رشد صنعت لیبل و بسته بندی با توجه به شیوع کووید 19

  0
  132
  بسته‌بندی های مواد غذایی

   شرکت اسمیترز پایرا عنوان کرده با وجود اینکه بخش عمده ای از صنعت چاپ جهان به خاطر بحران ویروس کرونا دچار رکود شده است رشد صنعت لیبل و بسته بندی نه تنها متوقف نشده بلکه با شتاب بیشتری توسعه پیدا کرده و می کند.

  رشد صنعت لیبل و بسته بندی

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گروه همتا؛ بر اساس گزارش پژوهشی شرکت اسمیترز پایرا (Smithers Pira) که چکیده آن در جدیدترین نشریه LABELS & LABELING منتشر شده با وجود اینکه بخش عمده ای از صنعت چاپ جهان به خاطر بحران ویروس کرونا دچار رکود شده است رشد صنعت لیبل و بسته بندی نه تنها متوقف نشده بلکه با شتاب بیشتری توسعه پیدا کرده و می کند.

  افزایش رشد صنعت لیبل و بسته بندی

  بر اساس این گزارش کل صنعت چاپ در جهان در سال 2019 ارزشی معادل 815 میلیارد دلار داشته است. در سال 2020 این رقم تا 743 میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و انتظار میرود تا سال 2020 این رقم تا 821 میلیارد دلار افزایش پیدا کند. با 19.3 درصد رشد بازار چاپ دیجیتال 2 از دیگر فرآیندهای چاپی بیشتر خواهد بود. چاپ انتشاراتی، فرمت عریض، تجاری و نقطه فروش (POS) روند نزولی خواهد داشت. در عین حال مصرف بسته بندی و لیبل افزایش پیدا خواهند کرد.

  در عرصه سطوح چاپ پذیر و مواد چاپی، کاغذ روزنامه، کاغذ شیمیایی (Wood free) پوشش دار و بدون پوشش و کاغذهای مکانیکی پوشش دار و بدون پوشش با کاهش مصرف چشمگیری روبرو خواهند شد و در عین حال مصرف مقوا و فیلم بسته بندی رشد خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید: صنعت بسته بندی پلاستیکی سفت در رقابت با بسته بندی منعطف

  از سال 2019 تا 2020 بسته بندی اقلامی که به صورت اینترنتی سفارش داده شده و به دست مشتری رسید 40 درصد رشد داشته است و تا سال 2030 این نوع بسته بندی کاملا رایج و مورد اقبال همگان قرار خواهد گرفت.

  نمودار زیر چکیده آمار، ارقام و روندهای صنعت چاپ در جهان را به نمایش می گذارد.

  رشد صنعت لیبل و بسته بندی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + 6 =