راه های کنترل استرس کاری

  0
  48
  فشار کاری بالا

   بدون شک استرس کاری یکی از مواردی است که باعث خواهد شد تا افراد نتوانند عملکرد لازم را داشته باشند و ضمن از دست دادن موقعیت شغلی خود، سلامت خود را نیز به خطر بیندازند.

  این امر در حالی است که استرس کاری را می توان با اقداماتی بسیار ساده کنترل کرد و تجربه یک دوره کاری طولانی مدت بدون مشکل را داشت. فراموش نکنید در این رابطه بهتر است که حتی اگر احساس استرس بالا را ندارید، مواردی را که قصد بررسی آنها را داریم، انجام دهید. این امر باعث خواهد شد تا در آینده نیز مشکلی را نداشته باشید. در این راستا شش مورد اصلی را بررسی خواهیم کرد.

  برای کنترل استرس کاری از مدیتیشن استفاده کنید

  اگرچه تقریبا هر فردی می داند که مدیتیشن در بهبود وضعیت افراد و کسب آرامش تاثیر بسزایی را دارد، با این حال هنوز هم تعداد افرادی که در این زمینه اقدامات روزانه انجام می دهند، بسیار کم است. دلیل اصلی آن را می توان در نبود فضای مناسب و آشنا نبودن به اصول آن خلاصه کرد. این امر در حالی است که چنین تصوری کاملا غلط بوده و مدیتیشن ابدا به فضای خاصی نیاز ندارد و می توانید اقدامات آن را از طریق اپلیکیشن های مختلف و یا جست و جو در یوتیوب، پیدا کنید. در این زمینه شما محدودیتی را ندارید و می توانید چندین با در طول روز این اقدام را انجام دهید.

  استرس کاریبرای کنترل استرس کاری بر روی یک موضوع جدید تمرکز کنید

  این امر که ذهن خود را از شرایط حال حاضر منحرف کنید، یکی دیگر از مواردی است که باعث خواهد شد تا از شرایط حال حاضر فاصله گرفته و در نهایت آرامش خود را سریعا بازیابی کنید. در این زمینه شما باید بدانید که چه چیزی باعث استرس کاری  شما شده است؟ در این زمینه ممکن است یک مکالمه با مشتری ناراضی دلیل آن باشد. تحت این شرایط می توانید اقدامی نظیر نگاه کردن به یک ویدئو را در دستور کار خود قرار دهید. درواقع نباید اجازه دهید که شرایط بد حال حاضر برای مدت طولانی باقی بماند و ذهن شما همچنان به آن توجه کند. این مورد استراتژی است که شما می توانید برای تمامی اقدامات خود مورد استفاده قرار دهید.

  برای کنترل استرس کاری سبک زندگی سالم داشته باشید

  درواقع وضعیت نامناسب جسمی و روحی نیز می تواند باعث شود تا با فشار عصبی بالایی مواجه باشید. درواقع یک شرایط ممکن است برای فردی بسیار استرس زا و برای فردی دیگر کاملا عادی باشد. تحت این شرایط مشکل اصلی از خود فرد است. در این راستا توصیه می شود که برنامه غذایی سالمی را داشته باشید و به میان وعده ها نیز توجه نمایید.

  همچنین لازم است تا ذهن خود را از افکار منفی دور کرده و اعتماد به نفس را در خود تقویت نمایید. در این مرحله حتی ممکن است به توصیه های یک روانشناس نیاز پیدا کنید. نتایج جدیدترین تحقیقات حاکی از آن است که ماساژ و موسیقی، به قدری تاثیرگذار است که از هر دوی آنها به عنوان روش های درمانی استفاده می شود. به همین خاطر خرید یک ماساژور برقی، انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

   

  بیشتر بخوانید:نکاتی مهم برای راه اندازی سایت رسمی

  برای کنترل استرس کاری  افکار خود را بر روی کاغذ بیاورید

  هنگامی که یک اتفاق رخ می دهد، بدترین زمان برای فکر کردن درباره آن است. با این حال ذهن شما به سمت مسئله جدید می رود و طبیعی است که به آن فکر کنید. در این زمینه منحرف کردن ذهن نباید باعث شود تا از فکر کردن به آن غافل شوید. در این راستا نوشتن دغدغه های فکری در یک کاغذ می تواند انتخابی بسیار خوب باشد. این امر باعث خواهد شد تا در زمان مناسب، به بررسی آن بپردازید.

  برای کنترل استرس کاری  ورزش مداوم داشته باشید

  ورزش مداوم کمک خواهد کرد تا شما بتوانید به خوبی روحیه خود را ارتقا داده و سلامتی بیشتری را داشته باشید. درواقع افرادی که ورزش مداوم انجام می دهند، آستانه تحمل سختی بالاتری را هم دارند. در این زمینه شما می توانید رفتن به باشگاه و یا پیاده روی در نزدیکترین پارک را انتخاب کنید. درواقع هیچ محدودیتی برای ورزش کردن وجود ندارد.

  محیط کار شناور داشته باشید

  این امر که تنها به دفتر کار خود محدود نشوید باعث خواهد شد تا در موقعیت های مختلف قرار گرفته و طبیعتا  استرس کاری  کمتری را هم حس کنید. برای مثال می توانید چند روز در هفته را از استراتژی دورکاری استفاده کنید و یا زمان های استراحت خود را در مکانی خارج از محل شرکت سپری کنید. این موارد خصوصا در شرایطی که احساس بدی را دارید، نتایج فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت.

  در آخر فراموش نکنید که درصداسترس کاری برای هر فردی متفاوت بوده و ممکن است شما با تنها یکی از این شش راهکار، بتوانید وضعیت خوبی را به دست آورید. با این حال ممکن است حتی تمامی این موارد نیز نتواند نتیجه بخش باشد و شما به دلایلی نظیر بیماری، نیاز به طی کردن یک دوره درمانی و مصرف دارو داشته باشید. با این حال این موضوع نباید منجر به ناامیدی شما شود. درواقع بدترین سیاست این است که شما در تلاش برای عادت کردن به شرایط بد خود باشید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 − شش =