کارتن سازی و روش های انجام آن

  0
  58
  کارتن سازی

   کارتن ها یکی از مهم ترین متریال در صنعت بسته بندی می باشند. کارتن سازی امرزوه بسیار پیشرفت کرده و در ساخت کارتن ها از مواد اولیه ی با کیفیت استفاده می شود و ساخت کارتن نیز با استفاده از دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد.

  بسته بندی تاثیرات زیادی در فروش محصولات دارد و همچنین به وسیله ی یک بسته بندی خوب ، محصولات سالم به دست مشتریان می رسد. یک بسته بندی خوب باید بتواند از محصولات محافظت کند و در کنار آن جذابیت داشته باشد.

  کارتن ها در تنوع بالایی به تولید می رسند که به صورت کلی کارتن ها توسط شرکت های کارتن سازی در تنوع بالا به تولید می رسند. کارتن یکی از نیاز ها در صنعت بسته بندی است که استفاده از آن بسیار گسترده بوده و مصارف گوناگونی دارد بنابراین کارتن سازی یکی از مشاغل بسیار مهم است زیرا هر یک از تولید کنندگان برای ارائه ی محصولات خود به مشتریان از بسته بندی زیبا استفاده می کنند تا بتوانند بازاریابی بهتری را داشته باشند بنابراین از انواع کارتن ها و جعبه های مقوایی با طرح های گوناگون استفاده می کنند.

  اهمیت کارتن سازی

  کارتن سازی مانند سایر صنایع تولیدی ، در ابتدا با استفاده از اختراعات ساده ی بشر فعالیت خود را آغاز نموده و امروزه انواع دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و تمامی مراحل توسط ماشین الات انجام می گیرد. پس از ساخت کارتن ها، چاپ بر روی آن انجام می گیرد که چاپ کارتن نیز امروزه با دستگاه های پیشرفته و روش های مختلف صورت می گیرد.

  در کارتن سازی نیاز به نیروی متخصص و با مهارت بوده و تمامی مراحل باید با بهترین کیفیت انجام گیرد تا در نتیجه کارتن ها با سطح کیفی بالایی به تولید برسند و همچنین مراحل چاپ نیز به صورت اصولی انجام شود. مرکز چاپ و بسته بندی پویا نوین از مراکز تخصصی کارتن سازی در کشورمان است که با سال ها فعالیت و تجربه در زمینه ی کارتن سازی می تواند انواع بهترین کارتن و جعبه ها را مناسب با محصولات مختلف به تولید برساند ، محصولات مجموعه ی چاپ و بسته بندی پویا نوین از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و با هزینه ی بسیار مناسب می توانید آن را تهیه کنید. همچنین خدمات چاپ کارتن با استفاده از بهترین رنگ و روش های چاپی توسط این مجموعه ارائه می شود.

  مراحل کارتن سازی و چاپ کارتن

  در ادامه به مراحل کارتن سازی می پردازیم که هر یک از مراحل بسیار مهم بوده و باید توسط شرکت با سابقه و معتبر انجام شود. در چاپ کارتن از دو روش چاپ فلکسو و چاپ کارتن لمینت استفاده می شود که در این روش ها مراحل به شکل متفاوت اجرا می شود. مدیریت و کنترل در کارتن سازی بسیار مهم بوده و مراکز تولید کارتن در هر یک از مراحل باید محصولات خود را از لحاظ سطح کیفی کنترل کنند.

  مرحله اول کارتن سازی چاپ کارتن

  در مرحله ی اول سفارش از مشتری گرفته شده و با توجه به ابعاد و نوع کارتن دلخواه مشتری ، کارتن سازی انجام می گیرد. در این مرحله با توجه به موارد مهمی برای بسته بندی مورد نظر مشتری از جمله نحوه ی بسته بندی ، حمل و نقل آن، جنس مواد اولیه، در نظر گرفتن بازاریابی، حفاظت مناسب از محصول و… انجام می گیدر تا در نهایت بسته بندی مناسب با محصول مورد نظر باشد. انتخاب بسته بندی مناسب و دقت به تمامی عوامل ، باید صحیح انجام شود زیرا بسته بندی از مهم ترین عوامل در فروش محصولات است.

  بنابراین برای تولید بسته بندی مورد نظرتان حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید تا بتوانید بهترین بسته بندی را داشته باشید زیرا مراکز مختلف ، خدمات دهی متفاوتی دارند و کیفیت محصولاتشان با یکدیگر متفاوت است. مرکز چاپ و بسته بندی پویا نوین با توجه به درخواست مشتری و با تجربه ی بالایی که در کارتن سازی دارد، می تواند بهترین مشاوره ها را برای داشتن بسته بندی زیبا و کاربردی ارائه دهد و ساخت کارتن و جعبه ها را با کیفیت بسیار بالایی به انجام رساند.

  مرحله دوم کارتن سازی و چاپ کارتن

  پس از مرحله ی اول و تصمیم گیرید درباره ی تولید کارتن ها ، تولید کارتن مورد نظر انجام می گیرد. در این مرحله تمامی اطلاعات لازم به کارشناسان خط تولید ارائه می شود تا تولید کارتن ها با دقت بسیار بالا و کنترل انجام گیرد. برای تولید هر یک از جعبه ها نیاز به تکنیک ها و روش تولید مخصوص داریم زیرا هر یک از محصولات با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به نوع محصول ، مراحل کارتن سازی انجام می گیرد.

  در گام اول مواد اولیه ی مورد نیاز تهیه شده و با توجه به روش تولید جعبه های مورد نظر ، دستگاه های مناسب در نظر گرفته می شود. پس از مشخص شدن مواد اولیه ی مورد نیاز ، به خط تولید ورود پیدا می کنیم تا کارتن سازی انجام گیرد. کنترل هر یک از مراحل تولید کارتن و جعبه مقوایی بسیار مهم است. پس از تولید کارتن های مورد نظر ، نسبت به چاپ کارتن اقدام می شود که با توجه به روش چاپی که فلکسو یا لمینت است، مراحل چاپ نیز انجام می گیرد. مجموعه چاپ و بسته بندی پویا نوین بهترین روش چاپ کارتن و جعبه را در نظر می گیرد که این چاپ ثابت بوده و در برابر عوامل محیطی بسیار با دوام است.

  بیشتر بخوانید: تاثیر بسته بندی های جذاب و خلاقانه در جذب مشتری

  استفاده از چاپ آفست و یا چاپ مسطح در کارتن سازی

  یکی از پر طرفدار ترین روش های چاپی ، چاپ آفست می باشد. این چاپ برای انواع کارتن ها و جعبه ها مورد استفاده قرار می ید. در این چاپ از ابزار های فلزی مسطح و یا زینک استفاده می شود. انجام این نوع از چاپ در کارتن سازی به صورت غیر مستقیم انجام گرفته و در ابتدا رنگ در طرح مورد نظر بر روی سیلندر لاستیکی استوانه ای انتقال داده می شود و سپس بر روی کارتن ها اعمال می شود. در این نوع چاپ معمولا از 4 رنگ آبی، مشکی ، قرمز و زرد و ترکیبات آن بهره می برند. این چاپ دوام بالایی دارد و به صورت ثابت است. در صورت نیاز به دریافت خدمات چاپ کارتن و جعبه به سایت چاپ و بسته بندی پویا نوین مراجعه نمایید و از خدمات بی نظیر این مجموعه بهره مند شوید.

  خدمات کارتن سازی

  کارتن سازی همان طور که گفته شد از مشاغل مهم در صنعت بسته بندی بوده و بسیاری از محصولاتی که در بازار مشاهده می کنیم دارای بسته بندی با جعبه مقوایی و کارتن هستند زیرا کارتن ها دارای مزایای زیادی هستند که موجب شده استفاده از آن برای بسته بندی انواع محصولات مناسب باشد. از مزایای کارتن ها می توان به قیمت ارزان، ایمنی بالا، تنوع ابعاد و طرح ، امکان چاپ بر روی آن، مقاومت مناسب، دوستدار محیط زیست و… اشاره کرد. تمام این عوامل باعث شده کارتن در صنعت بسته بندی به صورت گسترده استفاده شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفت + یازده =