صنعت نوپای بسته بندی نیازمند حمایت است

  0
  53
  صنعت نوپای بسته بندی

  رئیس انجمن صنایع سلولزی خانه صمت مازندران با بیان اینکه صنعت نوپای بسته بندی در این استان برای رشد نیازمند به حمایت مسئولان است از مشکلات این صنعت صحبت کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار؛ علیرضا فرجی رئیس انجمن صنایع سلولزی خانه صمت مازندران با بیان اینکه در حال حاضر فضای خوبی برای توسعه این صنعت وجود دارد اظهار داشت: اکنون وضعیت تولید بد نیست اما عدم حمایت و کمک های دولتی به این صنعت به احتمال زیاد منجر به تعطیلی صنعت نوپای بسته بندی خواهد شد.

  تولید کارتن های صادراتی یکی از زمینه های صنعت نوپای بسته بندی است که فرجی از فعالیت خود در این رسته خبر داد و گفت: این رسته حجم تولید قابل قبولی دارد؛ اما به دلیل رکورد و تورم بازار، شمار نیروی انسانی تقلیل یافته است.

  وی درباره بازار فروش صنعت نوپای بسته بندی در شمال کشور تصریح کرد: محصولات تولیدی در استان های شمالی مازندران، گلستان و گیلان عرضه می شود و تمامی دستگاه های خط تولید و ماشین آلات ایرانی است.

  فرجی با اظهار اینکه در نقطه آغاز صنعت نوپای بسته بندی در کشور قرار داریم، گفت: جا برای پیشرفت در این صنعت بسیار زیاد است و فضای خوبی در این صنعت وجود دارد به شرط آنکه حمایت های لازم صورت گیرد.

  مدیرعامل شرکت راد کارتن خزر ساری نوآوری و تامین ماشین آلات به روز و مدرن را امری مهم و ضروری برای توسعه فعالیت های کارخانه ذکر کرد و گفت: اگر تکنولوژی و ماشین آلات را به روز کنیم می توان به آینده این صنعت امیدوار بود.

   

  صنعت نوپای بسته بندی و تاثیرپذیری از افزایش قیمت

  وی شفاف سازی را از جمله ویژگی ها در بازار بیان کرد و گفت: افزایش بی رویه قیمت مواد اولیه و مشکلات ورود مواد اولیه را از جمله مشکلات صنعت نوپای بسته بندی است. قیمت مواد اولیه نسبت به بازار جهانی رشد بی سابقه ای داشته است.

  فرجی تصریح کرد: قیمت مواد اولیه طی چند سال اخیر سرسام آور شده است و از نرخ پایه دو تا سه هزار تومان در سال ۹۸-۹۷ به ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان رسیده که رشد دو تا سه برابر شده است و افزایش قیمت، بازارهای هدف را کوچکتر می کند.

  مدیرعامل شرکت راد کارتن خزر ساری نوآوری و تامین ماشین آلات به روز و مدرن را امری مهم و ضروری برای توسعه فعالیت های صنعت نوپای بسته بندی ذکر کرد و گفت: اگر تکنولوژی و ماشین آلات را به روز کنیم می توان به آینده این صنعت امیدوار بود.

  بیشتر بخوانید: اهمیت بسته بندی محصولات در فروش

  رئیس انجمن سلولوزی خانه صمت مازندران با اظهار اینکه تشکل ها صدای صنعت به شمار می روند، خاطرنشان کرد: همه تلاش را انجام می دهیم از این تشکل ها به نفع تولید داخل و اشتغال بهره برداری کنیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  13 − یک =