توجه به ارزش افزوده و بسته بندی در صنعت چاپ خراسان جنوبی  

  0
  45
  ارزش افزوده و بسته بندی

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به موضوع اقلیم و شرایط جغرافیایی مرزی این استان، می طلبد توجه بیشتری به ارزش افزوده و بسته بندی در صنعت چاپ شود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ عصر سه شنبه 3 آبانماه علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ در بیرجند گفت: مردان بزرگی از دیار اندیشه پرور خراسان جنوبی برخاسته و خدمات شایسته ای در کشور به انجام رسانده اند.

  وی با اشاره به بازدیدهای انجام شده از چاپخانه های بیرجند، اظهار کرد: چاپخانه های این منطقه ظرفیت بسیار مطلوبی بوده و تولیدات با کیفیت و مرغوبی داشتند. ارزش افزوده و بسته بندی

  بیشتر بخوانید: مجلس و ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی صنعت چاپ

  ابراهیمی با بیان اینکه چاپ، صنعتی ارزش آفرین برای هر کالا و تمام صنایع است، اظهار کرد: با توجه به موضوع اقلیم و شرایط جغرافیایی مرزی این استان، می طلبد توجه بیشتری به ارزش افزوده و بسته بندی در صنعت چاپ شود.

  مدیر کل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار کارآفرینی در حوزه صنعت چاپ شد و افزود: از مسئولان خواستاریم در راستای سودآوری فعالان حوزه چاپ در استان همکاری کنند.

  وی ارزش افزوده و بسته بندی را مهم ترین ظرفیت برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت چاپ استان خراسان جنوبی دانست و گفت: با توجه به اهمیت امر بسته بندی، شاهد توسعه، تحول و پویایی در صنعت چاپ استان خواهیم بود و رونق این صنعت دور از دسترس نیست.

  ابراهیمی با بیان اینکه از فعالان صنعت چاپ خواستاریم نگاهی ویژه به موضوع حفظ محصولاتی که می تواند ارزش افزوده ایجاد کند، داشته باشند، افزود: از مسئولین و متولیان خواستاریم فضای متناسب با سرمایه و تجهیزات چاپخانه ها در اختیار فعالان این حوزه در استان قرار دهند.

  مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در بخش تولیدی و فرهنگی معافیت های استفاده از آب، برق و گاز وجود دارد، اظهار کرد: از فعالان این حوزه خواستاریم با مراجعه به سامانه جامع چاپ کشور، تقاضای خود را ثبت کنند تا از این مزیت برخوردار شوند.

  وی اشاره به آموزش را یکی از اولویت های دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و بیان کرد: بر این باوریم که اگر آگاهی نباشد، توسعه ای اتفاق نمی افتد و در تلاشیم به تناسب نیاز استان دوره های آموزشی برگزار شود.

  ابراهیمی با اشاره به دیگر مشکلات مطرح شده از سوی فعالان صنعت چاپ در استان گفت: تخصیص کاغذ به ناشران و روزنامه نگاران بر اساس تولید بوده که نیازمند توجه ویژه فعالان این حوزه است.

  توجه به ارزش افزوده و بسته بندی در صنعت چاپ خراسان جنوبی  

  مطلب قبلیحضور پر رنگ دلالان از تبعات ورود کاغذ به بورس بدون بستر سازی
  مطلب بعدیچوب و کاغذ مازندران و بدعهدی وزارت آموزش و پرورش

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 4 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.