیشتر از طریق جلوگیری از فرار مالیاتی بدست آمده است.

  بیشتر بخوانید: حذف ارز ترجیحی از مبادلات تجاری

  رئیس سازمان امور مالیاتی کشور تاکید کرد: اطلاعات مربوط به اشخاصی که فرار مالیاتی دارند از طریق سازمان امور مالیاتی شناسایی شده و یا اطلاعات مربوط به فعالیت‌های اقتصادی توسط دستگاه‌های نظارتی و اجرایی برای ما ارسال می‌شود و ما براساس آن اقدام می‌کنیم.

  پارسا با اشاره به اینکه فرار مالیاتی انواع مختلفی دارد و ما بدون هیاهو و جار و جنجال موارد مالیاتی را عالمانه بررسی و اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهیم به خانه ملت گفت: این سیاست قطعی و محکم سازمان امور مالیاتی بوده و هست.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + یازده =