مدیر شرکت آسیا کپ بند: تثبیت قیمت، صنعت بسته‌بندی را نجات می دهد

  0
  7
  شرکت آسیا کپ بند

  مدیر مدیر شرکت آسیا کپ بند موانع واردات را مهم ترین مشکل این مجموعه دانست

  مدیر شرکت آسیا کپ بند با اشاره به مشکلات حوزه صنعت بسته بندی کشور گفت: تثبیت قیمت ها مهم ترین معضلی است که باید رفع شود. 

  شرکت آسیا کپ بندپرویز رحیمی مدیر شرکت آسیا کپ بند است. این شرکت در بخش تولید شیرینگ pvc فعالیت می‌کند. وی درباره وضعیت این روزهای صنعت بسته‌بندی به خبرنگار چاپ و نشر گفت: صنعت چاپ این روزها با چالش‌های فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند اما مهم‌ترین مسئله‌ای که این روزها همه همکاران بنده با آن مواجه هستند عدم ثبات قیمت‌ها در بازار است.

  مدیر شرکت آسیا کپ بند در ادامه بیان داشت: مواد اولیه‌ای که برای بخش شیرینگ pvc مورداستفاده قرار می‌گیرد وارداتی است. pvc شیرینگ ادتیوهای خاصی دارد، 12 قلم ادتیو دارد که همه باید از خارج وارد شوند. این موضوع باعث شده تا با کوچک‌ترین نوسانات قیمت ارز، بازار این حوزه متلاطم شود.

  رحیمی در ادامه اظهار داشت: زمینه کاری شرکت آسیا کپ بند به دلیل مواد اولیه‌ی وارداتی‌اش مشکلات زیادی دارد، قبل از آنکه ارز تک‌نرخی شود، عده‌ای که در شهرک‌های صنعتی بودند ارز 4200 تومانی داشتند، عده‌ای نیز مجبور بودند مواد موردنیازشان را با ارز آزاد تأمین کنند. این مطلب توان رقابت را از کسانی که این مزیت را نداشتند می‌گرفت.

  مدیر شرکت آسیای کپ بند افزود: یکی از مواردی که می‌توانم برایتان مثال بزنم سابلایزر است. این جنس را شب عید ما به قیمت 420 هزار تومان تهیه می‌کردیم، اردیبهشت‌ماه به 620 هزار تومان رسید و هم‌اکنون به قیمت یک‌میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. باقی مواد اولیه نیز به همین ترتیب دچار نوسان قیمتی هستند.

  وی اظهار داشت: همان‌طور که می‌دانید مواد اولیه این صنف توسط پتروشیمی عرضه می‌شود؛ اگر پتروشیمی تدابیری بی اندیشد که این مواد اولیه تا آخر سال به یک قیمت به بازار عرضه شود بخش بزرگی از مشکلات ما حل خواهد شد؛ یعنی یک‌بار در سال افزایش قیمت داشته باشند تا ما بتوانیم برای کارهای بعدی برنامه ریزی داشته باشیم.

  بیشتر بخوانید: مدیر شرکت دانش فر فیدار: رستگاری در برقراری ارتباط جهانی است

  مدیر شرکت آسیا کپ بند ادامه داد: در این صورت ما می‌توانیم به‌صورت غیر نقدی هم کارکنیم و بازار به‌این‌ترتیب رونق خواهد گرفت. قیمت‌ها هر هفته 3 الی 4 هزار تومان افزایش دارد. ما از مشتری که سفارش دریافت می‌کنیم تا زمانی که کار را تحویل بدهیم حدود یک ماه طول می‌کشد؛ بخش زیادی از سود ما به دلیل نوسانات قیمت‌های مواد اولیه از بین می‌رود.

  رحیمی با اشاره به رکود بازار افزود: همه ما به‌نوعی منتظر برجام و تثبیت قیمت دلار هستیم. قیمت‌ها در حال حاضر پایین آمده است اما هیچ‌کس خرید نمی‌کند؛ همه منتظر هستند تا قیمت‌ها بازهم پایین می‌آید و سپس خرید کنند، درصورتی‌که اگر قیمت‌ها بالا می‌رفت همه از ترس گران‌تر شدن خرید می‌کردند. حل مشکلات صنعت بسته‌بندی به احیای برجام بستگی دارد.

  مطلب قبلیمدیر کارخانه چوب و کاغذ مازندران از تولید 50 هزار تن کاغذ خبر داد
  مطلب بعدیاعضای جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − 19 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.