افزایش تقاضا و شخصی سازی در چاپ

تصویرهایی از آینده دیجیتال

0
38
شخصی سازی در چاپ

همه صنایع، از جلمه چاپ، با افزایش تقاضا برای محصولات شخصی و با کمترین قیمت ممکن رو به رو هستند. در صنعت چاپ، تجهیزات نرم افزاری که در همه مراحل زنجیره ارزش استفاده می شوند، قابلیت تجهیز دوباره، شخصی سازی در چاپ و راه اندازی سریع ماشین های چاپ را ممکن می سازد.

سال 1908، شرکت فورد موتور مدل T  را روانه بازار کرد. این اولین خودرو تولید شده بر پایه تسمه نقاله بود و حدود 15 میلیون واحد در سال های بعد فروخته شد، رکوردی که تا 45 سال بعد شکسته نشد. تولید انبوه به این معنا که تقریبا هر آمریکایی توان خرید یک مدل T  را داشت، این در حالی بود که درخواست های شخصی درنظر گرفته نشده بود. ظاهرا هنری فورد گفته بود: «هر مشتری می تواند خودرویی به رنگ دلخواه خود داشته باشد تا زمانی که این رنگ سیاه باشد» خوشبختانه در حال حاضر مطابق با سلیقه شخصی، امکان سفارش ماشین به رنگ قرمز،آبی و یا سبز وجود دارد.

شخصی سازی در چاپگرایش به شخصی سازی در چاپ

سرعت روند محصولات شخصی سازی در چاپ رو به افزایش است. مثال روشن تولید کتاب عکس است، یکی از محصولاتی که بیشتر از همه شخص سازی شده است. مشتری قادر است نه تنها درباره محتوای هر صفحه بلکه در مورد تعداد صفحات، فرمت، کیفیت چاپ، کاغذ استفاده شده و نوع جلد تصمیم گیری کند. بنابراین ماشین آلات برای تهیه چنین محصولات پیچیده ای باید از نظر تئوری با هر محصول شخصی سازگار باشد. دفعات تجهیز مجدد و شیوه های راه اندازی، که تاثیر ناچیزی در تولید انبوه سنتی خواهند داشت، در بهره وری ماشینی اهمیت پیدا می کند.

سال ها است که توجه قابل ملاحظه ای به تیراژ پایین شده است. بنابراین حداقل زمان مورد نیاز برای تغییر عملکرد ماشین، یک نیاز مهم برای کارخانجات تولیدی مدرن است و ایده آل این است که راه اندازی عملکرد جدید به صورت خودکار باشد

حتی در رسانه های چاپی و چاپ بسته بندی، که در مقایسه با کتاب عکس تیراژ بیشتری دارند، سال ها است که توجه قابل ملاحظه ای به تیراژ پایین شده و شخصی سازی در چاپ صورت می گیرد. بنابراین حداقل زمان مورد نیاز برای تغییر عملکرد ماشین، یک نیاز مهم برای کارخانجات تولیدی مدرن است و ایده آل این است که راه اندازی عملکرد جدید به صورت خودکار باشد. به علاوه، با کاهش تعداد واحدهای محصول به ازای هر عملکرد، شکل و ماهیت محصولات هرچه بیشتر متنوع می شود.

در بسیاری از موارد، این بسته بندی است که تصمیم می گیرد، آیا یک محصول فروش خواهد رفت یا در قفسه های فروشگاه گرد و خاک می خورد؟ بنابراین کارخانه محصولات بسته بندی باید بتواند طیف بسیار متنوعی از محصولات را داشته باشد. علاوه بر چاپ های رنگی اولیه و خاص مراحل پایانی باید با حداقل زمان و هزینه، بخشی از همان عملیات باشد.

شخصی سازی در چاپاین بدین معنی است که دستگاه های تولیدی جدید باید از سه ویژگی کلیدی ازجمله «انعطاف پذیری»، «دارای قطعات مجزا» و «قابل دسترس بودن» برخوردار باشد این ویژگی با سایر موارد مورد نیاز مثل حداقل حجم، نرخ رقابتی، فرآیند توسعه سریع با چرخه های نوآوری هر چه کوتاه تر، تکمیل می شوند.

با نگاهی به سطح میدان عمل این روند تایید می شود که تعداد محورهای تقویت کننده درگیر در این فرآیند به طور مداوم در حال افزایش است. در درجه اول، آنها جایگزین مقرون به صرفه و انعطاف پذیر برای کارهایی هستند که تا پیش از آن با شیوه های پیچیده انجام می شد. دوم اینکه، تنظیم کردن طرح که قبلا به سادگی به صورت خودکار یا به صورت دستی انجام می شد، به شکل فزاینده ای با محورهای اتوماتیک دینامیک جایگزین شده اند. شخصی سازی در چاپ

به دلیل افزایش تنوع فرمت های درگیر، محورهای اتوماتیک در این فرآیند نقش قابل توجه بیشتر و پویاتری بازی می کند. عواقب ناشی از این توسعه و بطور کلی نرخ رشد سریع خودکار سازی (سیستم های کنترل، سنسورها، فعال کننده ها و غیره) شامل افزایش تعداد شرکت کنندگان ارتباطی در شبکه ماشینی و البته نیاز بیشتر به نرم افزار برای ایجاد ارتباط، سیستم های کنترل و فناوری است.

راه حل مهندسی یکپارچه

پیچیدگی رو به رشد در تمامی فرآیند طراحی و مهندسی نمایان است. حفظ اطلاعات دستگاه و انسجام اطلاعات به طور فزاینده ای دشوار است، چون اگرچه روش های متداول در بیشتر قسمت های فرآیندهای مهندسی بهینه شده اند، اما اغلب به دلیل فقدان فصل های ارتباطی های مشخص، مستعد خطا هستند.

راه حل این مشکل برای سازگاری داده های بیشتر در فرآیند مهندسی یکپارچه قرار دارد که در آن از همه ابزارهای نرم افزاری برای طراحی، شبیه سازی، بعد سازی و ایجاد نرم افزار دسترسی به مخزن اطلاعات مشترک استفاده می شود و همیشه آخرین اطلاعات را نگه می دارد، جایی که فرآیندهای توسعه می توانند بصورت موازی انجام شوند. برای دستیابی به فرآیند توسعه یکپارچه، زیمنس Digital Enteprise Software Suite را ایجاد کرد، که شامل راه حلی برای ساخت ماشین یکپارچه زنجیره است، از طراحی ماشین و تکمیل آن در فرآیند تولید، تا مهندسی، راه اندازی و بهینه سازی عملیاتی و همچنین تعمیر و نگهداری در طول فرآیند تولید.

در واقع، این بدین معنی است فرآیند مهندسی یکپارچه، در ترکیب با زیربنای اطلاعاتی جامع و هماهنگ که همیشه به صورت ایده آل در کل چرخه عمر دستگاه به روز رسانی شده است، بر پایه طراحی ماشین و تکمیل آن در فرآیند تولید، تا مهندسی، راه اندازی و بهینه سازی عملیاتی و همچنین تعمیر و نگهداری در طول فرآیند تولید.

در واقع، این بدین معنی است که فرآیند مهندسی یکپارچه، در ترکیب با زیربنای اطلاعاتی جامع و هماهنگ که همیشه به صورت ایده آل در کل چرخه عمر دستگاه به روز رسانی شده است، بر پایه طراحی ابزار مهندسی برق و مکانیک است. وقتی اولین طرح مکانیک و اتوماسیون و اجزای داریو ایجاد شد، یک پروژه نرم افزاری قابل اجرا می تواند برای PLC براساس واحدهای نرم افزار، بدون دخالت دست ذخیره شود. اگر یک مدل رفتاری ذخیره شده باشد، مسائل مربوط به فرآیند مثل تغییرات ولتاژ برای ماشین های هدایت وب را می توان شبیه سازی کرد.

 ابزار مهندسی استاندارد، مثل پورتال اتوماسیون کاملا یکپارچه TIA در حین عملیات، مزایای جانبی ایجاد می کنند. این چارچوب، مهندسی کل عملیات، ماشین و توالی فرآیند را بهینه می کند و مفهوم کنترل سازگار و یکنواخت را ارائه می دهد. فرایند مهندسی یکپارچه، هماهنگی کنترل کننده ها را تکمیل و قطعات دیجیتالی، میزهای کنترل عملیات، رادیوها، کنترل حرکت و مدیریت ماشین در یک فضای مهندسی انفرادی را طبقه بندی می کنند.

بیشتر بخوانید: چاپ دیجیتال؛ قابلیت ها و تمایزها

شخصی سازی در چاپخدمات مؤثر ماشین به عنوان یک مدل تجاری

جایی که فرآیند مهندسی به پایان می رسد، خدمات شروع می شود. امروزه تولیدکنندگان ماشین می توانند تقریباً همیشه به ماشین آلاتی که در حوزه آنها قرار داد – از هر جایی که ممکن است – دسترسی داشته باشند.

به این معنی که خدمات مؤثر ماشین آلات یک مدل کسب و کار شده اند. این برنامه که شامل نظارت بر ماشین آلات، ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات بلندمدت، یا اجرای خدمات پیش بینی شده است قبل از اینکه خرابی دستگاه اتفاق بیفتد، به شرکت ها برنامه کاملی برای مدیریت داده های خود به منظور بهینه سازی کارخانه ها، ماشین آلات و انرژی و مصرف منابع ارائه می دهد. شخصی سازی در چاپ

منبع: صنعت چاپ

مطلب قبلیرویدادهای کتاب‌ محور در باغ کتاب برگزار می شود
مطلب بعدیمدیرعامل مجتمع چاپ نقش الماس ؛ پاویون ایران رکن اصلی نمایشگاه چاپ و بسته بندی دبی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

17 + 2 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.