معرفی نسل جدید ماشین راپیدا

0
49
ماشین راپیدا

شرکت کوینگ اند بائر به تازگی نسل جدید ماشین راپیدا 76 را به بازار عرضه کرده است. این ماشین دو ورقی در دو اندازه (ابعاد استاندارد 530×750 میلی متر و فرمت ویژه 605×750 میلی متر) عرضه می شود و از اتوماسیون بسیار بالا، ابعاد جمع جور و سرعت بالای 18 هزار ورق در ساعت برخوردار است. ظاهر و شکل ماشین تغییر یافته و مثل برادر بزرگتر 5/4 ورقی خود، از طراحی زیبایی برخوردار است که برنده جایزه طراحی نیز شده است.

اتوماسیون بالا و همه جانبه، از ویژگی های مهم راپیدا 76 است. این ماشین چاپ افست ورقی بسیار کارآمد است. از جمله مشخصات و ویژگی های فنی مهم این ماشین می توان به سیستم Drive Tronic اشاره کرد با حذف مکانیسم پیچیده چرخ دنده ای، ماشین را به حرکت در می آورد و کنترل و انجام فرآیندهای موازی را هنگام تعویض کار و آماده سازی ماشین تسهیل می کند.

مزیت دیگر ماشین راپیدا 76 قابلیت پیش تنظیم بخش عمده ای از عملیات ماشین و فرآیند چاپ است. علاوه بر کنسول Ergotronic و صفحه مونیتور دیواری، ماشین راپیدا 76 به سیستم کنترل مجهز به صفحه لمسی یا تاچ اسکرین است که باعث تسهیل کل عملیات چاپ می شود. برای چاپکارانی که عادت به ماشین های چاپی دو ورقی دارند این سیستم، راه حلی ایده آل برای چاپ است.

ماشین راپیدامزایای نسل جدید ماشین های پیشرفته دو ورقی راپیدا 

-بالاترین میزان اتوماسیون و کمترین زمان آماده سازی

-پیکربندی انعطاف پذیر همراه با مجموعه گسترده ای از گزینه های پیشرفته برای عملیات تکمیلی در ماشین چاپ

-تنظیم و کنترل عملیات چاپ از تغذیه تا تحویل ، با اپلیکیشن

-دسترسی به خدمات پشتیبانی از راه دور

پیکربندی انعطاف پذیر و چند منظوره

 

قابلیت های ماشین راپیدا

ماشین افست راپیدا 76 برای اینکه چاپکار بتواند پاسخگوی تقاضای مشتریان برای انواع کارهای چاپی باشد، قابلیت های زیادی دارد. ماشین راپیدا 76 را می توان حداکثر تا 11 یونیت و به انواع گزینه ها و آپشن های متنوع برای عملیات تکمیلی مجهز کرد، بنابراین می تواند پاسخگوی نیازهای خاص هر یک از مشتریان چاپخانه باشد.

-انعطاف را پیدا 76 در عمل تا حدی است که یک ماشین 10 رنگ بطور خودکار می تواند به یک ماشین پشت رو زن با قابلیت چاپ 5 رنگ رو، 5 رنگ پشت همراه با برج کوتینگ برای چاپ جلد تبدیل شود. در عین حال از این ماشین می توان برای چاپ بسته بندی با قابلیت کئتینگ دوبل برای تولید بسته های دارویی استفاده کرد.

-دستگاه را می توان به گونه ای پیکربندی کردکه ارتفاع بخش تحویل و تغذیه برای استفاده از مقواهای ضخیم افزایش یابد و به تعداد برج های ورنی افزوده شود.

-مرکبدان ها را می توان به چند بخش کوچکتر برای چاپ رنگین کمانی تقسیم کرد. ماشین چاپ جدیدبه مجموعه ای از سیستم های اندازگیری و تجهیزات اختیاری برای کنترل و نظارت کیفیت چاپ ورق به ورق مجهز است.

-این ویژگی ها راپیدا 76 را به دستگاه چاپی ایده ال برای کاربردهای ویژه – حتی چاپ امنیتی – تبدیل می کند.

ماشین راپیداتجهیزات ویژه ساخت کونیک اند بائر

علاوه بر تمام ویژگی های فنی و تجهیزاتی که تا اینجا نام برده شد، ماشین راپیدا 76 قابلیت ها و آپشن های دیگری نیز دارد که به چاپخانه دار کمک می کند سفارشات متنوع خود را بخوبی انجام دهد.

-مثل دیگر مدل های ماشین راپیدا، یونیت هایی را که در هنگام چاپ به آنها نیازی نیست، می توان در هنگام عملیات چاپ از مدار خارج و ارتباط آن را با سیستم محرکه دستگاه قطع کرد. این کار باعث کاهش خوردگی و استهلاک نوردها شده و زمان آماده سازی ماشین را کاهش می دهد. هنگامی که بار دیگر تولید به حالت اول بر می گردد، یونیت های جدا شده را بار دیگر می توان با سیستم محرکه تنها با فشار یک تکمه درگیر کرد.

-در ماشین جدید نیازی به خم کردن پلیت نیست. در نسل جدید ماشین های راپیدا 76 پلیت ها را می توان مستقیم روی دستگاه نصب کرد و پلیت بطور خودکار در جای خود قرار می گیرد. در صورت خرید سیستم اتوماتیک تعویض پلیت، تعویض همزمان همه پلیت ها در تمام برج ها بصورت اتوماتیک انجام می شود.

-مرکبدان های ColorTronic، با قابلیت اندازگیری اتوماتیک، میزان مرکب و دقت بالای چاپ را تضمین می کند. هر کدام از مرکبدان ها به شیرهای مرکب مستقل و ویژه مجهز هستند. طراحی مکانیکی آنها به گونه ای است که با میزان نیروی مشابه با نوردهای مرکب تنظیم می شوند. این سیستم باعث می شود تا نیازی به استفاده از فویل های مرکبدان نباشد. از سوی دیگر سطح مرکبدان ها با نوعی کوتینگ ویژه پوشانده شده که شست و شو و نظافت آن را آسان کرده و تعویض مرکب نیز به راحتی و در اسرع وقت انجام می شود.

-با استفاده از سیستم تعویض اتوماتیک همزمان پلیت، همه پلیت ها را می توان ظرف 45 ثانیه تعویض کرد. با استفاده از سیستم Clear Tronic می توان همزمان با تعویض پلیت، سیلندرهای لاستیک و نوردهای مرکب را نیز بصورت اتوماتیک شست و تمیز کرد. این مزیت باعث کاهش قابل توجه زمان آماده سازی ماشین می شود و می توان زمان بیشتری را صرف تولید کار چاپی کرد.

-در ماشین جدید نیازی به خم کردن پلیت نیست. در نسل جدید ماشین های راپیدا 76 پلیت ها را می توان مستقیم روی دستگاه نصب کرد و پلیت بطور خودکار در جای خود قرار می گیرد. درصورت خرید سیستم اتوماتیک تعویض پلیت، تعویض همزمان همه پلیت ها در تمام برج ها بصورت اتوماتیک انجام می شود.

ماشین راپیدامجموعه گسترده ای از سیستم های اندازه گیری و کنترل ماشین چاپ

سیستم های اندازه گیری و کنترل ماشین چاپ اپلیکیشن محور باعث افزایش سرعت آماده سازی ماشین، کاهش میزان باطله و ثبات در کیفیت چاپ می شود. ماشین راپیدا 76 را می توان به سیستم های کنترل رجیستر چاپ و نظارت کیفیت رنگ مجهز کرد. کلیه سیستم های این لاین ( پیوسته و در یک ماشین چاپ ) با استفاده از یک دوربین مشترک کار می کنند.

استفاده از یک دوربین باعث کاهش زمان تعمیر و نگهداری و ساده سازی آن می شود. سیستم ErgoTronic ICR عملیات رجیستر کار را کنترل می کند. کافی است یکی از ورق های چاپ شده را روی کنسول گذاشت، سیستم Qualitronic ColorControl بطور خودکار تنظیم رنگ را انجام می دهد. دوربین پس از آخرین یونیت چاپ یا برج ورنی یا پس از آخرین یونیت قبل از اینکه چاپ پشت توسط یونیت بعدی انجام شود، نصب  می شود.

دوربین بطور خودکار دنسیته رنگ را مشاهده و کنترل می کند و شیرهای مرکب بدون نیاز به دخالت اپراتور، فرمان گرفته و تنظیم می شوند.

آپشنی بنام Qualitronic InstrumentFlight را نیز می توان به دستگاه اضافه کرد تا میزان سطح خاکستری را بطور خودکار تنظیم کند. آپشن دیگری بنام PDF Check Qualitronic نیز ورق های چاپ شده را کنترل و آن را با فایل پی دی اف مورد تایید مشتری، مقایسه می کند تا هیچ گونه خللی در ارائه کیفیت پیش نیاید.

بیشتر بخوانید: اصول اولیه تامین نور در کارگاه‌ های چاپ

ماشین راپیداخدمات دیجیتال تنها با فشار یک دکمه

خدمات دیجیتال فراوانی همراه ماشین راپیدا 76 ارائه می شود تا از این طریق زمان خواب ماشین که معمولاً در اثر عوامل ناخواسته ایجاد می شود، کاهش یابد. این خدمات دیجیتال باعث بهبود فعالیت های تعمیر و نگهداری شده و اطلاعاتی در اختیار تعمیرکاران قرار می دهد که بتوان وضعیت این ماشین را با ماشین مشابه دیگر مقایسه کرد. این آپشن شامل Press Callبرای بهینه سازی ارتباط بین مهندسان و اپراتورهاست.

با استفاده از آپشن Visual Press Support می توان از راه دور به علت خرابی ماشین از طریق عکس، متن و ویدیو و صدا پی برد. این سیستم گزارش دقیقی از وضعیت ماشین ارائه و با استفاده از هوش مصنوعی، برای رفع خرابی راه حل ارائه می دهد. ماشین راپیدا

به همین خاطر سیستم  Customer Communityنقطه کانونی تماس بین مهندسان کونیگ اند بائر و مشتریان شرکت در سراسر جهان است. کاربران و سازنده ماشین، همگی به یک پایگاه داده های مشترک دسترسی دارند و به همین خاطر هنگام کار همه با هم هماهنگ هستند.

منبع: صنعت چاپ

مطلب قبلیفعالیت چاپخانه‌ ها با افزایش سرانه مطالعه رونق پیدا می‌کند
مطلب بعدیکتاب های چاپ اولی سال قبل با آمار 60 درصدی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیست + 16 =